Lütfen bekleyin..

Ülkücüler'den Hülya Avşar Tepkisi !

03 Mart 2015, 21:27

Medyada yer alan Ülkücü Şehit Mustafa Pehlivanoğlu'nun annesi rolünü Hülya Avşar'ın canlandıracağı haberi Ülkücü camia içinde çok büyük bir tepki aldı.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Gösterilen tepkiler içinde en sert açıklamayı ise Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz yaptı. Kılavuz, Hülya Avşar için "Şeref ve namus mefhumundan bihaber Hülya Avşar, Zeynep Pehlivanoğlu'nu canlandıramaz" dedi.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, "Ülkü şehitlerinin ailelerinin, hatıralarının ve davalarının emanetçisi olan Ülkü Ocakları olarak, böyle bir filmde, hayatını milletine ve ülküsüne adamış bir şehidin annesi rolünün, rahmetli Zeynep Pehlivanoğlu annemizin "Anadolu Kadını" duruşuna yakışan veya en azından toplumda gerçek anlamda sanatıyla yer edinmiş olan bir ismin rol alması gerektiği kanaatindeyiz.

Vatanı, milleti, dini, ve devleti uğruna şehadet şerbetini içmiş olan rahmetli Mustafa Pehlivanoğlu Ağabeyimizin, namusundan zerre taviz vermemiş şerefli ailesini, namus ve şeref mefhumlarından bihaber olan Hülya Avşar'ın temsil etmesi, canlandırması mümkün değildir. Kendisine daha içtenlikle oynayabileceği ve bütünleşeceği bir vatan haini rolü daha çok yakışacaktır" dedi.

Kılavuz açıklamasında şunları kaydetti:

"3 Mart 2015 tarihinde bazı haber ve magazin sitelerinde, 1980 yılında idam edilen Ülkücü Şehidimiz Mustafa Pehlivanoğlu'nun hayatını ve idam edilmeden önce ailesine yazdığı mektubu konu alan bir sinema filminin çekileceği yönünde haberlere yer verilmiştir.

Şehidimiz Rahmetli Mustafa Pehlivanoğlu'nun aziz hatırası, hatırlanacağı gibi geçtiğimiz yıllarda dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından rencide edilmiş, şehidimizin mektubu sansürlenerek, riyakâr ve samimiyetsiz bir şekilde Meclis kürsüsünden okunarak ve istismar konusu edilmiştir. Dönemin başbakanının siyasi gayelerine ulaşmak için döktüğü timsah gözyaşları ve ardında gizlediği hain emeller daha dün gibi hatırımızdadır.

Magazin basınında yer alan haberlere göre, aziz şehidimizin ailesine yazdığı mektubundan yola çıkılarak hazırlanacak filmde, Hülya Avşar isimli oyuncu ve şarkıcı şehidimizin rahmetli validesi Zeynep Pehlivanoğlu annemizi canlandıracak, vatan haini şarkıcı Ahmet Kaya'nın seslendirdiği "Şafak Türküsü" adlı şarkı da film müzikleri arasında yer alacaktır. Bu bilgiler dahi, Mustafa Pehlivanoğlu'na, hatırasına, ailesine ve davasına karşı ne denli bir saygısızlık yapılacağının göstergesidir.

Söz konusu filmde rahmetli Zeynep Pehlivanoğlu rolünde oynayacağı söylenen oyuncu ve şarkıcı Hülya Avşar, "sanatçılığı" yerine, özel hayatıyla, ve toplumumuzun ahlaki değerleriyle bağdaşmayan yaşantısıyla gündemde kalma çabalarıyla hafızalarımıza yer etmiş bir isimdir. Özellikle son yıllarda, AKP iktidarına ve iktidarın yürüttüğü açılım sürecine de desteğini her fırsatta dile getirerek gündemde kalmaya çalışan bu zatın, Ülkücü şehidimizin annesini canlandıracak olması kabul edilemez ve anlayışla karşılanması mümkün olmayan bir hadisedir.

