Lütfen bekleyin..

İstanbul Üniversitesi'ndeki 'VİP Mezuniyet' skandalında Kimlerin İsmi Var?

20 Mart 2015, 23:04

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi, usülsüz kayıt skandalıyla ilgili ikinci açıklamayı yaptı.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi, usülsüz kayıt skandalıyla ilgili ikinci açıklamayı yaptı. Usulsüzlüğe adı karışan öğrenci sayısı 215’ten 321’e çıktı. Alan dışı lisans programına sınavsız kaydın sorumlusu öğrenciler olarak gösterildi.

Bugün’ün gündeme getirdiği ve çoğu siyasi iktidara yakın isimlerin çocuklarından oluşan 450 ön lisans öğrencisinin usulsüz ve sınavsız olarak lisans programlarına kaydedilmesi skandalıyla ilgili tartışma büyüyor. Cuma akşamı İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) 450 değil 513 öğrencinin ön lisanstan lisans bölümlerine sınavsız kayıt yaptırdığını belirtmişti. 215’inin ikinci dönem kayıtlarının yenilenmediği aktarılmıştı.


İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ'NDE TORPİL İTİRAFI VİDEO İZLE


Pazartesi günü AUZEF ikinci açıklama yaptı. Önceki açıklamayı kaldırılarak daha geniş bir metin yayınlandı. Kaydı yenilenmeyen 215 kişiye ek 106 öğrencinin daha usulsüz kayıt yaptırdığının tespit edildiği bildirildi. Geriye kalan 192 öğrenciyle ilgili incelemenin sürdüğü kaydedildi.  

TAAHHÜT VERDİLER

AUZEF, fakültede eğitim gören 21 bin 295 kişinin ikinci diploma kapsamında sınavsız ve kontenjan sınırlaması olmadan kaydolan öğrenciler olduğunu belirtti. Kayıtların online olarak öğrenciler tarafından yapıldığı aktarılan açıklamada öğrencilerin kayıt işlemlerini kendi beyan ve istekleri ile tamamladığı kaydedildi.

Online kayıtların kesin olmadığı öğrencilerin tüm belgelerini fakülteye postayla ya da elden teslim etmek zorunda olduklarına işaret edildi. Açıklamada şöyle denildi: “Eksik veya yanlış bilgi olduğunda da her türlü haklarından feragat edeceklerine dair kayıt anında taahhüt vermektedirler. Yaklaşık 40.000 yeni öğrencinin kayıt evrakları eğitim döneminin başlaması ile beraber kargo ile elimize ulaşmış ve eğitim döneminin başından beri incelenmeye alınmıştır. Bu inceleme sonucunda 21.295 ikinci diploma öğrencisinden bazılarının, ön lisans mezunu olarak lisans programlarına yanlış bilgi ile online kayıt yaptırdıkları 15 Eylül 2014 tarihinde tarafımızdan tespit edilmiştir. Konu ile ilgili incelemelerin detaylandırılması sonucunda 11 Kasım 2014 tarihinde resmî olarak işlem başlatılmıştır.”

ÇALIŞMA BAŞLATTIK

Kesin usul ve belge hatası yaptığı tespit edilen 9 kişinin ikinci diploma kayıtlarının başlangıçta silindiği belirtilen açıklamada, “Bu kişilerden 215’inin ikinci dönem kaydı yenilenmemiştir. 106 sının da kayıt hakkının olmadığı önceden kesin tespit edilmiş olup resmi işlemleri
devam etmektedir.

Eğitim öğretim yılının ortasında olduğumuz bu tarihlerde işlemler henüz kesinleştirilmemiş ve bu tür belge veya bilgi hatası yapan öğrencilere kesin kayıt hakkı verilmemiştir” denildi. 513 öğrenciden geriye kalan 192 kişinin de usulsüz kayıt dosyalarının inceleme ve karar aşamasında olduğu haber çıkmadan önce bu yönde çalışmaların başlatıldığı ifade edildi.

