Lütfen bekleyin..

Koray Aydın: AKP düşüyor, MHP yükseliyor

09 Mayıs 2015, 21:23

“AKP ile kıran kırana yarış içerisindeyiz”

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

MHP Trabzon Milletvekili ve Milletvekili Adayı Koray Aydın  seçime doğru yaptıkları anket değerlendirmelerinde  şehrin merkezinde birinci parti konumu için AKP ile kıran kırana bir yarış içine girdiklerini belirterek ‘Şu an baş başayız. Merkez’de 1. parti konumuna doğru gidiyoruz. MHP’ye büyük bir ligi var. AKP düşüyor biz yükseliyoruz. Şehrin batısında Büyükliman bölgesinde çok güçlü bir konuma geldik. Doğu’dan da istediğimiz oyları alabilirsek seçimden birinci parti olarak çıkmamamız için hiçbir neden yok’ diyor…

İŞSİZLİK İÇİN NE YAPTINIZ?Trabzon’a 13 yılda 13 katrilyon harcadık diyorlar. Devletin yapması gereken yatırımları lütuf gibi sunuyorlar. Kardeşim siz bu şehirde istihdama, işsizliğe yönelik tek bir yatırım yaptınız mı? Bu şehirde işsizlerin üzerine nasıl işsizleri eklediğinizin hesabını hiç yaptınız mı? Bu şehirde ve ilçelerinde 13 yıl önce bütün işleviyle faal olan kurumları nasıl tek tek kapattığınızın bilançosunu çıkarttınız mi? Gelin önce  bunların hesabını tek, tek verin..

MARKA LAFLA OLUNMUYOR

 

AK Parti  iktidarı ile Trabzon’u sessizce  bölgenin lider  şehri olmaktan çıkardılar. Kurum ve kuruluşları ya küçülttüler ya kaldırdılar ya da taşıdılar. Lojistik merkez diye yıllarca konuştular, Rize’ye gitti. Yatırım adası dediler yine seçim sonrası masalı başladı. Çamburnu Tersanesi ile 5 bin kişiye iş dediler. Yıllar geçti. Bomboş hayal. Trabzon’un hemen sağına (Rize), hemen soluna (Giresun-Ordu) yapılan havalimanları ile Trabzon Havalimanı’nın bölge özelliğini kaybettirdiler. Bu iktidar Trabzon halkının refahı için hiçbir şey yapmadı. Bakın bir Ağız ve Diş Hastanesi’ni bile bir türlü açamayan bir iktidar gerçeği Trabzon’da yaşanıyor. Laf ile marka şehir olunmuyor.


HAKKINI GASPETTİNİZ

Trabzon bize güvensin, bize destek olmaya devam etsin diyorlar. Ya kardeşim bu şehrin anasının ak sütü gibi helalinden olan şampiyonluğunun çalınması karşısında bu şehrin hakkını hukukunu hiç korudunuz mu? Çıkıp bunların hesabını bir verin. Yalan makinesi gibi 13 yıldır otomatik işleyen anlayışınız artık Trabzon insanını kandıramayacak. 7 Haziran’da bu şehrin sağduyusu AKP iktidarına dur diyecek. Bugüne kadar AKP’ye oy veren insanlar ‘YETER ARTIK’ diye haykırıyor.

ÇEKİM MERKEZİ ARTIK MHP

Bu seçimlere adaylar ve teşkilatlar olarak çok farklı hazırlanıyoruz. Ev sohbetlerine başladık. Vatandaş ile birebir ilişki kuruyoruz, oturup konuşup dertleşiyoruz. Gündüz esnafımızla halkımızla Trabzon sokaklarında ilçelerinde baş başa  dertleşiyoruz Akşamları  evlerde misafir olup sohbetler yapıyoruz. Bu insanlar MHP’li değil. Hepsinin gönlünün alıyoruz. Müthiş bir mahalle örgütlenmesi yaptık. AKP’den müthiş kopmalar var. Trabzon’da hedefimiz birinci parti olmak ve üç milletvekili çıkarmak. Bunun hayal olmadığını saha çalışmalarında görüyorum.

