Lütfen bekleyin..

BBP'nin tepe ismi: Türkiye'nin kaderi MHP'nin elinde, birleşmek milli vazife !

10 Şubat 2015, 14:52

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler, genel seçimler öncesinde MHP ile birleşmelerinin milli hassasiyet açısından vazgeçilmez olduğunu söyledi.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler, yaptığı açıklamada, AKP'nin 12 yılda ülkeyi bölünmenin, parçalanmanın eşiğine getirdiğini belirterek, "Seçimlere çok kısa bir süre kaldığı dikkate alınarak Devlet Bahçeli’nin vatanın geleceği için endişeleri olan tüm vatandaşlarımıza öncelikle BBP’ne MHP’ye gelme konusunda yeşil ışık yakması gerekmektedir." dedi.

"AKP BÖLÜCÜLERLE MÜZAKEREYİ SAKLIYOR"

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/36122.jpgAK Parti’nin bölücülerle yaptığı müzakerenin içeriğini kamuoyundan sakladığını söyleyen Şenliler, " AKP bölücülerle müzakere ettiği Anayasa taslağını seçimlere kadar açıklamak istememektedir. Buna karşılık Öcalan da özgürlüğünü garantiye almak için kısıtlı özerkliğe razı görünmekte ancak anadil eğitimi ve özerklik gibi hususların seçimden önce kamuoyuna açıklanmasını istemektedir. CHP’de bu hususlarda ikircikli bir tavır sergilemektedir. MHP’nin oyunu artırabileceğini ve AKP’siz bir hükümet alternatifini gördükleri taktirde direnme ihtimalleri bulunmaktadır." diye konuştu.

"ÜLKENİN KADERİ MHP’NİN ELİNDE"


MHP SEÇİM STARTINI KIRŞEHİR'DEN VERDİ

 


Ülkenin kaderinin MHP’nin elinde olduğunu bu yüzden AK Parti’nin MHP’yi bitirmek istediğini öne süren Şenliler, "Seçimler sonunda Anayasa’nın muhtemel bir halk oylamasına gitmesi ihtimali bulunmaktadır. AKP bundan dolayı MHP’yi kesinlikle bitirmek istemektedir. Yani Türkiye’nin kaderi MHP, BBP, DP ve Milli hassasiyet içinde olan tüm partilerin elindedir. Dolayısıyla milliyetçi-muhafazakâr kesimin hatta CHP içindeki milli duyguları önde olan kesimin tek alternatif partisi MHP’dir. Zaten anketlerde de AKP seçmenine en yakın parti seçeneği MHP olarak belirtilmektedir. Bundan dolayı da bu gün terör ve bölünme tehlikesini görebilen AKP seçmeninden bir kısmı MHP’ye dönmüş ve MHP’nin oyu yüzde 16-17’nin üstüne çıkmıştır. Eğer MHP milli hassasiyeti olan seçmenlerin cazibe merkezi haline getirilebilirse AKP’ye oy veren vatandaşlarımız da tehlikeyi anlayacaklar ve sömürgeci şer güçlerin oyunu bozulacaktır.” ifadelerini kullandı.

"GÜN HESAP GÜNÜ DEĞİL BİRLEŞME GÜNÜDÜR"

Günün hesap günü olmadığını birleşme günü olduğunu vurgulayan Şenliler, "BBP’nin kemikleşmiş ve 22 yıldır şaşmayan yüzde 2 civarında bir oyu var. Son yerel seçilme de bunu teyit etti. Siyasette iki kere iki dört etmiyor. Bu seçim işbirliğinin sinerjisi (her türlü izahtan vareste olarak) en az yüzde 8-10 ‘lar seviyesinde MHP’ye ilave oy kazandıracaktır. Bunu görmek için sokağa inmek, taksiye binmek, berberde traş olmak yeter. Bu birleşmenin adının zikredilmesi bile müthiş bir heyecan yaratıyor seçmen tabanında. Genel Başkanımız Destici, Ülkemizin bölünme belası ile karşı karşıya olduğunu ve açılım sürecinin çözülme süreci olduğunu müteaddit defalar belirtmiştir. Ayrıca AKP’nin davetlerini de bu sebeple net olarak reddetmiştir. Sn. Destici 22 yıldır ayrı bir tüzel kişilik olarak yoluna devam eden bir partinin lideri olarak tabanından gelebilecek tüm tepkileri omuzlamıştır." diye konuştu.

Seçimlere çok kısa bir süre kaldığına dikkat çeken Şenliler, "Sayın Devlet Bahçeli’nin vatanın geleceği için endişeleri olan tüm vatandaşlarımıza öncelikle BBP’ne MHP’ye gelme konusunda yeşil ışık yakması gerekmektedir. Gün pazarlık, eski defterleri karıştırma ve eski hesapları görme zamanı değildir. Vatanımızın bölünmesi halinde bunun vebali sadece parti genel başkanlarının değil tüm parti yöneticilerinin yani bugünü yaşayan, yarının tehlikesini gören ve tedbirini almayanların olacaktır. 7 Haziran’dan sonra ne MHP kalabilir, ne de siyaset yapacak bir demokratik Türkiye kalabilir." şeklinde konuştu.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
kral
380 gün önce
sadece birleşmek yetmez güçlü bir kadroyla iktidara talip olmak gereklidir.
evvela şu başkanlık kazığı bi geri tepsinde...
Ömer Aslan
380 gün önce
Devlet Bahçeli işgali bitince birleşmeliyiz
Milliyetçi Mersin
1087 gün önce
Birleşme veya ittifak sayesinde en az %30u bulur oylar. Devlet Bahceli bir adım atsa BBP ve SP zaten hazır.
Hacı Bayram
1095 gün önce
Bütünüyle katılıyorum birleşme olmuyorsa ittifak.
Ali Hakan EDİK
1095 gün önce
Arkadaşlar Ben bu tekliflere temkinli yaklaşılmasından tarafım 2007 yi hatırlayınız ANAP dan ERKAN MUMCU VE DYP DEN MEHMET AĞAR önce birleşme kararı alındı sonrası Fiyaskoyla sonuçlandı ve Merkez Çöktü Şu an AKP ye Tek Alternatif MHP dir herkesin duruşunun Net olduğunu görmek istemek en tabii hakkımız Bu Aşamaya MHP ne badireleri Ne Zorlukları atlatarak geldi BBP bu konuda yapması gereken istifa edip MHP ye katılmasıdır Baba ocağına Ata Yurduna dönmesidir Siyaset yapmak için illede VEKİL olmak gerekmez ...
Alaeddin Girisen
1101 gün önce
Sayın şenlikler doğru söylüyor seçime az bir zaman kaldı bu secim işbirliğine tamam denmesi lazim hayirlisi
lazyo53
1101 gün önce
Doğru olacaktır allahın izniyle insanlar Türk' üm demeye korkar oldu.Vatan bayrak dediginizde kimse umursamaz oldu.Birseylerin degismesi lazim
metin Yalçınkaya
1105 gün önce
Sayın bahcelinin ve sayın desticinin bir an önce bir araya gelmeleri vatanın selameti açısından bir mecburiyettir.
misafir
1106 gün önce
son zamanlarda duyduğum en doğru şey
kapullu
1111 gün önce
Bu ittifak değil birleşme olmalıdır pazara kadar değil mezara kadar bir birliktelik
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=