5 İRANLI ÖĞRENCİ

Açıklamada İranlı öğrenci iddiasına da değinildi. “İranlı öğrenci sayısı 5 adet olup YÖS kapsamında gelen öğrencilerdir” bilgisi verildi.

USULSÜZ KAYITLAR VE SİYASİ YAKINLARI

Ön lisans öğrencisi olup da alanı dışında, lisans programına sınavsız ve usulsüz kayıt yaptıranlar arasında çok sayıda AKP’li yakını bulunuyor. İşte o isimlerden sadece bazıları:

- AKP Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’nun yeğeni Ufkay Reis, Tarım Makineleri’nden Tarih’e

- AKP Kadın Kolları MKYK üyesi Nurcan Ünsal’ın yakını Emine Uygur, Mimari Dekoratif Sanatlar’dan Sosyoloji’ye 

- AKP İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi Öztürk Oran’ın kardeşi Tacettin Oran, Makine Resim ve Konstrüksiyon’dan İşletme’ye 

- AKP Elazığ İl  yönetim kurulu üyesi Mehmet Kutlu’nun yeğeni Ahmet Kutlu, Optisyenlik’ten İşletme’ye 

- AKP Diyarbakır Silvan İlçe Yönetim kurulu üyesi M. Zeki Yaşa’nın yeğeni Selman Bodakçi, Bahçe Bitkileri’nden Sosyoloji’ye 

- AKP Zonguldak eski Milletvekili Polat Türkmen’in yakını Murat Özdağ, İnşaat Teknolojisi’nden İşletme’ye.­­

BUGÜN DUYURDU

Usulsüz kayıt iddiasını BUGÜN gündeme getirdi. 4 yıllık lisans mezunu ya da lisans öğrencilerinin başvurabileceği lisans programlarına şartları taşımayan ön lisans öğrencileri sınavsız alınmıştı. Yönetmeliğe göre 2 yıllık ön lisans mezunları ancak alanlarındaki lisans bölümüne sınavsız alınıyor.

PEKİ BU USULSÜZ MEZUN OLDUĞU İDDİA EDİLEN İSİMLER KİMLER?