BEN TRABZON’UN KORAY AYDIN’IYIM

Bu şehirde  her zaman parti ayrımı yapmadan siyaset yapmış biriyim. AKP’de siyaset yapan arkadaşlarımız parti kimliğine bağlı olarak, kimseye hayat hakkı tanımadan iktidarlarını öyle kullandılar. Bütün siyasi partilere oy veren  hemşehrilerim şunu iyi bilsin. Be önce Trabzon’un Koray Aydın’ıyım. MHP iktidardayken diğer bir siyasi partiden gelip de benle görüşüp işini yaptıramayan, ya da benim yapabileceğim bir iş konusunda farklı davrandığımı hisseden bir kişi çıksın konuşsun. Kesinlikle kişileri parti ve görüşüne göre ayırmadım. Bana ulaşan her hemşehrimin işiyle uğraştım. O dönem başka bir yerden milletvekili olmama rağmen Trabzon  milletvekili olsam yapabileceğim kadar şey yaptım. Dolayısıyla AKP’den ve diğer partilerden bize oy verecek bütün vatandaşlarımızın kucaklanacağı, bir ayrıma muhatap olamayacakları geçmiş deneyimlerle de sabit.


13 YIL ÖNCE DE GÜNEY ÇEVRE YOLU DEDİLER

Bakın 7 Haziran için şunu açıkça söyleyebilirim ki kesin olarak MHP geliyor. Şimdiden Trabzon’a ne yaparız diye düşünüyoruz. Benim 1. önceliğim Güney Çevre Yolu olacak. Bun bunu açıkladıktan sonra AKP  adayları seslendirmeye başladı. Kardeşim 13 yıldır bunu söylediniz ne yaptınız? Hiçbir şey. Seçim geliyor, millet yer diye yeniden ortaya atıyorlar. Bu millet bunu daha yemez. İnşallah MHP iktidarı ile Güney Çevre Yolu’nu hayata geçirmek için bütün siyasi gücümü kullanacağım. Zaten proje ihalesini ben yaptım. Benim projemdi. O projemi hayata geçireceğim. Sahil geçişini nasıl yaptıysam, projelendirip, ihale ettiysem, Güney Çevre Yolu’nu da iş edineceğim. Allah da fırsat verirse hayata geçirmek için mücadele edeceğim. Çünkü o projeye de kendi projem gözüyle bakıyorum. O projeyi hayata geçirirsek Trabzon çok büyür.

EMEKLİ, İŞÇİ GÜLECEK

Genel Başkanımız Sayın Bahçeli’nin de açıkladığı gibi  ekonomik olarak hem emeklimizin hem işçimizin yüzünü güldürmeye kararlıyız.  Asgari ücreti net bin 400 liraya çıkaracağız. Büyükşehirlerde her ay 100 lira şehir içi ulaşım desteği sağlayacağız. Evi olmayan muhtaç ailelere 200 lira kira yardımı yapacağız. Kamuda çalışan taşeron işçileri kadroya geçireceğiz. Asgari ücretten vergi almayacağız. Yıllık ortalama 700 bin kişiye iş imkanı vereceğiz. Emekliye mart ve eylülde bin 400 lira destek ödeneği tanınacak. Mazot, gübre ve yem üzerindeki vergiler kaldırılacak. Mazot 1 lira 75 kuruş olacaktır.


TEK ALTERNATİFİ MHP’DİR

MHP alternatif bir yapı oluşturdu. Ülkenin durumundan memnun olmayanların, olumsuz düşünenlerin oylarına talibiz. Türkiye’de yapılan bütün araştırmalarda partiler arası geçirgenlik hesaplamalarında AKP-MHP geçirgenliği çok üst düzeyde. Bunu mahalli seçimlerde ispatladık. AKP 2 milyon üç yüz bin oy kaybetti. Biz 2 milyon 300 bin oy aldık. Onların düştüğü kadar çıktık. Şimdi daha fazla olacak. İstanbul 1. Bölge anketi elime geçti. Orada şu an 16 görünüyor MHP. Daha önce 9’du. İstanbul MHP açısından çok önemli. Neredeyse ikiye katlamış oylarını. AKP’de bir düşüş var. Orada CHP’de de 2-3 puan düşüş var. HDP’ nin oyu 4 puan artmış. CHP’nin oyları oraya yansımış. Trabzon merkezde şu anda birinci parti konumuna geldik. AK Parti ile baş başayız. İlçelerde de yükseliyoruz. Şehrin batasında Büyükliman havzasında çok güçlü bir konuma geldik. Eğer şehrin doğusundan istediğimiz oyları alabilirsek birinci parti olmamamız için hiç bir neden yok. MHP 7 Haziran’da patlama yapacak.

Sonnokta

Etiketler : koray aydın, mhp, seçim 21015
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=