Lütfen bekleyin..

Bahçeli'den Erdoğan'a 'tırnak' kapağı !

25 Şubat 2015, 22:05

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli şahsı için "Özel'in tırnağı bile olamazsın" diyen Erdoğan'a tarihi kapak !

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

'Tırnak herkeste vardır, mertlik er kişiye hastır'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, teröristlerden izin alıp türbe bombalayanların türbedar millete düşmanlık edenlerin edep hatırlatması yaptığını söyleyerek, "Tırnakçılıkta ustalaşanlar, tırtıklamakta uzmanlaşanlar, tırnak edebiyatı yapıp tırpanladığı topraklarımızın bedelini ödemekten kaçıyorlar. Oysa tırnak herkeste vardır, mertlik er kişiye hastır. Tek tırnaklılar gibi dörtnala kaçmaktansa vatanın yanında durmak en doğru olanıdır" dedi.


ERDOĞAN NELER DEMİŞTİ ? - VİDEO:

 


MHP lideri açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Yalan çınarları, korkaklık anıtları, doğruluk nedir tanımayan sahte mabutlar toplum ve devlet bünyesinde kamburlaşan ur gibi oldular. Vatanı arazi, bayrağı bez, milleti yığın, devleti yağma şantiyesi, inançlarımızı istismar malzemesi gören zevat sendeliyor, değersizleşiyor. Türbe kaçırıp vatan toprağından kaçanlar vicdan ve ahlaklarına maske geçirip utanmadan kahramanlık taslıyorlar, cesaret nutku atıyorlar. Cesaret şahsiyet demektir. Şahsiyetini operasyonla aldırıp şahsi hesaplarını vatanın önüne geçirenler ürkek tavşanlara özeniyorlar.

"TIRNAKÇILIKTA USTALAŞANLAR..."

Tarihe, millete ve mukaddes emanetlere bağlılıkta taviz üstüne taviz verenlerin yüzü kızarmadığı gibi dili susmuyor, dibi görünmüyor. Tırnakçılıkta ustalaşanlar, tırtıklamakta uzmanlaşanlar, tırnak edebiyatı yapıp tırpanladığı topraklarımızın bedelini ödemekten kaçıyorlar. Oysa tırnak herkeste vardır, mertlik er kişiye hastır. Tek tırnaklılar gibi dörtnala kaçmaktansa vatanın yanında durmak en doğru olanıdır.

Merhum Akif'in Şeyh Sadi'den alarak nazma çektiği Kalender fıkrasındaki kötürüm tilki misali inlemektense aslan olup kükremek evladır. Namık Kemal'in Vatan Yahut Silistre isimli eserindeki Zekiye kadar dirayeti olmayanlar tırnakla değil ciğerli davranmakla uğraşmalıdır. Şeref ve namus hasletleri vatan gemisini batırmakla değil selametin kıyılarına çıkarmakla ayakta kalacaktır. Yaşanan hezimetlerden sonra ruhumdaki fırtınaları tam ifade edebilmek için Namık Kemal'in Vaveyle şiirine müracaat etmek istiyorum: “Git vatan! Kabe'de siyaha bürün. Bir kolun Ravza-i Nebi'ye uzat, birini Kerbela'da Meşhed'e at. Kâinatta o heyetinle görün.ö “Aç vatan göğsünü İlah'ına aç, Şühedanı çıkar da ortaya saç.ö Eminim ki, nefesi vatan kokan, bakışı milliyet saçan, kalbi bayrak gibi dalgalanan kardeşlerim hissiyatıma ortak olacaklardır. Yenilgi, acziyet ve gıybet rekoru kıranlar; yerinde saya saya, fazilet ve muhabbete kıya kıya vatanı gazoz kapağına çevirdiler. Ne hazin! Şeyh Galip'in, “meydandaki baş içindir efser, ser ver ki olasın bu yolda serverö tavsiyesi ecdadımıza tırnak geçirenlerce yok sayılıyor. Tarihin kahramanlık sıfatını layık gördüğü, fatih unvanı verdiği müstesna milletlerden olan Türk milleti namertlerin elinde bunalıyor. Mabedi rüşvet ve ihanet olanlar sürekli geri viteste dolaşıyor, sürekli riyakarlık makyajıyla dolambaçlı yollara sapıyor, sel gibi akıyor. Merhum Müfide Ferit Tek'in Aydemir Roman'ında anlattığı, ülkü, gönül ve iman insanı olan Demir Bey'in varisleri kemirenlerle mücadele ediyor. 