İŞTE O LİSTE


1. AKP Bursa İl Teşkilatı Yönetim Kurulu üyesi Osman Özütürk’ün oğlu Zeki ÖZÜTÜRK ve kızı Tuğba ÖZÜTÜRK AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
2. AKP İstanbul Bahçelievler İlçe Teşkilatı Üyesi Adem Sağlık’ın yeğeni Fatma Nur SAĞLIK AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
3. AKP İstanbul Beykoz İlçe Teşkilatı Üyesi Gönül Cin’in oğlu Gökhan CİN AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
4. AKP İstanbul Ümraniye İlçe Teşkilatı Üyeleri Ferize Pekşen ve Cevdet Onuk’un yeğenleri Ayşegül PEKŞEN AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
5. AKP İstanbul Sarıyer İlçe Teşkilatı Üyesi Avni Köçek’in yeğeni Gündüzhan KARAKÖSE AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
6. AKP İstanbul Bayrampaşa İlçe Teşkilatı Üyesi Ekrem Karatekin’in kızı Büşra KARATEKİN AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
7. AKP Ankara Keçiören İlçe Teşkilatı Üyesi Mustafa UÇAR yeğeni Turan YILDIRIM AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
8. AKP İstanbul Tuzla İlçe Teşkilatı Üyesi Mehmet Çatkaya’nın yeğeni Mustafa Emre DELİKTAŞ AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.​
9. AKP İstanbul Pendik İlçe Teşkilatı Üyesi Mustafa Kıran’ın torunu Yunus Emre KIRAN AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
10. AKP İstanbul Kağıthane İlçe Teşkilatı Üyesi Münire Selma Doğanay’ın kızı Nur Melis DOĞANAY AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
11. AKP İstanbul Üsküdar İlçe Teşkilatı Üyesi Sezai Çamlıca’nın yeğeni Ünzile ÇAMLICA AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
12. AKP İstanbul Bahçelievler İlçe Teşkilatı Üyesi Nurettin Kalender’ın kızı Semra AKGÜL AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
13. AKP İstanbul Gazi Osmanpaşa İlçe Teşkilatı Üyesi Sabahattin Çiçek’in oğlu Yunus ÇİÇEK AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
14. AKP İstanbul Esenler İlçe Teşkilatı Üyesi Muharrem HARITLI’nın torunu Fatma Hilal HARITLI AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
15. AKP İstanbul Bayrampaşa İlçe Teşkilatı Üyesi Şevket Sert’in yeğeni Sinan SERT AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
16. AKP İstanbul Kağıthane İlçe Teşkilatı Üyesi Türkan Tekinel’in kızı Nurdan TEKİNEL AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
17. AKP İstanbul Sultangazi İlçe Teşkilatı Üyesi İbrahim Çalışkan’ın kızı Ebru ÇALIŞKAN AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
18. AKP İstanbul Güngören İlçe Teşkilatı Üyesi Atilla Erci’nin yeğeni Erhan ÖNDER AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
19. AKP İstanbul Fatih İlçe Teşkilatı Üyesi Zafer Ateşeli’nin oğlu BURAK ATEŞELİ AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
20. AKP İzmir Bornova İlçe Teşkilatı Üyesi Hasan Hüseyin Kahraman’ın yeğeni Zehra Çağla SAKALLI AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
21. AKP İstanbul Avcılar İlçe Teşkilatı Üyesi İsmi Atayolu’nun kızı Sevilay ATAYOLU AUZEF usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
22. AKP İstanbul Beylikdüzü İlçe Teşkilatı Üyesi Mefuze Karaman’ın yeğeni Ahmet ERSOY AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
23. AKP İstanbul Silivri İlçe Teşkilatı Üyesi Recep ÇALIK’ın kızı Esma ÇALIK AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
24. AKP İstanbul Üsküdar İlçe Teşkilatı Üyesi Anşa YENİ’nin kızı Tuba YENİ AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
25. AKP İstanbul Esenler İlçe Teşkilatı Üyesi Nur Söğüt’ün yeğeni Burcu BULUT AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
26. AKP İstanbul Kağıthane İlçe Teşkilatı Üyesi Mustafa Ayka’nın oğlu Fatih AYKA AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
27. AKP İstanbul Ataşehir İlçe Teşkilatı Üyesi Basri Kaptan’ın oğlu Mustafa KAPTAN AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
