Lütfen bekleyin..

AKP kurucusundan şok açıklamalar!..

28 Mart 2015, 17:55

AKP'nin Kurucu Genel Sekreteri ve Başbakan eski Yardımcısı Ertuğrul Yalçınbayır, Türkiye'nin 'yaptım, oldu, bitti' yasalar ile yönetildiğini söyledi.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Türkiye'de büyük bir kanun enflasyonu bulunduğunu belirten Yalçınbayır, "Meclis kanun üretimi fabrikası halinde ve Meclis; defolu, ayıplı mal, ayıplı hizmet, ayıplı kanun üretiyor. Biz bu ayıptan kurtulmadıkça biz Cumhuriyet'in 100. yılını, önümüzdeki yılları biz hukuk içinde, huzur içinde, güvenlik içinde zor geçiririz." dedi.

AK Parti'nin Kurucu Genel Sekreteri ve Başbakan eski Yardımcısı Ertuğrul Yalçınbayır, Türkiye'nin 'yaptım, oldu, bitti' yasalar ile yönetildiğini söyledi. Türkiye'de büyük bir kanun enflasyonu bulunduğunu belirten Yalçınbayır, "Meclis kanun üretimi fabrikası halinde ve Meclis; defolu, ayıplı mal, ayıplı hizmet, ayıplı kanun üretiyor. Biz bu ayıptan kurtulmadıkça biz Cumhuriyet'in 100. yılını, önümüzdeki yılları biz hukuk içinde, huzur içinde, güvenlik içinde zor geçiririz." dedi.

Cihan Haber Ajansı'na (Cihan) konuşan Yalçınbayır, cumhurbaşkanına örtülü ödenek ve istihbarat toplama yetkisi verilmesi ile iç güvenlik paketi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Son zamanlarda Meclis kanun yapma şeklinin apaçık hukuka ve insan haklarına aykırı olduğunun altını çizen Yalçınbayır, "Bunları takip etmek izleyebilmek zor. Düzenleyici etki analizleri yapılmıyor. Kamuoyunun bilgilendirilmesi bağlanmıyor. Kamuoyunun katılımı sağlanmıyor. Ben yaptım oldu, bitti yasaları ile Türkiye yönetiliyor. Bu iyi bir yönetişim tarzı değil. Seçime yönelik süreçlerde her yasama döneminde buna benzer olaylar yaşandı." şeklinde konuştu.

"MECLİS DEFOLU, AYIPLI MAL, AYIPLI HİZMET, AYIPLI KANUN ÜRETİYOR"

Son yasaların torba yasa şeklinde yapıldığını ve kamuoyunda yetirince tartışılmadığını kaydeden Yalçınbayır, "Bakanlar Kurulu'ndan geçmeden aşırma sureti ile sanki kendileri yapmış gibi milletvekilleri veriyor ama arkasında Bakanlar Kurulu var. Bunlar etik değerler ile bağdaşmıyor. Bu şekilde kanun yapma olmaz. Türkiye'de şuanda yaklaşık 15 bine yakın kanun var. Bu kanunların son zamanlarda büyük bir kısmı torba kanun şeklinde yapılıyor. Bu kanunların sosyal, ekonomik ve siyasal hayata yansımalarına baktığınızda milyonlarca ihtilaf var. Bu ortam bunu yaratıyor. Yok kanun, yap kanun, anlayışı ile Türkiye yönetiliyor. Büyük bir kanun enflasyonu var. Meclis kanun üretim fabrikası halinde ve Meclis bu üretimini defolu, ayıplı mal, ayıplı hizmet, ayıplı kanun üretiyor. Biz bu ayıptan kurtulmadıkça biz Cumhuriyet'in 100 yılını, önümüzdeki yılları biz hukuk içinde, huzur içinde, güvenlik içinde zor geçiririz." ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE HEDEFLERİNİ YAKALAMAKTA ZORLANACAK"

Yalçınbayır açıklamalarını şu şekilde tamamladı: "Bu parlamento iyi hizmet üretmiyor. Yürütme iyi hizmet üretmiyor. Yargı iyi hizmet üretmiyor. Böylesine kötü üretimin olduğu bir yerde huzuru, barışı, ilerlemeyi sağlamak zordur. Türkiye hedeflerini yakalamakta zorlanacak."

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
musa yuksel
1086 gün önce
Katılmıyorum görülen köy kılavuz istemez boş lavlaragerek yok
şahin
1088 gün önce
AKP hep yandaşlarına çalışıyor birde dindariz deyip hem haşa ALLAH,A ŞİRK KOŞUYOR HEMDE milletin hakkini yiyor bu nasıl müslümanlık müslümanim deyipte bunları destekliyenlerinde imani süpelidir
yorumcu
1088 gün önce
rustu , atalarımız ne demiş sizde yanlışla beraber gitmeyiniz eğerki yanlışı görüp uyarıyorsanız doğru yolu bulmaya çalışıyorsanız güzel şeyler yapıyorsunuz ama yanlışı hatayı bile bile aynı yolda halen devam ediyorsanız sualini vermezsiniz işte o zaman yargılanırsınız .
bekir
1088 gün önce
Akp hükümeti hayatı cok pahali yaptı gecinemez olduk herşey çok pahali kazandigimiz paradan kendimize hic kalmiyor butun para musluklarini devlete cevirmis halk cok buyuk gecim sıkıntısi cekiyor cunkü devlet herseye k.d.v vergi cikarmis hukumete hakkimi helal etmiyorum
rustu
1088 gün önce
Sizler de bunlardan biri değilmiş
gibi şimdi konuşuyor
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=