Lütfen bekleyin..

MHP'den İmralı sözü! Sözde Çözüm süreci ve müzakereler...

28 Nisan 2015, 10:57

Seçim beyannamesi açıklamasını 3 Mayıs Türkçüler Günü'ne bırakan MHP, beyannamesini dört ana eksene oturttu. Çözüm sürecinin sonlandırılması, yolsuzlukla mücadele ile birlikte ön planda olacak.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Seçim beyannamesi açıklamasını 3 Mayıs Türkçüler Günü'ne bırakan MHP'de çalışmalar tamamlandı. MHP'nin seçim beyannamesi, “ekonomi ve sosyal politikalar”, “yolsuzluk”, “güvenlik ve terörle mücadele”, “dış politika” şeklinde dört ana eksene oturtulacak. Çözüm sürecinin sonlandırılması ve yolsuzluklara bulaşan bakanlardan hesap sorulacağı yönündeki vaatler ön planda olacak.  

ASGARİ ÜCRET SÖZÜ

GazeteVahdet'in haberine göre; MHP, daha önce seçim beyannamelerini açıklayan CHP ve HDP'nin aksine, ekonomi alanında bol keseden atmayacak ve vergi indirimleri ile milletin gönlünü kazanmaya çalışacak. Asgari ücreti yükseltecek olan MHP, asgari ücretliden vergi almayacak. Sosyal yardımlar, "tek çatı" altında toplanacak. Muhtaç durumdaki ailelerin en az bir ferdine iş imkanı sağlanacak. 

EKONOMİDE ONARIM 

Bahçeli'nin "Bizimle Yürü Türkiye" sloganını ile birlikte açıklayacağı seçim beyannamesindeki vaatlerini, "Milliyetçi Hareket Sözü ve Senedi" ibaresiyle açıklayacak. MHP'nin beyannamesine göre, ekonomide onarım ve toparlanmaya gidilecek. Sıcak paraya ve dış borçlanmaya dayanan ekonomik yapı değiştirilecek. Bağımsız milli bir üreten ekonomi programı uygulamaya konulacak. Ekonomi ayağındaki vaatler şöyle sıralanacak:

HER AİLEYE BİR İŞ 

İstihdam olanakları arttırılacak, muhtaç durumdaki ailelerin en az bir ferdine iş imkanı sağlanacak. İş sağlanana kadar halen yürürlükte olan asgari ücretin yarısı kadar "Aile Sigortası Yardımı" ödemesi yapılacak. Öncelik ev hanımlarına verilecek.

BAHÇELİ’NİN DİĞER VAATLERİ

YARDIMLAR TEK ÇATI ALTINDA

Yoksullara ve ihtiyaç sahiplerine devlet tarafından her ne ad altında olursa olsun yapılan yardımlar tek çatı altında toplanarak verilmeye devam ettirilecek. Sosyal yardım miktarı asgari yaşam düzeyi gözetilerek belirlenecek. Konutu olmayan muhtaçlara sosyal konut sağlanacak, konut sağlanamadığı durumda kira yardımı yapılacak.

OTOYOLLAR ÖZELLEŞTİRİLMEYECEK

Köprü, otoyol ve barajlar gibi tesisler özelleştirmeyecek. Ekonomi yönetimi yeniden yapılandırılacak. Ekonomik kurullar kaynak israfına yol açmayacak şekilde yeniden düzenlenecek. 

YOLSUZLUKLA MÜCADELE KURULU

Yolsuzlukla Mücadele Kurulu” oluşturulması öngörülen beyannamede, yolsuzluk yapanların kamuoyuna açıklanarak ifşa edileceği belirtiliyor. 

İMRALI GÖRÜŞMELERİ KESİLECEK

MHP beyannamesinin siyasi ayağının ilk maddesini ise " Çözüm süreci" oluşturacak. Beyannamede;  terör suçları için genel, siyasi affın asla gündeme gelmeyeceği, Öcalan’ın örgütü yönetmesinin engellenerek müzakerelere derhal son verileceğinin altı çizilecek. 

YENİ ANAYASA

Beyannamede, yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç olduğu vurgusu yapılacak. Temiz yönetim ve siyaset anlayışının hakim kılındığı, demokrasiye aykırı uygulamaların bertaraf edildiği teşebbüs, örgütlenme, temel hak ve hürriyetlerin güvence altına alındığı bir Anayasa vaat edilecek.

EĞİTİM DİLİ TÜRKÇE

Beyannamede, eğitim dilinin mutlaka Türkçe olacağı ve hiç bir zaman bundan vazgeçilmeyeceği de belirtilecek ve 'eğitimde yaz boz dönemine son verilecek' denilecek. 

GazeteVahdet

Etiketler : bahçeli, MHP, Seçim 2015
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Alper Tunga
1058 gün önce
Emniyet teşkilatını unutmayın.Emniyet teşkilatının üzerinden siyasi baskı kalkmadan asayiş sağlanmaz.Bence polislerin sorunlarına da bi el atın. Polisin sorunu demek halkın sorunu demek.
feyyaz
1059 gün önce
ALLAH yar ve yardımcınız olsun. Rabbim tek başına iktidar olmayı nasip eylesin dualarımızla sizinleyiz. akp nin yaptıkalrını gördükçe vicdanlarımız sızlamakta kahrolmaktayız, bunun üstesinden yalnız ca yalnız MHP nin geleceğini bilmekteyiz.
erkan
1059 gün önce
teşekkürler, hainliği engelleyin başka bişey istemem ama küresel güçlere dayanmasını istiyorum.Ardınızda millet var...
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
BBP'de 'cumhur ittifakı'na karşı çıkan Başkan görevden alındı....
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=