28. AKP İstanbul Kağıthane İlçe Teşkilatı Üyesi Süleyman Sezaver’in oğlu Hamit SEZAVER AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
29. AKP İstanbul Fatih İlçe Teşkilatı Üyesi Serdal Gürel’in oğlu Cüneyt GÜREL AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
30. AKP İstanbul Güngören İlçe Teşkilatı Üyesi Mehmet SARITAŞ’ın kızı Gülfidan SARITAŞ YAMAN AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
31. AKP İstanbul Bağcılar İlçe Teşkilatı Üyesi Cumali Altuntaş’ın kızı Ebru ALTUNTAŞ AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
32. AKP İstanbul Sultangazi İlçe Teşkilatı Üyesi Yakup Benli’nin oğlu İsmail BENLİ AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
33. AKP İstanbul Üsküdar İlçe Teşkilatı Üyesi Ayşe Zorlu’nun yeğeni Emine Büşra KUŞ AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
34. AKP İstanbul Güngören İlçe Teşkilatı Üyesi Refika Solgun’un torunu Batuhan Kadir SOLGUN AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
35. AKP İstanbul Maltepe İlçe Teşkilatı Üyesi Deniz Şirin Demir’in yeğeni Başak BARIN AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
36. AKP İstanbul Pendik İlçe Teşkilatı Üyesi Muammer Koparal’ın yeğeni Burçin ERGİN Burçin ERGİN’in AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
37. AKP İstanbul Sancaktepe İlçe Teşkilatı Üyesi Turan Çalgın’ın yeğeni Yakup Emre ÇELİK AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
38. AKP İstanbul Sarıyer İlçe Teşkilatı Üyesi Hüseyin Bağdatlı’nın yeğeni Eda SARI AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
39. AKP İzmir Bornova Eda SARI’nın İlçe Teşkilatı Üyesi Kadriye Canlı’nın yeğeni Zuhal GÜREL AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
40. AKP İstanbul Gazi Osmanpaşa İlçe Teşkilatı Üyesi ELİF KARATAŞ’ın AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
41. AKP İstanbul Bakırköy İlçe Teşkilatı Üyesi Çetin Göroğlu’nun yeğeni Ezgi GÖROĞLU Ezgi GÖROĞLU AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
42. AKP İstanbul Gazi Osmanpaşa İlçe Teşkilatı Üyesi Rumi Karakoç’un torunu Özgür Seda KARAKOÇ AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
43. AKP İstanbul Üsküdar İlçe Teşkilatı Üyesi Hayrettin Koca’nın yeğeni Fatih KOCA AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
44. AKP İstanbul Bakırköy İlçe Teşkilatı Üyesi Mustafa AVCI’nın yeğeni Öyküm Özenç AVCI AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
45. AKP İstanbul Maltepe İlçe Teşkilatı Üyesi Yusuf Kaya’nın oğlu Ali Onur KAYA AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
46. AKP İstanbul Esenler İlçe Teşkilatı Üyesi Reşit Kılıç’ın oğlu Murat KILIÇ AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
47. AKP İstanbul Bayrampaşa İlçe Teşkilatı Üyesi Orhan Mutlugün’ün yeğeni Emre MUTLUGÜN AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
48. AKP İstanbul Zeytinburnu İlçe Teşkilatı Üyesi İmmihan Kaygusuz’un oğlu Koray KAYGUSUZ AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
49. AKP İstanbul Kartal İlçe Teşkilatı Üyesi Murat Sayılgan’ın oğlu Onur SAYILGAN AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
50. AKP İstanbul Esenyurt İlçe Teşkilatı Üyesi Halil TÜZER’in yeğeni Yusuf DELİBAŞ AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
51. AKP İstanbul Fatih İlçe Teşkilatı Üyesi Abdulmenaf Karataş’ın yeğeni Esen KARATAŞ AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
52. AKP İstanbul Gazi Osmanpaşa İlçe Teşkilatı Üyesi Zekeriya Şahintürk’ün oğlu Sedat ŞAHİNTÜRK AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
53. AKP İstanbul Avcılar İlçe Teşkilatı Üyesi Bünyamin Şahin’in oğlu Miraç Fatih ŞAHİN AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
54. AKP İstanbul Maltepe İlçe Teşkilatı Üyesi Uğur Gül’ün yeğeni Elif GÜL AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
55. AKP İstanbul Bağcılar İlçe Teşkilatı Üyesi Ömer Olgun’un yeğeni Cemal ARIKAN AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
