Lütfen bekleyin..

Bahçeli'den Erdoğan'a: Senin aynından K.Kore'de var !

03 Şubat 2015, 14:12

"Erdoğan cumhurbaşkanı mı yoksa AKP’nin eş başkanı mı?" diyen Bahçeli'den Başkanlık sistemi ve çözüm sürecine ilişkin de çarpıcı açıklamalar...

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

* Erdoğan'ın 30 Ocak’ta Kırşehir’de AKP’ye oy istemesi hukuki bir travmadır. Kırşehir’de destek aramış ve AKP’ye oy istemiştir. AKP’ye oy dilenmiştir... Erdoğan cumhurbaşkanı mıdır? Yoksa AKP’nin eş başkanı mıdır?

* Kuzey Kore’ye bakın. Görünüş halinde Erdoğan’ın aynısının tıpkısını göreceksiniz... AKP başkanlık sistemini getirmeye çalışmaktır. Bu yolla anayasal sınırlarını aşmıştır. AKP, PKK, İmralı arasında bir al-ver süreci kurulmuştur.

*Erdoğan haramı yedi, tarihi yedi, özgürlükleri yedi, dur demezsek devleti de milleti de yemek üzeredir. Fason ve fotokopi Başbakan ise orada burada zaman kaybetmektedir.

 

MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İşte, Bahçeli'nin açıklamalarından satırbaşları:

Sözümüz söz herkesim kucaklayacağız. Sözümüz söz Türkiye’yi kurtaracağız. 17-25 diliyle konuşanlara 29 Ekim kudretiyle cevap vereceğiz. Sömürge kayışlarıyla bağlanan Türk milleti küllerinden yeniden doğrulduysa en önemli pay tarihten aldığı güçtür. Türk milleti tarih içinde kademe kademe mesafe almıştır. 139 yıl önce ilan edilen birinci meşrutiyetle birlikte parlamento oluşmuştur. 1920 bir bakıma milli bir yorumdur. Gazi Mustafa Kemal ilhamını Türk milletinden almıştır.

"ERDOĞAN'IN AKP'YE OY DİLENMESİ HUKUKİ BİR TRAVMA"

Ruh köküne düşman iç ve dış tehlikelere karşı kötü bir duruma düşmüştür. Gözümüzü dört açalım. Bereket versin ki zalime karşı koyma gücümüz yüksektir. Artık Recep Tayyip Erdoğan kendisini Türk milletinin önünde görmektedir. Yan tesirler Erdoğan’ın basiretine bulaşmıştır. Anayasa taşıyamaz bir şahsiyetle yüzyüze kalınmıştır. Erdoğan demokrasi sayesinde gelmiş ama en büyük zararı yine Erdoğan vermiştir. Cumhurbaşkanı makamıyla meydanlara inmiştir, günlük politikaya girmiştir. Erdoğan 30 Ocak’ta Kırşehir’de AKP’ye oy istemesi hukuki bir travmadır. Kırşehir’de destek aramış ve AKP’ye oy istemiştir. AKP’ye oy dilenmiştir.

"ERDOĞAN CUMHURBAŞKANI MI, AKP'NİN EŞBAŞKANI MI?"

Erdoğan’ın aklı, derdi koltuktur. Hedefi Türkiye’yi cehenneme çevirmektir. Erdoğan anayasayı delik deşik etmiştir. Sicilinde beyaz nokta kalmamıştır. Erdoğan’dan cumhurbaşkanı olmaz demiştim. Yine aynı yerdeyim, yine aynı görüşteyim. Diyeceksiniz k, Erdoğan bugün cumhurbaşkanı… Türk milletini AKP’ye oy verip vermeyenleri ayırt eden bu adamdan cumhurbaşkanı olur mu? Sorarım sizlere…

Erdoğan cumhurbaşkanı mıdır? Yoksa AKP’nin eş başkanı mıdır Bu şahıs nasıl olur da bir siyasi parti lehine oy istemiştir. Bu, dünyanın neresinde vardır. Bu tip bir küstahlığa nasıl tahammül edilecektir.