Teröristlerden izin alıp Türbemizi bombalayan, Türbedar milletimize düşmanlık eden kaçgınlar taifesi bir de edep hatırlatması yapıyor. Oturdukları koltuğa on gömlek küçük gelen taslak zihniyetler söküklerini dikmek, yırtıklarını yamamak yerine edep sorusu yöneltiyorlar. Edep; karanlık sarayın duvarlarında hiç çınlamayan, yurt topraklarını PKK'yla imha edenlerin alınlarında hiç yazmayan bir değerdir. Edep; Süleyman Şah'ın kemiklerini muazzep kılıp vatana düğüm atan vefasızların, dili laçkalaşmış vizyonsuzların tam zıt kutbudur. Merhum Yusuf Has Hacip ne güzel de söylemiş: “Dil aslandır, bak, eşikte yatar; ey ev sahibi, dikkat et, senin başını yer.ö “Sözüne dikkat et ki başın gitmesin, dilini tut ki dişin kırılmasın.ö Vatan ve millet ziynetlerini kaybetmiş azınlığın son perdesi inecek, boyunlarına asılan vatansızlığın ibret levhası ise ilelebet duracaktır"

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
osman akcay
1154 gün önce
..
Osman Akcay
1154 gün önce
Doğru söze ne hacet sınıra 200 mt getirmişler.ancak birinin resmi ile selfi etrafta kol geziyor.Bunları içine sindirebilenlere sözüm olamaz.Aydınlık ve güzel günler inananlarin ve yüce Türk milletinindir.selamlar.
fatih
1155 gün önce
Doğru söze ne denir.Devlet gibi cevap ancak DEVLET BAHÇELİ den gelir.
helal olsun ağzına yüreğine sağlık Sayın Genel Başkanım...
m.nazmi
1155 gün önce
Allah'ina kurban genel baskanim.
Halil SONTUR
1155 gün önce
KİNİM NEFRETİM YANINDA HAFİF KALIR,
SANMAYIN Kİ, BU HESAP SİZCE KAPANIR.
GÜN GELİYOR DÖNMEKTEDİR DEVRAN,
BAYRAĞI KAÇIRAN HESABA YATACAK İNAN.!!!
Devlet
1155 gün önce
ez Bankası Başkanı için şöyle dedi
" Bize karşı bağımsızsın da yoksa başkalarına karşı mı bağımlısın?"
Bu güne kadar kendi yöneticisini, ülkesi aleyhine çalışan bir casus gibi zan altında bırakan bir suçlamayı dünyada hiçbir C.başkanından duyamazsınız.

Bu durumda biz Türkler, Türk Milliyetçileri olarak olarak ; "Ben eş başkanım" diyen ustadan, Türk toprağını tek kurşun atmadan terk eden Genelkurmay Başkanından, Oslo pazarlıkçısı baş çavuştan şüphelenmekte haksız mıyız!
Ilteris
1155 gün önce
Cok sükür RTEye inanan kisilerin azaldigini fiilen görmekdeyiz!
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
İYİ Parti’nin seçime katılıp katılamayacağına ilişkin tartışmalar, dün CHP’..
İYİ Parti sözcüsü Aytun Çınar, "Yargıtay'ın verdiği listede İYİ Pa..
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın Best FM'de Ufuk Karcı'..
"İYİ Parti’nin seçimlere girmek için hiçbir şartı eksik değildi. Eğer ..
MHP lideri Bahçeli'den erken seçim açıklaması
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=