Lütfen bekleyin..

MHP lideri Bahçeli'den milletvekili aday listesi için açıklama

10 Nisan 2015, 08:50

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, aday tespiti konusunda azami ölçüde dikkat, ihtimam, adalet ve hassasiyet gösterildiğini söyledi.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

"Hiç kimse listeye giremedim diye üzülmemeli, girdim diye de abartılı ve afaki sevinç gösterilerine tevessül etmemelidir. Nefisler aşılmadan, egolar yenilmeden, benlik eritilmeden nimet bildiğimiz, bir ömür adadığımız vatana ve millete hizmet edilemeyecektir. 'Ben' diyen, 'Ben'i öne çıkaran, dünyevi çıkarlara aldanan, benden sonrası tufan anlayışında olan kim olursa olsun yanlıştadır, yanlış yoldadır."

Bahçeli’nin açıklaması şöyle:

 

"Türkiye, tarihinin en önemli demokrasi imtihanına 59 gün sonra girecektir. 7 Nisan itibariyle tüm partiler aday listelerini YSK’ya teslim etmiştir. Şunu bir defa ifade etmek durumundayım, aday tespiti konusunda azami ölçüde dikkat, ihtimam, adalet ve hassasiyet gösterilmiştir. Aday listemizde genç ve kadın arkadaşlarımıza önem verilmiş, hem 7 Haziran sonrasının hem de geleceğin titizlikle planlaması yapılmıştır. Hiç kimse listeye giremedim diye üzülmemeli, girdim diye de abartılı ve afaki sevinç gösterilerine tevessül etmemelidir. Nefisler aşılmadan, egolar yenilmeden, benlik eritilmeden nimet bildiğimiz, bir ömür adadığımız vatana ve millete hizmet edilemeyecektir. 'Ben' diyen, 'Ben'i öne çıkaran, dünyevi çıkarlara aldanan, benden sonrası tufan anlayışında olan kim olursa olsun yanlıştadır, yanlış yoldadır. Dava insanı olmak yüksek haslet ve haysiyet gerektirir. Ufunetli vicdanlar, bayağı hırslar, bayat hevesler, dağınık arzular davayla bağdaşmaz. Daima görülen ve yaşanılanlardan üstün bir dünya tasarlamak, bunun için çırpınmak ancak bir ülküye sevdalanmış yüreklerin harcıdır. Nefsine tutsak düşüp dolduruşa gelenler ve altından kalkamayacağı laflar edenler yel değirmenine sefer düzenleyen biçareler gibidir. Ümitlerin harekete geçtiği, heyecanların ivme kazandığı, milli kurtuluşa sayılı günlerin kaldığı bugünlerde şahsi hesap yapmak gaflettir. Umutların tütün yaprakları gibi kurutulduğu şu zaman diliminde, mücadeleyi köstekleyen tüm engel ve bahaneler çiğnenmelidir. Akıl başta, söz yerinde, ağırbaşlılık ve fazilet davranışta güzeldir. Ağızdan çıkan sesler değil kalpten kalbe ulaşan çığlıklar anlamlıdır. 'Biz' kazanında kaynayamayan, 'Biz' ummanına akamayan, 'Biz' rüyasına dalamayan ya tefrikaya yem olacak ya huzur kaçıracaktır. Bundan sonra söz sırası aziz milletimizindir. 7 Haziran’da millet konuşacak, milliyet fukaraları susacaktır. 59 gün sonra kararan hayaller uyanacak, uyuşmuş ve ufalanmış zihinler duracak, milli ziynet coşacak, zillet ve rezaletle geçen yıllar bitecektir. Bir karşılık beklemeden Türkiye ve Türk milleti için fedakarlık yapma iradesinde olanlar bezginliğe ve anlamsız tartışmalara düşmemelidir. Merhum Peyami Safa’nın dediği gibi, 'Hasta bir ümit sağlam bir yeisten daha fenadır.' Türkiye’nin şu günkü hali hepimize büyük bir sorumluluk yüklemektedir ve özetle merhum şairimiz Ziya Paşa’nın şu mısralarında saklıdır: 'Milyonla çalan mesned-i izzetde serefraz, birkaç kuruş mürtekibin cay-ı kürektir!'
Yani milyonla çalanlar yüksek makamlarda başı dik dururken birkaç kuruş çalan hırsız ise kürek cezasına çarptırılır. O halde vakit taşın altına elimizi koyma, oyunu bozma, karanlık devire son verme vaktidir. Bu itibarla diyorum ki 'Bizimle yürü Türkiye…"

Etiketler : bahçeli, mhp, eçim 2015
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
kasım yavuz
1073 gün önce
afyonda enbüyük hatayı aziz aslanla ypptınız temayüle uyulmadı partiye en büyük zarar veren kişiyi aday yaptınız afyonda 1 vekili dahi zora soktunuz bunun vebalini nasıl vereceksiniz
alp
1073 gün önce
başarısız oldunuz hala ben diyorsunuz sonrada en ufak eleştiriyi kabul etmiyorsunuz.... 9 seçim kaybettiniz hala ben ben ben diyorsunuz yapıştınız o koltuklara bırakmıyorsunuz...
vatandaş
1073 gün önce
her yer niğde her yer hatay her yer de sözde temayül e uyulmadı istenmeyen 4 yıl boyunca 1 köye 1 kasabaya 1 cenezaye 1 düğüne gitmeyen kişiler yeniden 1. sırada aday oldu.
ali tpoçu
1073 gün önce
Hatay'da da temayüle dikkat edilmedi ve tabanın kesinlikle tercih etmediği şefik çirkin 1. sıra adyı yüzünden sıkıntı yaşanacağa benziyor. Çünkü daha önce şefik çirkin benim yüzümden hatay 1 milletvekili çkardı diye itirafta bulundu ve teşkilat seçimlerinde bire bir müdahil olarak delegşgeri ve üyelerimizi rencide etmişlerdir.
AHMET TEKEŞ
1073 gün önce
NİĞDE TÜRKİYENİN EN YANLIŞ ADAY TESPİTİ YAPILDI
DEVLET BEYE DUYURULUR
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=