Lütfen bekleyin..

"TSK'nın operasyonlarını MİT PKK'ya sızdırıyor" iddiası MHP'li Vural'ın da gündeminde

28 Ocak 2015, 16:58

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, devletin Kandil’e kriptolu telefonlar göndererek PKK’ya yönelik operasyonları önceden haber verdiği iddialarını Meclis çatısı altında dile getirdi.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Vural, “MİT, Kandil’le görüş müdür? Görüşmüşse kriptolu telefonla bir görüşme var mıdır? Almanya bu telefonları dinlemiş midir? Ki, Almanya’nın Türkiye’yi dinlediği dinlemiş olduğu belgelerle ortaya çıkmıştır.” dedi.

AK Parti’nin PKK ile iş tuttuğunun görüldüğünü kaydeden Vural, “Dönemin başbakanı bu kriptolu telefonlarla İmralı ile görüşmüş müdür? Bu kriptolu telefonların görüşmeyle ilgili kayıtların silinmesi, acaba bu konudaki endişesinden mi kaynaklanmaktadır?” diye sordu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Başbakan Davutoğlu’nun Diyarbakır’da başka, Konya’da başka konuştuğunu ifade eden Vural, Davutoğlu’nun ya olduğu gibi görünmeyi ya göründüğü gibi görülmesi gerektiğini söyledi.

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/35448.jpg

“Başbakan mısın, bakan mısın? Değilsen başbakanlığı kim yönetiyor, bakansan niye başbakanlık sıfatını taşıyorsun?” diyen Vural, “Ey Davutoğlu, sen milliyetçilik dersi almaya kalksan da, sana milliyetçilikle ilgili kütüphane dolu kitap okutsak da senden bir yol olmaz. Sen kim, milliyetçilik kim?” dedi. Yurt çapında bayrakların indirilmesi olaylarını sıralayan Vural, “Al bayrak hiçbir dönemde AKP iktidarı döneminde olduğu kadar mahzun olmamış, hiçbir döneminde bu kadar horlanmamıştı” diye konuştu.

Bayrağın bir bez parçası olmadığını kaydeden Vural, bayrağın milletin namusu olduğunu anlattı.

Vural, Başbakan Davutoğlu’nun Diyarbakır’da Kobani’ye selam göndermesini de eleştirerek “Kobani’ye selam, Kandil’e selamdır. Davutoğlu’nun mesajı nettir. ‘Kobani’ye selam teröre devam’ devam etmek istemektedir.” dedi.

“SEROK AHMET, YÜREĞİ YETİYORSA YOZGAT’TA KOBANİ’DEKİ PKK’LILARA SELAM GÖNDERSİN”

Başbakan Davutoğlu’na seslenen Oktay Vural, “Madem yiğitlikten, mertlikten dem vuruyorsun. Sana hodri meydan. Canın o kadar halay çekmek istediyse, madem Kobani, Davutoğlu’na tarihi bir vasiyetse gitsin Diyarbakır’da Kobani için halay çeken terör yandaşları ile birlikte halay çeksin. Hatta halayın başına geçsin. Kobani sevdası ile yanıp tutuşan ‘Serok Ahmet’ yüreği yetiyorsa Yozgat’ta, Muğla’da, Edirne’de, Trabzon’da Kobani’ye, Kobani’deki PKK’lılara selam göndersin. Hodri Meydan.” şeklinde konuştu.

“TİB VE TÜBİTAK OPERASYONLARIN ALTINDA KANDİL GÖRÜŞMELERİ Mİ VAR?”

Çok vahim iddiaların kamuoyunu meşgul ettiğini ancak hükümetin bunların üstünü örtme girişimi içinde olduğunu kaydeden MHP Grup Başkanvekili Vural, “Ey Sayın Başbakan, dönemin başbakanın sır küpü MİT yöneticilerin Kandil sevdasıyla Kandil’deki teröristlere kriptolu telefon hediye ettiğinden haberdar mıdır? MİT, Kandil’le görüş müdür? Görüşmüşse kriptolu telefonla bir görüşme var mıdır? Almanya bu telefonları dinlemiş midir? Ki, Almanya’nın Türkiye’yi dinlediği dinlemiş olduğu belgelerle ortaya çıkmıştır. PKK’lı yöneticilerle ne görüşülmüştür? Dönemin başbakanı bu kriptolu telefonlarla İmralı ile görüşmüş müdür? Bu kriptolu telefonların görüşmeyle ilgili kayıtların silinmesi, acaba bu konudaki endişesinden mi kaynaklanmaktadır? Türk Silahlı Kuvvetlerin yapacağı operasyonların MİT tarafından günler öncesinden kriptolu telefonlar üzerinden Kandil’e bildirildiğine ilişkin iddia doğru mudur? TİB’deki operasyonların TÜBİTAK’taki operasyonların Kandil’e hediye edilen kriptolu telefonlarla görüşülmesi arasında bir ilgi var mıdır?” şeklinde konuştu.

AK Parti’nin PKK ile iş tuttuğunun görüldüğünü kaydeden Vural, bir taraftan talimatla diğer taraftan bilgiyle terör örgütü PKK ile mücadelenin önünün kesildiğini anlattı.

Etiketler : pkk, mit, almanya, oktay vural, mhp
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=