Lütfen bekleyin..

Erdoğan Bayraktar hakkında Skandal iddia ! Sayıştay raporuyla ortaya çıktı!..

27 Nisan 2015, 10:56

Sayıştay, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 2013 yılına ilişkin dönemi raporlaştırdı. Raporda AB fonlarından elde edilen 144 milyon 500 bin Euro'nun kayıtlara geçirilmediğini belirledi.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 2013 yılına ilişkin Sayıştay Denetim Raporu'nda dikkat çekici bir detay ortaya çıktı.

Sayıştay, Avrupa Birliği fonlarından elde edilen paranın kayıtlara geçirilmediğini belirledi. Bakanlığın kayıtlara geçirmediği paranın miktarı da 144 milyon 500 bir Euro olarak açıklandı. Bütün AB fonlarının 'kamu kaynağı' olduğunu belirten Sayıştay, bunun gibi bütün mali işlemlerin muhasebeleştirilmesi ve her muhasebe kaydını belgeye dayanmasının şart olduğunu bildirdi.

VARLIK HESAPLARINDA YOK

Sözcü'nün haberine göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na "Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı" (IPA) adıyla tahsis edilen AB fonlarına ait paraların kayıtlara geçirilmediğini vurgulayan Sayıştay, şunları dile getirdi: "Çevre Operasyonel Programı kapsamında 31.12.2013 tarihi itibarıyla 144 milyon 500 bin 439,66 Euro tutarında fon kullanımı olmuştur. Merkez Bankası nezdinde oluşturulan fona 122 milyon 843 bin 285,42 Euro Avrupa Birliği katkısı, 21 milyon 657 bin 125.25 Euro ise Bakanlık ve son yararlanıcı olan belediyenin protokollerle belirlenen yüzdeleri oranında katıldıkları ulusal katkı olmuştur. Bahis konusu bu fonlar, 5018 sayısı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu başta olmak üzere diğer ilgili mevzuat hükümleri gereğinde kamu kaynağı olarak değerlendirilmekte, raporlanmakta ve bunun neticesinde yapılan yatırım ve edinilen mallar ilgili varlık hesaplarında takip edilmemektedir."

Sözcü

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Ah Vatan
1061 gün önce
Bunların topu vampir. Vampirlerin görevi kan emiciliktir. Milletin kanını emmek milletin haklarını yemek için her türlü fırıldak döndürülmüş. TIR lar dolusu paraların hesabını vermek yerine hakimleri savcıları görevlerinden alıyorlar. Biz aptalız bu yaptıklarını yutuyoruz sanıyorlar. Hiç birini yutmuyoruz. ne mal olduklarını çok iyi biliyoruz. Yalakacıları kullanarak bu gün iktidardalar. Bu yalakacılar bu gün hükümetin düşeceğini anladıkları an bu kan emicilerin birinci düşmanı olacaktır
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler
Cari işlemler açığı Ocak ayında beklentilerin üzerinde geldi.
Türkiye, daha önce et ithalatı gerçekleştirdiği Polonya, Fransa ve Bosna He..
Şeker fabrikalarının özelleştirilmesi hakkında konuşan MHP Grup Başkanvekil..
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından..
İller Bankası, borcu olan belediyelerin listesini açıkladı. Listenin ilk be..
Yurt dışına beyin göçünün araştırılması için Meclis’e araştırma önergesi ve..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=