Lütfen bekleyin..

Saray'ın 3 aylık faturası dudak uçuklattı!..

18 Nisan 2015, 11:49

Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisine kaçak olarak inşa edilen Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yüksek maliyeti ve günlük gider kalemleriyle gündemden düşmüyor. Toplam maliyetinin 5 milyar TL’yi aştığı ileri sürülen Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın üç aylık elektrik faturası dudak uçaklattı.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Saray'ın 3 aylık elektrik faturası 3 milyon 614 bin 684 TL [Günlük 40 bin lira]

18 Aralık 2014 ile 18 Mart 2015 tarihleri arasında gelen faturalara göre elektriğe ödenen para 3 milyon 614 bin 684 TL. Buna göre, Saray’ın günlük elektrik masrafı 40 bin liranın üzerinde. Saray’ın elektriğe 3 ayda harcadığı para, yaklaşık 4 bin asgari ücretlinin aylık maaşına denk geliyor. Saray’ın yıllık elektrik gideri ise 14 milyon lirayı geçiyor.


SARAY'IN 3 AYLIK ELEKTRİK FATURSI 3 MİLYON 614 BİN LİRA VİDEO İZLE


Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisine kaçak olarak inşa edilen Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yüksek maliyeti ve günlük gider kalemleriyle gündemden düşmüyor. 400 bin metrekarelik alan üzerinde kurulu Saray’ın üç aylık elektrik harcamasını gösteren faturalar, yapım maliyetlerinin yanı sıra sabit giderlerinin de ne kadar yüksek olduğunu ortaya koydu.

 

Aydınlatma sistemlerinden asansörlere, iklimlendirme sistemlerinden mutfak elektriğine, inşaatı devam eden alanlardan güvenlik sistemlerine kadar birçok alanda elektrik harcanıyor. Faturaların yüksekliği Saray’ın önümüzdeki dönemde de Türkiye ekonomisi açısından önemli bir gider kalemi oluşturacağını gösteriyor.

SARAY, BAŞBAKANLIK’TAN CUMHURBAŞKANLIĞI’NA GEÇTİ

Faturalar ilginç bir ayrıntıyı da ortaya çıkardı. 25 Şubat itibarıyla abone adı değiştirilmiş. Eski faturada müşteri ismi olarak ‘Başbakanlık İdari ve Mali İşler Başkanlığı’ yazılıyken, 26 Şubat’tan sonraki faturada ‘Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği’ adıyla kayıtlara geçti.

Saray’ın son ödeme tarihi 18 Şubat 2015 olan Elektrik Faturasındaki tutar 1 milyon 140 bin 567 lira. Son ödeme tarihi 24 Mart 2015 olan bir sonraki faturanın tutarı ise 1 milyon 51 bin 927 TL. 20 Nisan 2015 tarihli son fatura tutarı ise 625 bin TL olarak gözüküyor.

Son faturadaki bu düşüş abone değişikliğinden kaynaklanıyor. Önceden Başbakanlık İdari ve Mali İşler Başkanlığı olan abonelik, 26 Şubat 2015 itibarıyla Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği olarak değiştiği için 20 günlük fatura düzenlenmiş. Bu miktarların yanında üç aylık döneme ait ‘geçmiş borç’ bilgisi de yer alıyor.

Zaman

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Ah vatan
1103 gün önce
Kazık fiyatelektirik faturas kazık fiyat doğal gaz faturasu yok çep telefonu kullanımbedeli diye uyduruk sebeblerle vergiler yaratıldı millet soyuluyor birileri milletin parsıyla saraydan millete ahkam kesiyor. Cumöhuriyete son vereceğinine yok başkanlık kuracağına söylüryor. açıkça kırallığını ilan etmek istiyor. İşlediği suçların cezasız kalmöası için bahane uyduruyor
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler
Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ..
Erdoğan cephesinden Saadet'i aşağılayıcı ifadeler...
Alişan Satılmış yöneticilerin vefasızlığına dikkat çekti...
flaş iddia: PKK'ya karşı verdiği mücadeleyle tanınan Osman Pamukoğlu..
"MHP'li üst düzey bir yönetici..."
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=