Lütfen bekleyin..

Gökçek'ten Arınç'a cevap geldi: Dava edeceğim...

23 Mart 2015, 23:40

Gökçek geri adım atmadı

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Başbakan Yardımcısı Arınç'ın sert eleştirilerine yanıt veren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Arınç'a yönelik Cemaat iddialarını sürdürdü. Gökçek, kendisine yönelik ithamları nedeniyle de Arınç'ı dava edeceğini belirtti, "Hesabını mahkemede vereceksin" dedi.

Arınç ve Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında yaşanan 'İzleme Heyeti' polemiğinde Arınç'a yönelik 'Cemaat ile bağlantısı olduğu' yönünde iddialar dile getiren ve kendisini istifaya çağıran Gökçek, Arınç'ın Bakanlar Kurulu sonrası yaptığı sert açıklamaların ardından geri adım atmadı.


ARINÇ'TAN GÖKÇEK'E: HAYSİYETSİZ, CEMAAT'İN KUCAĞINA OTURDU

 


Arınç'a yönelik Cemaat iddialarını sürdüren Gökçek, kendisine yönelik ithamları nedeniyle de Arınç'ı dava edeceğini belirtti, "Hesabını mahkemede vereceksin" dedi.

"Partinin başına dert oldun"

Gökçek, Twitter hesabı üzerinden yaptığı "Bülent Arınç'a açık mektup" sözleriyle başlayan açıklamasında şu ifadeleri kullandı: 

"Senelerdir yaptığın açıklamalarla hep partinin başına dert oldun. Partide 10 kişiye sor 9'u bunu teyid eder. Her kırdığın potu parti temizlemek için günlerini harcar." 

"Son olarak sanki başbakanımızın tarafındaymış gibi gözüküp, cumhurbaşkanımızı eleştirip araya fitne sokmaya çalıştın. Ve bunu sanki hükümet adına yapıyormuş gibi gözüktün."

"Hükümet sözcülüğünde ne işin var?"

"Bu konuşmanı yaparken çözüm süreciyle ilgili izleme heyeti ile cumhurbaşkanımızın her şeyden haberi olduğunu söyledin. Cumhurbaşkanımız ise tam tersini söyledi. Bu  açıklamalarınla cumhurbaşkanımızı neyle itham etme gayesi güttün. Bugün ise ‘Meğer cumhurbaşkanını bilgilendirmemişiz bilgilendirmedik ise hata bizim, cumhurbaşkanımız haklı' dedin. Şimdi soruyorum; önceki günkü Bülent Arınç ne yapmak istedi? Bugünkü Bülent Arınç ne yapmak istiyor? Dürüst politikacı söylediğinin arkasında durur. Eğer bir gün öyle bir gün böyle konuşuyorsan hükümet sözcülüğünde ne işin var?"

"Ben seni paralel yapıdan talimat aldığın için tenkit ettim. Sana hakaret etmedim. Fikrimi söyledim. Delillerimi söyledim. Kızının ve damadının paralel yapının hâlâ üst seviyelerinde görev yaptığını açıkladım ve onların tesirinde kaldığını söyledim. Aynı sözlerimi tekrar ediyorum."

"Hakaret dolu, iğrenç üslûp..."

"Dikkat ettin mi, şu anda paralelin (senin tabirinle) tetikçileri internet medyasından ve Twitter'dan bana saldırıyor. Hepsi tezgahlarının ifşa edilmesinden ve oyunlarının bozulmasından son derece rahatsız. Açıklamalarım AK Parti'de oynanmak istenen paralel fitne ateşini söndürmüştür."

"İçine düştüğün çıkmaz, olayları açıklama yerine, suçlu insanların telaşıyla hakaret dolu iğrenç bir üslûba dönüşmüştür. Kibar ve mülayim Bülent Arınç gitmiş, yerine hakaret yağdıran ve saldırgan bir Bülent Arınç gelmiştir."

"Keşke bana takındığın bu yiğitliğin onda birini gezi olaylarında gösterseydin... Hakan Fidan'ın tutuklanma girişiminde gösterseydin... Ama sanma ki hakaretlerin karşılıksız kalacak. Ben sana hakaret etmeyeceğim. Çünkü hakaret eden kişi kendi seviyesini ortaya koyar. Ancak seni dava edeceğim. Hesabını mahkemede vereceksin."

"Son sözleriniz bardağı taşırdı"

Konuşmanda bana tetikçi dedin... Ben Cumhurbaşkanıma veya Başbakanıma bir saldırı olduğunda tetikçi değil gücümün yettiğince kalkan olurum... Senin gibi alttan almam, yiğitçe kavgamı veririm... Gidip Gezicilere yaranmaya çalışmam...

Bugüne kadar kendi beyanınızla da sabittir ki benim adaylığıma her zaman itiraz ettiniz... Ama ben hiçbir yerde ve hiçbir zaman şahsımla uğraştığınız için sizin hakkınızda tek kelime etmedim...

Ancak liderime karşı sürekli olumsuz beyanlarda bulundunuz... Son sözleriniz artık bardağı taşırdı... Ve beni konuşmak zorunda bıraktınız...

Konuşmanda şöyle bir cümle kullandın; "Gökçek'le ilgili 100 konuyu seçimden sonra konuşmak isterim." Kastının ne olduğunu ve delillerini mahkemede senden öğreneceğim... Sen bir adım geri kalırsan sana yazıklar olsun... Mahkemede hesap sormayan Gökçek namerttir.

"Gönlümün yarısı hâlâ paralelde değil"

Son olarak paralel işine tekrar dönelim... Beni paralel yapıya yardım yapmakla suçluyorsun... Bu bir suç ise kabul ediyorum. Herkes bilir ki (Özellikle sen çok iyi bilirsin) ben hayır kurumu olan herkese ayrım yapmadan yardımcı olurum.... Seninle bu tip hayır müesseselerinde çok kez bir arada bulunmuşumdur... Her şey yasaldır ve adı üzerinde hayırdır... Ancak bizi istismar eden ve devletin temellerine dinamit koyan birilerini gördüğüm anda ona karşı olmak boynumun borcudur... Ben şimdi bu paralel hesabın yapanlardan sorulmasını istiyorum... Senin gibi hala gönlümün yarısı paralel yapıda değil...

Bu arada Cumhurbaşkanımız ile Başbakanımız arasına fitne soktuğun fikrimi aynen muhafaza ettiğimi bir kez daha ifade ediyorum...

Kibrini mütevaziliğinin ardına saklayan Sayın Arınç, bir daha paralelin talimatıyla Cumhurbaşkanım ve Başbakanım arasında yeni bir fitne çıkarmaya kalkarsan karşında gene beni bulacağını unutma...

Bundan sonra partimin prensipleri gereği konuyla ilgili konuşmayacağım...

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Ah Vatan
1095 gün önce
Hepsi vampir hepsi sülük . Hiç biri birinden farkı yok
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Son anketten çıkan rakamlar Erdoğan'ı üzecek...
BBP'de 'cumhur ittifakı'na karşı çıkan Başkan görevden alındı....
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=