Ülkü şehitlerinin ailelerinin, hatıralarının ve davalarının emanetçisi olan Ülkü Ocakları olarak, böyle bir filmde, hayatını milletine ve ülküsüne adamış bir şehidin annesi rolünün, rahmetli Zeynep Pehlivanoğlu annemizin "Anadolu Kadını" duruşuna yakışan veya en azından toplumda gerçek anlamda sanatıyla yer edinmiş olan bir ismin rol alması gerektiği kanaatindeyiz. Vatanı, milleti, dini, ve devleti uğruna şehadet şerbetini içmiş olan rahmetli Mustafa Pehlivanoğlu Ağabeyimizin, namusundan zerre taviz vermemiş şerefli ailesini, namus ve şeref mefhumlarından bihaber olan Hülya Avşar'ın temsil etmesi, canlandırması mümkün değildir. Kendisine daha içtenlikle oynayabileceği ve bütünleşeceği bir vatan haini rolü daha çok yakışacaktır.

Yine aynı şekilde, 30 binden fazla insanımızın katili olan aşağılık terör şebekesiyle aynı çizgide görüşleriyle şarkılarıyla bilinen ve her defasında bölücü teröre ve teröristbaşına methiyeler dizen şarkıcı Ahmet Kaya'nın şarkısının film müziği olarak tercih edilmesi de hem Mustafa Pehlivanoğlu'na hem de uğruna şehit edildiği davasına karşı açıkça bir hakaret niteliğindedir. Türk Milletine küfür eden bir zatın, bu millet uğruna hayatını heba etmiş bir Ülkücü şehidin adıyla bir arada anılması dahi alçaklıktır. Ne bu şarkıcının ne de filmde müzikleri kullanılacak diğer şarkıcıların, Ülkücü şehidimizin hayatı, duruşu ve imanı arasında hiçbir benzerlik ve alaka yoktur.

Şehidimizin rahmetli validesini Hülya Avşar'ın canlandıracak olması, şarkıcı Ahmet Kaya'nın şarkılarının filmde kullanılacak olması sanatsal özgürlük çerçevesinde değerlendirilemeyecek kadar bariz bir saygısızlık ve Ülkücü Harekete karşı düzenlenmiş bir komplodur.

Sanat kisvesi altında toplumun genleriyle oynamaya kalkışanlar, Türk Milletinin ve Milliyetçiliğinin tarihine gölge düşürmek çabasında olanlar akıllarını başlarına alsınlar! Ateşle oynamasınlar. Ülkücü şehitlerimizin hatırasını ve davasını yaşatmaya ant içmiş olan Ülkü Ocakları olarak bu alçakça girişimin takipçisi olacak ve hayata geçirilmemesi yönünde her türlü çabayı ve mücadeleyi ortaya koyacağız. Sanat camiası içerisinde yuvalanmış bulunan ve her fırsatta Ülkücü hareketi kirletme çabasında olan zevatın ve zihinlerindeki kirli senaryoları beyaz perdeye taşıyarak bu sanatı kirleten senaristlerin bu çabalarını boşa çıkaracağız."

Ortadoğu

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Canatan Yılmaz
1142 gün önce
Başkanım Ağzına sağlık.Bu kadar infial yorumlardan sonra o ilgili Kanal Bu projeyi halen yürütmeyi devam ettirecekse ,bu Ülkede Kaos çıkarmayı Planlı olarak yaparak öncülük yapmak istediği aşikardır.
Bizler,çok İtidalli olarak yaklaşımlarla gerekirse,Demokratik ortamlarda HAKLI davamızda Hakkımızı korumasını da bilecek kadar ulvi bir camiayız.
Bu türden Kendini Sanatçı diye Lanse ettiren insanların Reytin Uğruna yapamayacakları rezilliklere de dur demek bize nasip olur inşallah. Allah yar ve yardımcınız olsun.
uğur
1143 gün önce
Rabbim sen ve senin gibi vatansever agabeylerimizi başımızdan eksik etmesin
Ömür aslan
1143 gün önce
AMAÇ TAHRİK...
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, TSK içinde 3 bin kişilik bir yapıyı ..
Eski MHP Milletvekili, emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı, tedavi gördüğü has..
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
Terör örgütü YPG'den tamamen temizlenen Afrin'in Bülbül Kasabası gö..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=