Lütfen bekleyin..

MHP'den Nihat Doğan hakkında suç duyurusu!

18 Şubat 2015, 23:04

MHP Bolu İl Başkanlığı ve Ülkü Ocağı İl Başkanlığı Nihat Doğan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

MHP Bolu İl Başkanlığı ve Ülkü Ocağı İl Başkanlığı, Özgecan Aslan'ın ölümünün ardından attığı tweetlerle tepki çeken türkücü Nihat Doğan hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

MHP Bolu Merkez İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Caner Üsküp, Nihat Doğan'ın vahşeti meşru kılmaya çalıştığını söyledi.

MHP Bolu İl ve Merkez İlçe Başkanlığı ile Bolu Ülkü Ocağı Başkanlığı yönetici ve üyeleri, Özgecan Aslan'ın hunharca öldürülmesinin ardından attığı tweetlerle büyük tepki çeken şarkıcı Nihat Doğan hakkında bugün Bolu Adliyesi'ne giderek suç duyurusunda bulundular. Adliye önünde toplanan MHP ve Ülkü Ocakları üyeleri Nihat Doğan hakkında hazırladıkları dilekçeyi imzalayarak Cumhuriyet Savcılığı'na teslim ettiler. Adliye önünde açıklama yapan MHP Bolu Merkez İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Caner Üsküp, "Hiçbir din, hiçbir inanış, hiçbir sistem gencecik bir fidanın yaşadığı bu acıyı ve vahşeti meşru kılamazken, kendisini koyun sevdalısı olarak lanse eden bu zat, akla, mantığa, insanlığa sığmayacak yakıştırmalarla bu vahşeti meşru kılmaya çalışmış, merhumeye, acılı annesine, sevenlerine ve bütün insanlığa saygısızlık etmiştir. Kendisinden temennimiz insanlarımızdan ve hayvanlarımızdan elini ve dilini bir an evvel çekmesidir" dedi.

Nihat Doğan'ın cezalandırılmasının talep edildiği dilekçede şu ifadelere yer verildi:

"Nihat Doğan'ın suça teşvik ve Türk Ceza Kanunu'nun Şerefe Karşı Suçlar Kanunu'nun 130'uncu maddesinde sanki Özgecan Aslan mini etek giydiği için bıçaklanıp tecavüz edilip yakılması normalmiş gibi sergilediği tavrıyla Nihat Doğan'ın 'Kişinin hatırasına hakaret' madde başlığı altında 'Ölüye Hakaret' suçunu işlemesinin ve 'Laik sistemin ahlaksızlaştırdığı sapıklar tarafından' söylemiyle sanki sapıklığın nedeni din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılmasıymış gibi göstermeye çalışarak Türk Ceza Kanunu 301'inci maddesi, 5237 nolu Türk Ceza Kanunu'nun 'Devletin Egemenlik Alametlerine ve Organlarının Saygınlığına Karşı Suçlar' başlığıyla devletin kurum ve organlarına hakaret suçlarından Nihat Doğan hakkında suç duyurusunda bulunarak, cezalandırılmasını talep ederiz."

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
22 Mayıs gecesi elleri sopalı 4 kişinin İTÜ Vadi Yurtarı'nı basarak yur..
28 Şubat Davasında eski Başbakan Tansu Çiller hakkında zorla getirme kararı..
15 Temmuz darbe girişimin en kritik davası Ankara'da başladı. Çatı Dava..
CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, adliye giderek Yüksek Seçim Kurul..
Mahkeme geri gönderdi, iddianamenin sahibi savcılık itiraz etti; son söz üs..
AKP'nin yeni yönetimi kadrosuna bir eleştiri de Yeni Akit yazarı Abdurr..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=