Lütfen bekleyin..

Bu sefer ki kriz çok başka... Erdoğan önerdi Davutoğlu kabul etmedi

16 Şubat 2015, 21:48

AKPde Başbakan Davutoğlu ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki kriz iddiaları hakkında her geçen gün yeni bir bilgi ortaya çıkıyor. Bu sefer ki kriz İstanbul İl Başkanlığı konusunda yaşandı.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu arasındaki ‘Hakan Fidan’ krizi AKP’nin İstanbul İl Başkanlığı yarışıyla kızıştı.

Erdoğan’ın başkanlık için önerdiği ismi çizen Davutoğlu, dünürünün şirketinde genel müdür olan ismi tercih etti…

AKP, son haf­ta­lar­da Cum­hur­baş­ka­nı Tay­yip Er­do­ğan ile Baş­ba­kan Ah­met Da­vu­toğ­lu ara­sın­da­ki ge­ri­li­mi ko­nu­şu­yor. Er­do­ğa­n baş­kan­lı­ğın­daki Ba­kan­lar Ku­ru­lu’n­da ve­ri­len ‘ger­gin fo­toğ­raf­ta­n’ son­ra ya­şa­nan ge­liş­me­ler kri­zi gün yü­zü­ne çı­kar­dı. MİT Müs­te­şar­lı­ğı­’n­dan is­ti­fa eden Ha­kan Fi­da­n’­ın mil­let­ve­ki­li aday aday­lı­ğı kri­zi de­rin­leş­tir­di. Er­do­ğan, Fi­da­n’­ın is­ti­fa et­me­si­ne kar­şı ol­du­ğu­nu açık­la­dı. Kulislerde, Da­vu­toğ­lu­’nun Fi­da­n’­ı ya­nı­na al­mak için ada­y yap­mak is­te­di­ği ko­nu­şu­lu­yor.

ÖZEL GÖ­RÜŞ­ME YAP­TI

Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre; Bir baş­ka kriz ise İs­tan­bul İl Baş­kan­lı­ğı için ya­şan­dı. 8 Şu­bat Pa­zar gü­nü ya­pı­lan kongre öncesi na­bız yok­la­ma­sı ya­pıl­dı. Da­vu­toğ­lu, Er­do­ğa­n’­dan ‘ö­ne­ri­si­ni­’ sor­du. Cum­hur­baş­ka­nı da Aziz Ba­buş­cu­’nun Yar­dım­cı­sı olan Hay­dar Ali Yıl­dı­z’­ı başkanlık için ‘tav­si­ye­’ et­ti. Da­vu­toğ­lu, Yıl­dız ve ken­di des­tek­le­di­ği Se­lim Te­mur­ci ile özel gö­rüş­me yap­tı. Top­lan­tı­dan Te­mur­ci ka­ra­rı çık­tı. An­cak bu ter­ci­hin özel bir ge­rek­çe­si ol­du­ğu an­la­şıl­dı.

Da­vu­toğ­lu­’nun kı­zı Mey­mu­ne, 2010 yı­lın­da Re­is Ma­ki­na­’nın sa­hi­bi Dur­sun Top­çu­’nun oğ­lu Ta­lha ile ev­len­di. İş­te Se­lim Te­mur­ci, Baş­ba­ka­n’­ın dü­nü­rü olan Top­çu Ai­le­si­’nin sa­hi­bi ol­du­ğu Re­is Ma­ki­na­’da Ge­nel Mü­dür… Kon­gre­de ise tam bir dev­rim ya­şan­dı. Ba­buş­cu­’nun eki­bi ve es­ki­ler tır­pan ye­di.

Etiketler : akp, davutoğlu, hakan fidan,
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
"İYİ Parti’nin seçimlere girmek için hiçbir şartı eksik değildi. Eğer ..
MHP lideri Bahçeli'den erken seçim açıklaması
İYİ Parti'nin seçime katılıp, katılamayacağıyla ilgili sorulara yanıt v..
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "An itibarıyla seçim çalışmalar..
Erken seçim tarihi belli oldu.
Koray Aydın “erken seçim” tartışmalarına manidar bir şekilde dahil oldu...
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=