56. AKP İstanbul Fatih İlçe Teşkilatı Üyesi Songül Acar’ın akrabası Meryem ACAR AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
57. AKP İstanbul Fatih İlçe Teşkilatı Üyesi Cemal Soydemir’in yeğeni Nurcan ŞAHİN AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
58. AKP İstanbul Pendik İlçe Teşkilatı Üyesi Abdulbaki Albayrak’ın yeğeni Elif ÇAKIR AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
59. AKP İstanbul Şişli İlçe Teşkilatı Üyesi Yeter Parlak’ın yeğeni Gizem ALDEMİR AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
60. AKP İstanbul Ümraniye İlçe Teşkilatı Üyesi Çiğdem Kayadelen’in oğlu Ahmet Ceyhun KAYADELEN AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
61. AKP İstanbul Kağıthane İlçe Teşkilatı Üyesi Ali Yavuzer’in kızı İlknur YAVUZER AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
62. AKP İstanbul Ümraniye İlçe Teşkilatı Üyesi Sufyani Bıyık’ın kızı Selin BIYIK AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
63. AKP İstanbul Arnavutköy İlçe Teşkilatı Üyesi Abdurrahim Yağmur’un yeğeni Deniz YAĞMUR AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
64. AKP İstanbul Kartal İlçe Teşkilatı Üyesi Ali Küçük’ün kızı Esra OYRİ AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
65. AKP İstanbul Bağcılar İlçe Teşkilatı Üyesi Nermin Uğur’un yeğeni Sema MACİT AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
66. AKP İstanbul Pendik İlçe Teşkilatı Üyesi Suzan Gögen’in yeğeni Mert ERDEN AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
67. AKP İstanbul Tuzla İlçe Teşkilatı Üyesi Uğur Yener’in yeğeni Özlem YENER AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
68. AKP İstanbul Fatih İlçe Teşkilatı Üyesi Reşat Topaloğlu’nun yeğeni Nida Nimet YALÇIN AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
69. AKP İstanbul Üsküdar İlçe Teşkilatı Üyesi İbrahim Uyumaz’ın eşi Arzu Akmeşe UYUMAZ AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
70. AKP İstanbul Esenler İlçe Teşkilatı Üyesi Metin Kıdıl’ın kızı Rabia KIDIL AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
71. AKP İstanbul Şişli İlçe Teşkilatı Üyesi Halit Kılıç’ın kızı Tuğba KILIÇ AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
72. AKP İstanbul Ümraniye İlçe Teşkilatı Üyesi Hacer ARMAĞAN AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
73. AKP İstanbul Üsküdar İlçe Teşkilatı Üyesi Makbule Çetin’in kızı Seda Sabriye ÇETİN AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
74. AKP İstanbul Sultangazi İlçe Teşkilatı Üyesi Kerim Güney’in yeğeni Yasemin GÜNEY AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
75. AKP İstanbul Beyoğlu İlçe Teşkilatı Üyesi Murat Çiçekoğlu’nun yeğeni İbrahim GENÇAL AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
76. AKP İstanbul Bağcılar İlçe Teşkilatı Üyesi Hacı Murat İnci’nin oğlu Selçuk İNCİ AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
77. AKP İstanbul Beykoz İlçe Teşkilatı Üyesi Hamide Karakaşlar’ın torunu Berat GELMEZLER AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
78. AKP İstanbul Büyükçekmece İlçe Teşkilatı Üyesi Murat Yıldız’ın kızı Özgegül YILDIZ AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
79. AKP İstanbul Güngören İlçe Teşkilatı Üyesi Mustafa Gerz’in yeğeni Uğur GERZ AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
80. AKP İstanbul Ümraniye İlçe Teşkilatı Üyesi Hatice Armağan’ın yeğeni Sedanur FİL AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
81. AKP İstanbul Bahçelievler İlçe Teşkilatı Üyesi Saadet Hapçı’nın akrabası Nazlıgül BAYAR AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
82. AKP İstanbul Sarıyer İlçe Teşkilatı Üyesi Kadir Erdoğan’ın torunu Ufuk ALTUN AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
83. AKP İstanbul Fatih İlçe Teşkilatı Üyesi Meliha Yüksel’in yeğeni Fatma Gönül ŞAPOĞLU AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
