Lütfen bekleyin..

Anlaşılan talimat gelmiş: Besleme medya yine aynı manşetle çıktı

27 Ocak 2015, 16:44

Tek elden çıktığı belli !

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Somali dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, seçimin gündeminin “Başkanlık sistemi” olacağının mesajını verdi.

Erdoğan’ın uçaktaki açıklamalarını haberleştiren hükümet yanlısı gazeteler ise manşetlerine Başkanlık sistemini taşıdı.

Sabah, Star ve Akşam gazetelerinde Erdoğan’ın açıklamaları manşetten verildi.

BELEDİYE BAŞKANLIĞI DÖNEMİNDEN BU YANA…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakanlık sisttemine ilişkin “Başkanlık sisteminin sağlayacağı en büyük avantaj, çok başlılığı ortadan kaldırması olacaktır. Karar süreçlerine etkisi çok olumlu olacaktır. Seri karar almak, çok daha çabuk netice almayı getirecektir diye düşünüyorum”dedi. Belediye Başkanlığı döneminden bu yana Başkanlık sistemini dile getirdiğini öne süren Erdoğan, ” Şimdi burada bazı şeyler tartışılıyor: Amerikan sistemi mi, Fransa’daki gibi yarı başkanlık sistemi mi, yoksa diğer ülkelerin başkanlık sistemleri mi? Gelişmiş ülkelere bakalım, acaba bu gelişmiş ülkelerin ne kadarında başkanlık sistemi var, ne kadarında yok? Görüyoruz ki tamamına yakınında başkanlık sistemi var” açıklamasında bulundu.

DAVUTOĞLU’NUN DA TEZİ BAŞKANLIK

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da Başkanlık sistemini savunduğunu ifade eden Erdoğan “Ahmet Bey gerek başdanışmanlık yaptığı dönem, gerek dışişleri bakanlığı yaptığı dönemde yine başkanlık sistemini meydanlarda hep konuştuk. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde başkanlık sistemini yine aynı şekilde konuştuk, bu göreve böyle geldik. Öyle zannediyorum ki, Ahmet Bey’in de –ki yeni anayasada bile üzerinde durduğumuz konulardan biriydi– savunulacak en önemli tezlerinden bir tanesidir. Bu seçimlerin de üzerinde konuşulacak konularından biri olacaktır diye düşünüyorum” dedi.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Ah vatan
1147 gün önce
Başkanlık sistemi Hırsızın, yolsuzun, hainin parangalarını çözer. Bu gün Tırlar dolusu PARALARIN tırlar dolusu silahların sorgulanamamasının nedeni Cumhuriyet yönetiminin ortadan kalktığının isptıdır. Türkiye'de uygulanacak başkanlık sisteminin ABD deki Fransa'daki gibi başkanlık sistemi kurulacağını inananlar varsa aptallık yaptıklarını söylüyorum. Türkiye'de adı başkanlık olan Padişahlık sistemi kurulacağı Üst düzeydekilerin iki dudağının arasından çıkan her sözün kanun olacağı bir yönetim şekli olacaktır. Bu böyle olmaz diyenlere Örnek Vatandaşa ait olan ZEYTİNLİKlerdeki 3000 ağacın sorgusuz sualsiz kesilmesi gelecekteki olacak olayların habercisidir.
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler
Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ..
Erdoğan cephesinden Saadet'i aşağılayıcı ifadeler...
Alişan Satılmış yöneticilerin vefasızlığına dikkat çekti...
flaş iddia: PKK'ya karşı verdiği mücadeleyle tanınan Osman Pamukoğlu..
"MHP'li üst düzey bir yönetici..."
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=