"KUZEY KORE'YE BAKIN, ERDOĞAN'I GÖRECEKSİNİZ"

Kuzey Kore’ye bakın. Görünüş halinde Erdoğan’ın aynısının tıpkısını göreceksiniz. Erdoğan artık bizi mecbur bırakmış, konumundan dolayı saygınlığını da nezdimizde kaybetmiştir. Ettiği yemini sayısız kere çiğnemiştir, bu bizi çok rahatsız etmiştir.

"AKP PKK ARASINDA AL-VER SÜRECİ"

Erdoğan yemin etmiştir. Peki Erdoğan, namustan ne anlamakta, şereften ne anlamaktadır? Erdoğan bundan sonra ruh heybesinden düşürdüğü şeref kristallerini düşürüp de arayan şahsiyet olacak aranacaktır.

Erdoğan tüm yatırımını 7 Haziran sonrasına yapmaktadır. AKP başkanlık sistemini getirmeye çalışmaktır. Bu yolla anayasal sınırlarını aşmıştır. AKP, PKK, İmralı arasında bir al-ver süreci kurulmuştur.

"ÇOBAN KULÜBESİNE YATIP ŞAHLIK RÜYASI GÖRENLER..."

Erdoğan 2014’te rakibini aşağılamak için vazo, saksı ve monşer diyerek hakaret etmiştir. Bugünlerde vazonun kim olduğu, saksılığa kimin özendiği, çoban kulübesine yatıp şahlık rüyaları görenlerin kimliği iyice berraklaşmıştır.

Erdoğan’ın beyazı aldatmadır. Başkanlığı savunduğunu söyleyen Erdoğan yabancıların piri olmaya karar vermiştir. Biz hangi Erdoğan’a itibar edeceğiz? Başkanlık özentidir diyen Erdoğan’a mı, yoksa başkanlık peşinde koşan Erdoğan’a mı?
Türkiye kaç Erdoğan’la muhataptır. Başak yayınlarından çıkan kitapta sorulan sorulara verdiği cevaplara bakın. Bize göre Erdoğan  bu kitabı okumamıştır. Okuduysa da kafası basmamıştır.

Kuzu’nun  başkanlık sistemini yazdığı kitabının 31. Ve 32. Sayfasında başkanlık sistemini anlatmıştır. Sayın Kuzu şöyle yazmıştır; “Başkancı devletlerin en önemli özelliği iktidarın kişiselleştirilmesidir” Sayın Kuzu başkanlık sistemine iyi demek zorunda kalmıştır. Erdoğan’ın istediği Kuzu’nun kitabında itiraf ettiği başkancıl sistemdir. Felaket kapımızda uçurum dibimizde.

"HARAMI YEDİ, TARİHİ YEDİ, ÖZGÜRLÜKLERİ YEDİ, DUR DEMEZSEK..."

Erdoğan haramı yedi, tarihi yedi, özgürlükleri yedi, dur demezsek devleti de milleti de yemek üzeredir. Fason ve fotokopi Başbakan ise orada burada zaman kaybetmektedir. Merkez bankasına faiz baskısı yaptın, doları fırlattın. Önüne gelen herkesi korkuttun. Ama senin de korkacağın günler yakındır. Erdoğan nerede miting yaparsa biz orada olacağız ve halkla buluşacağız.

"İSPATLAMAZSA ERDOĞAN NAMERTTİR"

Bu zihniyet 24 Ocak günü muhtarlara “Türkçü zannediyorsunuz ama onlar üst akla çalışıyor” demiştir. Üst akılla çalıştığımız ispatlamazsa Erdoğan namerttir.
Üst aklın ne olduğunu açıklamak zorundadır.

Etiketler : bahçeli, mhp, erdoğan,
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
İYİ Parti’nin seçime katılıp katılamayacağına ilişkin tartışmalar, dün CHP’..
İYİ Parti sözcüsü Aytun Çınar, "Yargıtay'ın verdiği listede İYİ Pa..
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın Best FM'de Ufuk Karcı'..
"İYİ Parti’nin seçimlere girmek için hiçbir şartı eksik değildi. Eğer ..
MHP lideri Bahçeli'den erken seçim açıklaması
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=