Lütfen bekleyin..

Ülkü Ocakları'ndan Özgecan mesajı

15 Şubat 2015, 13:54

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Mersin’deki vahşi cinayeti kınadıklarını belirtti. Faillerin 'bozkurt' işareti yaparken fotoğrafları olduğu ortaya çıkmıştı.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Mersin’de bir genç kızın vahşice öldürülmesi toplumda infiale yol açtı. Ülkü Ocakları olayı sert biçiminde kınadı. Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, “Bu kahpe ve namussuz cinayetin failleri olan şerefsizler, insanlığın düştüğü en alçak seviyeyi temsil etmektedirler. Böyle alçakça bir fiili gerçekleştiren kimselerin, Türk toplumu arasından çıkmış olması ise bizi ayrıca üzen ve düşündüren bir olgudur. İnsanlık çerçevesinin dışında kalmış bu davranış üzerinde yetkililer düşünmeli, eğitim ve ceza adaleti sisteminin etkinliği noktasında derinlemesine bir takım değerlendirmeler ve çalışmalar yapılmalıdır” dedi.


ÖZGECA CİNAYETİNDE KAN DONDURAN AYRINTILAR

 


Kılavuz yazılı açıklamasında, “Mersin’in Tarsus ilçesinde bir süredir kayıp olan üniversite öğrencisi genç kızımız Özgecan Aslan’ın cesedi, maalesef Çamalan mevkiinde yakılmış olarak bulunmuştur. Bu vahşetin faili olarak tespit edilen üç kişi hakkında ise yasal işlemlerin devam ettiğini öğrenmekteyiz” dedi.

-CEZA SİSTEMİ ELE ALINMALI-

Değil bir masumun yakılarak katledilmesini, suçluların dahi ateşle cezalandırılmasının sadece ve sadece Cenabı Allah’a mahsus olduğunu hatırlatan Kılavuz, “Yakılarak katledilmek, o kadar tarifsiz bir ölüm şeklidir ki, bunun karşısında havsalalar çaresiz kalmakta ve vicdanlar kanamaktadır. Anadolumuzda Allah sıralı ölüm versin duası edilirken, bir ailenin gencecik evlatlarını, üstelik bu şekilde kaybetmesi, bizlerin yüreğine oturmuş bir kor gibi içimizi yakmaktadır. Bu kahpe ve namussuz cinayetin failleri olan şerefsizler, insanlığın düştüğü en alçak seviyeyi temsil etmektedirler. Böyle alçakça bir fiili gerçekleştiren kimselerin, Türk toplumu arasından çıkmış olması ise bizi ayrıca üzen ve düşündüren bir olgudur. İnsanlık çerçevesinin dışında kalmış bu davranış üzerinde yetkililer düşünmeli, eğitim ve ceza adaleti sisteminin etkinliği noktasında derinlemesine bir takım değerlendirmeler ve çalışmalar yapılmalıdır” dedi.

Bu aşağılık cinayetin, kadına şiddetin ve tecavüz vakalarının yaygınlaştığı bir dönemde gerçekleştiğine değinen Kılavuz, “Kadının şahsiyetinin hiçe sayıldığı ve bir mal gibi algılandığı alt kültürler ile bir teşhir nesnesi olarak algılandığı popüler kültür arasında sıkışmış Türk kadını, siyasi ve iktisadi olarak var olma mücadelesi verirken, çoğu zaman gözden kaçırdığımız yaşam mücadeleleri ise bunlar gibi bir takım aşağılık sefillerce noktalanmaktadır” dedi. Ülkü Ocakları Genel Başkanı Kılavuz şöyle devam etti:

“Çağın gereği olarak, Türk kadının siyasi ve iktisadi hayatta etkinliğini sağlama hedefimiz ile kadının yaşam hakkını koruyamaz oluşumuz arasındaki derin çelişki, eğitim, güvenlik ve ceza adaleti sisteminin de bu konudaki işlevselliğini yitirdiğini ortaya koymaktadır. Asayişin sağlanması noktasında, siyasi temelli içeriklerle mücadeledeki başarısızlığı Güneydoğu örneğindeki gibi açık olan siyasi iktidar, maalesef salt asayiş sorunları karşısında da etkinlik gösterememekte, suçun önlenmesi ve cezalandırılması süreçleri bürokratik iş ve işlemler kabilinden baştan savılarak gerçekleştirilmektedir.

Öncelikli olarak kadına şiddet, tecavüz ve cinayet gibi insanlık dışı hadiselerin sosyal ve psikolojik temelleri tespit edilmelidir. Türk kültürünün dejenere olmuş hâlinin bir yansıması olarak kadını eve kapatan, eğitimini ve gelişmesini engelleyen zihniyet ile, kadını bir nesne, eğlence ve moda sektörünün üretim girdisi olarak gören sözde çağdaş (!) zihniyet ile aynı kararlılıkta mücadele edilmelidir. Karısına şiddet uygulayan, onu yaralayan bir erkeğe gösterilen elitist tepki, insanların ailece ekran başında olduğu prime time kuşağında yayınlanan bir dizideki 6 dakikalık tecavüz sahnesine karşı da gösterilmelidir. Bu yoğun kültürel saldırı karşısında gençlik kimlik değiştirmekte, yozlaşmaktadır. Tecavüzün normalleştiği ve alışıldığı, cinselliğin alenileştiği, genç ve çocukların her türlü cinsel ve şiddet eğilimli etkiye açık olduğu bir sosyal yapıya, siyaset ve güvenlik bürokrasisinin de başarısızlığı eklenince sokaklar hiçbir evladımız için güvenli olamayacaktır. Başka Özgecanlar katledilmesin, başka ana-babalar böyle bir evlat acısı yaşamasın diye gereken tüm tedbirler alınmalıdır.”

Kılavuz, Özgecan Aslan’a Cenabı Allah’tan rahmet, başta ailesi ve sevenleri olmak üzere Millete başsağlığı dilediğini belirterek, “Suçluların bir an önce adalet önünde hesap vererek, vicdanlardaki insanlık isyanının da sükût bulacağını ümit ediyorum” dedi.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
ayşe
1160 gün önce
BU CINAYETIN VAHŞETİN TEK SORUMLUSU ZINAYI SERBEST BIRAKAN AKP.HÜKÜMETIDIR BIRTANE AKP BAKANI MİLLET VEKİLİ KIZI OLSAYDI BU GÜN İDANI GETIRIR ASARLARDI AMA İŞLERİCOK SECİM GELIYO DEVLETIN MALI DENIZ YEMIYEN ..........MİSALİ ÜLKÜCÜLERE KURBAN OLSUN OY VERENLERDE SORUMLUDUR
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, TSK içinde 3 bin kişilik bir yapıyı ..
Eski MHP Milletvekili, emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı, tedavi gördüğü has..
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
Terör örgütü YPG'den tamamen temizlenen Afrin'in Bülbül Kasabası gö..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=