84. AKP Ankara Sincan İlçe Teşkilatı Üyesi Kadir Türkeri’nin yeğeni Yeşim TÜRKERİ AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
85. AKP İstanbul Fatih İlçe Teşkilatı Üyesi Neşe Özçetin’in akrabası Nilüfer KINA AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
86. AKP İstanbul Fatih İlçe Teşkilatı Üyesi Abdulhalim Bulgan’ın yeğeni Abdulhalim Bulgan’ın yeğeni Habib AĞAYA AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
87. AKP İstanbul Üsküdar İlçe Teşkilatı Üyesi Bayram Kapucu’nun yeğeni Hamza Taha KAPUCU AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
88. AKP Ankara Sincan İlçe Teşkilatı Üyesi Zeynel Emrebaş’ın akrabası İbrahim ÇALIŞKAN AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
89. AKP İstanbul Esenler İlçe Teşkilatı Üyesi Yılmaz Yanık’ın kardeşi Necla YANIK AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
90. AKP İstanbul Esenler İlçe Teşkilatı Üyesi Necmettin Aslan’ın kardeşi Necmettin Aslan’ın kardeşi Suzan ASLAN AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
91. AKP İstanbul Zeytinburnu İlçe Teşkilatı Üyesi Bedriye Tunca’nın torunu Pelin TUNCA AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
92. AKP İstanbul Zeytinburnu İlçe Teşkilatı Üyesi İbrahim Tüfekçi’nin oğlu Süleyman TÜFEKÇİ AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
93. AKP İstanbul Sarıyer İlçe Teşkilatı Üyesi Selim Tekin’in kızı Ayşe TEKİN AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
94. AKP İstanbul Gazi Osmanpaşa İlçe Teşkilatı Üyesi Bedriye Vatansever’in torunu Sibel KAFADAR İNAN AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
95. AKP İstanbul Güngören İlçe Teşkilatı Üyesi Erol Karasu’nun oğlu Caner KARASU AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
96. AKP İstanbul Sancaktepe İlçe Teşkilatı Üyesi Zübeyir Turğut’un oğlu Umut TURĞUT AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
97. AKP İstanbul Bakırköy İlçe Teşkilatı Üyesi Canseren Molak’ın kızı Elif MOLAK AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
98. AKP İstanbul Fatih İlçe Teşkilatı Üyesi Nevzat Mısır’ın kardeşi Nil MISIR AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
99. AKP İstanbul Bayrampaşa İlçe Teşkilatı Üyesi Elmas Arslan’ın oğlu Nurullah ARSLAN AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
100. AKP İstanbul Kartal İlçe Teşkilatı Üyesi Mehmet Çalışkan’ın oğlu Kadir Yılmaz ÇALIŞKAN AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
101. AKP İstanbul Kadıköy İlçe Teşkilatı Üyesi Nazmi İnce’nin yeğeni Özgül İNCE AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
102. AKP İstanbul Sultanbeyli İlçe Teşkilatı Üyesi Mehmet Gökmen’in yeğeni İbrahim AYAN AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
103. AKP İstanbul Silivri İlçe Teşkilatı Üyesi Osman Ünal’ın yeğeni Ümit ÜNAL AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
104. AKP İstanbul Bahçelievler İlçe Teşkilatı Üyesi Aynur Sarıkaya’nın yeğeni Şafak DELEN AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
105. AKP İstanbul Üsküdar İlçe Teşkilatı Üyesi Döndü Aksu’nun oğlu Mustafa AKSU AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
106. AKP İstanbul Üsküdar İlçe Teşkilatı Üyesi Cevair Kandemir’in yeğeni Emre KANDEMİR AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
107. AKP İstanbul Kağıthane İlçe Teşkilatı Üyesi Sadi Kuru’nun kardeşi İpek KURU AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
108. AKP İstanbul Zeytinburnu İlçe Teşkilatı Üyesi Münür Ersoy’un yeğeni Özge ERSOY AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
109. ​AKP Kuskan Belde Teşkilatı Belde Üyesi Eyüp İlhan’ın yeğeni Eyyup KEŞ Eyyup KEŞ’in AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
110.​AKP Yenice Belde Teşkilatı Belde Üyesi Mehmet Yedidağ’ın torunu Pınar TAŞPINAR AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
111.​AKP İstanbul Fatih İlçe Teşkilatı Üyesi Abdulhamit ŞEKER’in yeğeni Burak ŞEKER AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
