Lütfen bekleyin..

Cemaat’in yerine Bilal Erdoğan mı geliyor?

21 Nisan 2015, 09:29

Fethullah Gülen Cemaati’ne yakınlığı ile bilinen yurtlar çeşitli bahaneler öne sürülerek birer ikişer kapanırken Bilal Erdoğan’ın yöneticisi olduğu TÜRGEV’in yurtları peş peşe açılmaya devam ediyor.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Bilal Erdoğan'ın TÜRGEV’i, 21 yurt ve 160 milyon liralık servete ulaşıp üniversite ve anaokullarına el attı. TÜRGEV’in en büyük rakibi Cemaat’e ait yurtlar ise ‘Eksikleri var’ bahanesiyle kapatıldı…

Eğitimde Cemaati uzaklaştırmaya çalışan iktidar, 'Bilal devri' başlattı. Bir zamanlar “Ne istediler de vermedik” diye sitem edilen Fethullah Gülen'in açtığı yurt, okul ve dershaneler birer ikişer kapatılırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yönettiği Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) ise ‘eğitime hizmet’ faaliyetlerini kesintisiz sürdürüyor. Cemaat’e yakın vakıf ve derneklerce açılan 200 civarındaki yurt, peş peşe kapatılıyor. Son olarak da Kelkit, Denizli ve Düzce’deki üç yurdun kapısına “Eksikleri var” denilerek kilit vuruldu.

YURT SAYISI 21’E ULAŞTI

Belediyeler ve TOKİ’den ücretsiz devredilen binaları yurt yapan TÜRGEV’in, halen 21 yurt ve 3 misafirhanesi var. Emine Erdoğan’ın anne ve babası “Hayriye Cemal Gülbaran” adıyla ilk yurdunu 2012’de açan ve hızla büyüyen TÜRGEV kısa sürede, 142 taşınmazıyla yaklaşık 160 milyon liralık servete kavuştu. TÜRGEV ayrıca, Bilal Erdoğan’ın kayınvalidesi Reyyan Uzuner’in Genel Müdürü olduğu Palet Eğitim Kurumları adıyla okul ve kreşler de açmaya başladı. TÜRGEV’in bu okullarda 3 bin 691 öğrencisi bulunuyor.

HER YER TÜRGEV YURDU

TÜR­GEV, 2012 yı­lın­da Kar­ta­l’­da Hay­ri­ye-Ce­mal Gül­ba­ran Or­ta Öğ­re­tim Kız Yur­du’n­dan son­ra AK­P’­li Be­le­di­ye­ler ve TO­Kİ­’den dev­re­di­len bi­na­la­rı peş pe­şe yurt yap­ma­ya baş­la­dı. 2012’de Du­dul­lu­’da Şu­le Yük­sel Şen­ler Yük­sek Öğ­re­nim Kız Yur­du, 2013’de ise, Fa­ti­h’­te Bezm-i Alem Va­li­de Sul­tan Yük­sek Öğ­re­nim Kız Yur­du ve Mev­la­na­ka­pı Yük­sek Öğ­re­nim Kız Yur­du, Bur­sa­’da İs­mi­naz Şa­hin Yük­sek Öğ­re­nim Kız Yur­du, Art­vi­n’­de Ne­di­me Lüt­fi­ye Gü­nal Yük­sek Öğ­re­nim Kız Yur­du, Kon­ya­’da Sel­çuk­lu Yük­sek Öğ­re­nim Kız Yur­du­’nu aç­tı. 2014’te İs­tan­bul Şiş­li­’de Mih­ri Ha­tun Yük­sek Öğ­re­nim Kız Yur­du, Mal­te­pe­’de Yıl­dız Ha­soğ­lu Yük­sek Öğ­re­nim Kız Yur­du, Fa­ti­h’­te Ha­se­ki Sul­tan Mi­sa­fir­ha­ne­si ve Ko­nak Mi­sa­fir­ha­ne­si, Edir­ne­’de Mo­ra­lı­za­de Ley­la Ha­nım Yük­sek Öğ­re­nim Kız Yur­du, İz­mi­r’­de Adi­le Sul­tan Yük­sek Öğ­re­nim Kız Yur­du, An­tal­ya­’da Fat­ma Ali­ye Ha­nım Mi­sa­fir­ha­ne­si ve Dil­şad Ha­tun Mi­sa­fir­ha­ne­si, Bur­sa­’da Zey­nep Ha­tun Yük­sek Öğ­re­nim Kız Yur­du, Si­ir­t’­te­ki Or­ta Öğ­re­tim Yur­du, Kon­ya­’da Mü­mi­ne Ha­tun Yük­sek Öğ­re­nim Kız Yur­du açıl­dı.
2015 yı­lın­da ise An­ka­ra­’daki Hü­mey­ra Ök­ten Yük­sek Öğ­re­nim Kız Yur­du törenle açıl­dı.

ÜNİ­VER­Sİ­TE VE ANA OKU­LU

TÜR­GEV ana oku­lu ve üni­ver­si­te­ye de el at­tı. TBMM’­den çı­kan bir ya­sa ile İb­ni Hal­dun ve İs­tin­ye Üni­ver­si­te­le­ri­ni kur­du. Özel Çen­gel­köy Pa­let Gün­düz Ba­kım evi, Özel Te­pe­üs­tü Pa­let Gün­düz Ba­kım evi, Özel Ye­şil­va­di Pa­let Kreş ve Ba­kım evi ile Pa­let Eği­tim Ku­rum­la­rı­nı de bün­ye­si­ne kat­tı.

Bilal, devlet desteğiyle yurt zengini oldu

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/39045.jpg

Sözcü

Etiketler : bilal erdoğan, türgev,
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Ah vatan
1068 gün önce
Vatan evlatlarının ceplerine el atmak için her türlü pisliği yapıyorlar. Devlet devlet olsaydı tüm üniversitelerinin yanında her öğrenciye yetecek modern yurtlar yapılırdı. Önceleri Cemaati zengin etmek için her boş ev cemaat yurdu yapıldı bu sayede milletin parası sömürüldü hem de milletin çocuklarının beyni yıkandı. Modern düşünce ve mantık kuralları silindi. Yerine iteat kar söylenene inan yorumlamayan, doğrumu yanlış mı yapılıyor diye düşünmeyen falan kişi söylediyse doğrudur kabulünü yapan kişilikler oluşturuldu. Türk gençliği de afyon yutturulmuş ayyaşlar gibi yapıldı..
faruk
1068 gün önce
Bunlar hep kız yurdu açmış birde erkek yurdu acsalar.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Eski MHP Milletvekili, emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı, tedavi gördüğü has..
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
Terör örgütü YPG'den tamamen temizlenen Afrin'in Bülbül Kasabası gö..
"Tartışmaya gerek yok, bırakalım..."
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=