Lütfen bekleyin..

Özkes'ten gündeme bomba gibi düşecek iddia

02 Şubat 2015, 21:09

CHP'li İhsan Özkes, "AKP'nin Gerçek Yüzü" kitabında iki şok iddiada bulundu: 1) AKP, Hz. Muhammed'i resmeden minyatürlerin olduğu kitabı ilköğretimde 5 yıl okuttu. 2) Yine Hz. Muhammed'in resmedildiği kitaba AKP'li İBB sponsor oldu.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Kuran-ı Kerim için "Bakara Makara" diyen Egemen Bağış'a,

Hz. Peygamber'in Sakal-ı Şerif'i için "Kıl, Sakal, Makal" diyen AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'e,

Hz. Peygamber için "Gurura kapıldı ama biz kapılmayacağız" diyen İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya sessiz kalan AKP, Fransa'da Hz. Peygamber'in karikatürünü çizen dergiye çok sert tepki göstermişti.

AKP HZ. PEYGAMBER'iN RESMEDİLDİĞİ KİTAPLARI 5 YIL SÜRE İLE İLKÖĞRETİM'DE OKUTMUŞ

Ama başta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davuotoğlu olmak üzere hiçbir AKP yöneticisi karikatürlere gösterdikleri hassasiyetleri Kuran'la dalga geçenlere, Hz. Peygambere hakaret edenlere karşı göstermemişti.

Ancak CHP'li İhsan Özkes'in "AKP'nin Gerçek Yüzü" isimli kitabında çok ilginç bir detay ortaya çıktı.

Fransa'da Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in karikatürünü yayınlayan dergiye ve Türkiye'de o derginin bir kısmını yayınlayan Cumhuriyet Gazetesi'ne karikatürler için çok sert tepki gösteren AKP'nin Hz. Peygamberi resmeden minyatürlerin yer aldığı kitapların 2004 yılından itibaren 5 yıl süre ile MEB tarafından okullarda okuttuğu iddia edildi.

İhsan Özkes, sözkonusu kitapları ve o kitaplardaki Hz. Peygamberi resmeden İran minyatülerini "AKP'nin Gerçek Yüzü" kitabında tek tek deşifre etti.

AKP'Lİ İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, HZ. PEYGAMBERİN RESİMLERİNİ KULLANAN KİTABA SPONSOR OLMUŞ

AKP'nin Hz. Peygamber'in resimleriyle ilgili skandalları bununla bitmiyor. Yine İhsan Özkes'in kitabında yer alan iddiaya göre AKP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Hz. Muhammed’in minyatürlerinin yer aldığı Alman Markus Hattstein ve Peter Delius‘un yazdığı “İslam Sanatı ve Mimarisi” adlı kitaba sponsor olduğu ortaya çıktı.

DİN KÜLTÜRÜ KİTAPLARINA HZ. MUHAMMED RESMİ KONULDU

İşte İhsan Özkes'in kitabından ilgili bölüm;

"MEB, İlköğretim 4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı’nda Peygamber Efendimizin resmini bastırarak 2004 yılının başında okullara dağıttı. Dönemin AKP’li Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, 04 Ekim 2004’te yaptığı açıklamada: “Hiçbir kitapta Peygamberin resminin bulunmadığını, Hz Muhammed’e ait siluetlerin konulduğunu ve yüzünün ışık halesi ile kapatıldığını” söyledi. İlahiyatçılar ise Türk İslam kültüründe, peygamberleri resmetmenin haram olduğunu belirtmektedirler."

AKP’Lİ İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, PEYGAMBERİMİZİN RESİMLERİNİ KULLANAN KİTABA SPONSOR OLDU

Yine İhsan Özkes'in kitabında konuyla ilgili şu iddiaya yer verilmiş:

AKP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Hz. Muhammed’in minyatürlerinin yer aldığı Alman Markus Hattstein ve Peter Delius ‘un yazdığı “İslam Sanatı ve Mimarisi” adlı kitaba sponsor oldu. İlk kez 2005 yılında Almanya’da basılan kitap İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile 2007 yılında Türkçe’ye çevrildi. Kitapta, Peygamberimiz Hz. Muhammed’in deveye binmiş ve yüzü açık şekilde çizilmiş bir minyatürüne de yer verildi. Aynı minyatürde, Peygamberimizin yanında eşeğe binmiş şekilde Hz. İsa var."

AKP'Lİ İBB'NİN SPONSOR OLDUĞU HZ. PEYGAMBER'İN RESMEDİLDİĞİ KİTAPTAN BİR MİNYATÜR

İşte CHP'li İhsan Özkes'in "AKP'nin Gerçek Yüzü" kitabında yer alan iddialar ve iddiaları doğrulayan bilgiler ve minyatürler... Biz sadece kitapta yer alan iki tane minyatürü "buzlayarak" verdik. Ama bu iddialara ilişkin kitapta daha birçok minyatür bulunuyor.

Aktifhaber'in haberine göre; Charlie Hebdo'nun Hz. Peygamber'le ilgili sözde karikatürlerine çok sert tepki gösteren AKP'nin bu konudaki samimiyetsizliğini daha net görmek isteyenler, İhsan Özkes'in "AKP'nin Gerçek Yüzü" kitabındaki 60-72. sayfalarıan bakabilirler...

 

 

Etiketler : ihsan Özkes, chp
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=