112.​AKP Aydın Karpuzlu İlçe Teşkilatı Üyesi Hüseyin Önder’in yeğeni Hatice ÖNDER AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
113.​AKP İstanbul Ümraniye İlçe Teşkilatı Üyesi Ahmet Arslan’ın yeğeni Şerife ŞAHİN AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
114.​AKP Balıkesir Marmara İlçe Teşkilatı Üyesi Hüseyin Güdücü’nün yeğeni Kenan GÜDÜCÜ AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
115.​AKP Diyarbakır Kulp İlçe Teşkilatı Başkanı Veysel Çelik’İn kuzeni Serenc ÇELİK AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
116.​AKP Diyarbakır Kulp İlçe Teşkilatı Üyesi Hüseyin DENİZ’in yeğeni Erhan DENİZ AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
117.​AKP Muğla Yatağan İlçe Teşkilatı Üyesi Mehmet Ali Kavak’ın yeğeni Nihal AYDIN AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
118.​AKP İstanbul Sarıyer İlçe Teşkilatı Üyesi Dilek Kalkan’ın yeğeni Melek YILDIRIM AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
119. ​AKP Antalya Muratpaşa İlçe Teşkilatı Üyesi Keziban Şam’ın yeğeni Medine Tuba ERKARA AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
120.​AKP Kocaeli Derince İlçe Teşkilatı Üyesi Zafer MACİT AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
121. ​AKP Kastamonu Hanönü İlçe Teşkilatı Üyesi Cihan Malakoğlu’nun yeğeni Gizem ÖZDEMİR AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
122.​AKP Bursa Osmangazi İlçe Teşkilatı Üyesi Ahmet Güler’in yeğeni Merve GÜLER AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
123.​AKP Uşak Merkez İlçe Teşkilatı Üyesi Şevket Taşçı’nın yeğeni Şükrü Yusuf TAŞÇI AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
124.​AKP Ağrı Patnos İlçe Teşkilatı Üyesi Vesile ALTUN’un yeğeni Neslihan TOPAL AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
125. ​AKP Kırklareli Lüleburgaz İlçe Teşkilatı Üyesi Tevfik Yalçın’ın torunu Fatma Merve YALÇIN AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
126.​AKP Rize Merkez İlçe Teşkilatı Üyesi Yüksel Yılmaz’ın yeğeni Aziz KURT AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
127.​AKP Çanakkale Yenice İlçe Teşkilatı Üyesi İsmail Orhan’ın yeğeni Kübra ORHAN AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
128. ​AKP K. Maraş Merkez İlçe Teşkilatı Üyesi Hatice BARDAKKIRAN’ın oğlu Halil İbrahim BARDAKKIRAN AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
129.​AKP Kocaeli Dilovası İlçe Teşkilatı Üyesi Ertan Tonbul’un kızı Elif TONBUL AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
130.​AKP Bursa Orhangazi İlçe Teşkilatı Üyesi Ömer Akkuş’un yeğeni Berk AKKUŞ AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
131. ​AKP Balıkesir Dursunbey İlçe Teşkilatı Üyesi Dursun Çetin’in yeğeni Mustafa ERYILMAZ AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
132.​AKP İstanbul Bahçelievler İlçe Teşkilatı Üyesi Ayten Aslan’ın yeğeni Ali KILINÇ AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
133.​AKP Bursa Yıldırım İlçe Teşkilatı Üyesi Sevim Altun’un yeğeni Hacer KARABACAK AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
134.​AKP Ağrı Patnos İlçe Teşkilatı Üyesi Vesile Altun’un yeğeni Meryem KALA AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
135. ​AKP Tokat Turhal İlçe Teşkilatı Üyesi Selahattin Kurtarıcı’nın torunu Nilay ERÖZMEN AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
136.​AKP Elazığ Merkez İlçe Teşkilatı Üyesi Tahir Hanege’nin yeğeni Enes HANEGE AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
137.​AKP Sivas Suşehri İlçe Teşkilatı Üyesi Şengül Dilce’nin yeğeni İlknur KARABAL AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
138. ​AKP Uşak Merkez İlçe Teşkilatı Üyesi Mehmet Fatih Gündüz’ün kardeşi Mustafa Mücahit GÜNDÜZ’ AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
139.​AKP Kırklareli Merkez İlçe Teşkilatı Üyesi Şenol Sarı’nın kardeşi Derya SARI AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
