Lütfen bekleyin..

Erdoğan'a tepki: Ülkeyi bukalemunlar yönetiyor !

20 Mart 2015, 18:41

Erdoğan'ın 'aldatılmışız' açıklamasına muhalefetten sert tepki: Ülkeyi bukelamunlar yönetiyor

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, zamanında 'savcısıyım' dediği davalarla ilgili dün yaptığı 'aldatılmışız' açıklamasına muhalefetten sert tepki geldi.

Erdoğan'ın sözlerinin inandırıcı olmadığını söyleyen CHP Başkanvekili Akif Hamzaçebi, bugün günah çıkarmaya çalıştığını belirtti. "Bugün Türkiye'yi siyasi bukalemunlar yönetmektedir" ifadesini kullanan MHP Grupbaşkanvekili Oktay Vural ise, Harp Akademileri'nin kirli siyasete alet edildiğini savundu

CHP GRUPBAŞKANVEKİLİ AKİF HAMZAÇEBİ: İNANDIRICI DEĞİL

Hamzaçebi, yazılı bir açıklama yaptı. Seçimlerin yaklaşmasıyla birçok ankette oy oranında çok büyük bir düşüş gözlemlenen AKP'nin, tüm kadrolarıyla, mağdur edebiyatına, her kesime yönelik ılımlı yaklaşım ve söylemlerine bir kez daha başladığını dile getiren Hamzaçebi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Harp Akademileri Komutanlığı ziyaretinde Ergenekon ve Balyoz davalarıyla ilgili 'aldatıldık' ifadesini kullandığını hatırlattı. Hamzaçebi, "Ben bu davaların savcısıyım" diyen Erdoğan'ın bugün 'aldatıldık' demesinin inandırıcı olmadığını söyledi.

Bir hukuk skandalı yaşandığını ve bu hukuk skandalının baş aktörlerinin bugün günah çıkartmaya çalıştığını dile getiren Hamzaçebi, yapılan bu adaletsizlikler ve zulümün, seçimlerin yaklaştığı bu dönemde bir kez daha mağdur rolüne bürünmeye çalışan ve her kesime ılımlı mesajlarla yaklaşma çabasında olanların alınlarında kara bir leke olarak kalacağını vurguladı.

MHP GRUPBAŞKANVEKİLİ OKTAY VURAL: TÜRKİYE'Yİ BUKALEMUNLAR YÖNETİYOR

Türkiye'yi siyasi bukalemunların yönettiğini iddia eden MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Harp Akademileri Komutanlığında yaptığı konuşmaya ilişkin, "Harp Akademileri kirli siyasete alet edilmiştir" dedi.

Vural, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında yarın yapılacak MHP kurultayına değinerek, "21 Mart hem baharın hem yeni bir dönemin hepimizin esenliği için bireysel olarak bir umut kapısı olduğu kadar da siyasetin de açıkçası umut kapısı ve 7 Haziran seçimlerine de alternatifin adresi olduğunu gösterecektir" dedi.

"TÜRKİYE'Yİ SİYASİ BUKALEMUNLAR YÖNETMEKTEDİR"

Türkiye'yi siyasi bukalemunların yönettiğini belirten Vural, "Milleti balık hafızalı zannedenler yönetmektedir. Gerçekten bin bir surat siyaseti bir münafık siyaset anlayışıyla karşı karşıyayız" diye konuştu.

"BREMEN MIZIKACILARI GİBİ"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün Harp Akademileri Komutanlığında yaptığı konuşmaya işaret eden Vural, şöyle dedi: "Cumhurbaşkanı görevini yapmıyor. Ortada bir Başbakan yok. Bakanlar, hepsi Bremen Mızıkacıları gibi olmuş. Böyle bir Türkiye böyle bir yönetim millete umut vermiyor. Türkiye bir seçime gidecek ama bu seçime giderken Türkiye'yi yöneten Adalet ve Kalkınma Partisinin başındaki zat Türkiye'yi nereye götüreceğini bilmiyor, söyleyemiyor, söylediyse de tornistan yapıyor. Bu nasıl münafık siyasettir."

"HARP AKADEMİLERİ KİRLİ SİYASETE ALET EDİLMİŞTİR"

Cumhurbaşkanı'nın "aldatıldık" dediğini ifade eden Vural, "Aslında murat o değil, murat; 17-25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk çetesinin yaptıklarının üstünü örtmek için Harp Akademileri gibi TSK gibi peygamber ocağı olan bir yeri kendi siyasetine alet etmektir, bunun için yapıyor. Bu ne rezalettir, orası siyaset yeri midir? Harp Akademileri kirli siyasete alet edilmiştir" dedi.

Erdoğan'ın Harp Akademilerinde süt dökmüş kedi gibi olduğunu savunan Oktay Vural, "Senin korkak siyasetine sıvışma siyasetine Harp Akademilerini alet ediyorsun. Milleti aldatıyorlar." dedi.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Harp Akademileri Komutanlığı'nı ziyaret ederek subaylara hitap etti. Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, "Samimiyetle ifade ediyorum, eski Genelkurmay Başkanımız başta olmak üzere, birlikte mesai sarf ettiğim için yakından tanıdığım pek çok komutanın tutuklanmasına şahsen gönlüm hiçbir zaman razı olmamıştır. Suçluyla suçsuzun, gerçekle yalanın, doğruyla yanlışın aynı torbaya konularak yürütüldüğü bu openrasyonlarla, şahsım başta olmak üzere, tüm ülke yanlış yönlendirildi. Aldatıldı. Kurumlarımızın içinde örgütlenmiş, güçlü medya desteğiyle teçhiz edilmiş bir yapının, Türkiye'yi ele geçirmek için yürüttüğü bir kumpasa, bir darbe teşebbüsüne hep birlikte maruz kaldık" dedi.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Son anketten çıkan rakamlar Erdoğan'ı üzecek...
BBP'de 'cumhur ittifakı'na karşı çıkan Başkan görevden alındı....
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=