140. ​AKP Malatya Arguvan İlçe Teşkilatı Üyesi Hasan Değirmenci’nin torunu Ali Yusuf SÜLÜN AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
141.​AKP Aydın Sultanhisar İlçe Teşkilatı Üyesi Rahime Kaya’nın gelini Rukiye KAYA AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
142.​AKP Rize Ardeşen İlçe Teşkilatı Üyesi Fatma Okutan’In yeğeni Pelin SEVİM AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
143.​AKP Çanakkale Çan İlçe Teşkilatı Üyesi Salih Tekin’in baldızı Birsen GÖRGÜLÜ AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
144.​AKP Isparta Merkez İlçe Teşkilatı Üyesi Mehmet İnan’ın yeğeni İlknur İNAN AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
145.​AKP Kırıkkale Merkez İlçe Teşkilatı Üyesi Yaşar Özdemir’in yeğeni Bilge KARTAL AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
146.​AKP Hatay Yayladağı İlçe Teşkilatı Üyesi Hüseyin Aksoy’Un yeğeni Selahattin AKSOY AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
147.​AKP Ordu Merkez İlçe Teşkilatı Üyesi Sevda Savaşkan’ın kardeşi Sevinç ÖZGEN AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
148. ​AKP Tokat Merkez İlçe Teşkilatı Üyesi Armağan Çilhoroz’un yeğeni Numan Beşir ÖLMEZTÜRK AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
149. ​AKP Çanakkale Merkez İlçe Teşkilatı Üyesi Ayhan Denkel’in kayınbiraderi Burçin DENKEL AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
150.​AKP Konya Meram İlçe Teşkilatı Üyesi Rahim Koçak’ın yeğeni Muhammet Ali ACAR AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
151. ​AKP Sivas Merkez İlçe Teşkilatı Üyesi Öztürk Cengizoğlu’nun kardeşi Özden CENGİZOĞLU AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
152. ​AKP Batman Merkez İlçe Teşkilatı Üyesi Mehmet Şahin Seven’in yeğeni Elif Kardelen SEVEN AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
153.​AKP Batman Merkez İlçe Teşkilatı Üyesi Mehmet Şahin Seven’in kardeşi Nurşen SEVEN AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
154.​AKP Tekirdağ Çerkezköy İlçe Teşkilatı Üyesi Ali Aydemir’in baldızı Nuray AYDEMİR AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
155.​AKP Aydın Germencik İlçe Teşkilatı Üyesi Cihan Karaca’nın yeğeni Harun KARACA AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
156.​AKP Rize Merkez İlçe Teşkilatı Üyesi Mehmet Temiz’in yeğeni Leyla TARAKÇI AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
157.​AKP Tokat Sulusaray İlçe Teşkilatı Üyesi Abbas Tüzer’in yeğeni Enes BABACAN AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
158.​AKP Manisa Merkez İlçe Teşkilatı Üyesi Mevlüt Molla’nın yeğeni Ömer BÖYÜK AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
159.​AKP Samsun İlkadım İlçe Teşkilatı Üyesi Mustafa Dere’nin yeğeni Berat DERE AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
160.​AKP Rize Pazar İlçe Teşkilatı Üyesi Cafer Gerdan’ın torunu Serap AKKAYA AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
161.​AKP Siirt Kurtalan İlçe Teşkilatı Üyesi Rahime KARAATAY’ın torunu Sultan KARAATAY AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
162.​AKP Batman Merkez İlçe Teşkilatı Üyesi Mehmet Askar’ın kızı Bilge ASKAR AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
163. ​AKP Kilis Merkez İlçe Teşkilatı Üyesi Serap Çınaroğlu’nun yeğeni Hatice Elçin BEKTAŞOĞLU AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.
164.​AKP Tekirdağ Malkara İlçe Teşkilatı Üyesi Atila Mete’nin kızı Hilal KARAN AUZEF’e usulsüz olarak kayıt yapılmıştır.

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
YSK, İYİ Parti dahil 10 siyasi partinin 24 Haziran'daki seçimlere katıl..
Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, TSK içinde 3 bin kişilik bir yapıyı ..
Eski MHP Milletvekili, emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı, tedavi gördüğü has..
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=