Lütfen bekleyin..

Bahçeli noktayı koydu: Eğer "Ananı da al git" küfrünü tekrar duymak istiyorsan...

27 Ocak 2015, 11:21

Bahçeli grup toplantısında konuştu...

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

MHP Genel Başkanın Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Esnafın ve çiftçinin sorunlarına da değinen Bahçeli yıllar önce Erdoğan'ın Mersin'de bir çiftçiyi azarlarken sarfettiği sözleri de hatırlattı...

İşte Bahçelinin konuşmasından öne çıkanlar:

Türk çiftçisi artık bunları görmeli hesabını bunlara göre yapmalıdır. AKP’yi tanımalı bu çorak verimsiz kuru taş kalpli zihniyeti nadasa bırakmalı demokrasi tırpanıyla kesip budamalıdır. Hükümet bahane üretmemeli, çiftçiye ürettiğinin karşılığını dünya gözüyle hakkını vermelidir.

“ANANI DA AL GİT” KÜFRÜNÜ TEKRAR DUYMAK İSTİYORSAN AKP’YE OY VER


Erdoğan Çiftçiyi böyle azarlamıştı:

 


Ananı da al git küfrünü tekrar duymak istiyorsan AKP’ye oy ver. Mazot ucuz gübre sorun değil diye düşünüyorsan hakkındır AKP’yle devam edebilirsin. Biz köylünün yanında çiftçinin arkasındayız. Her meselenin farkındayız. Vergi zam furyasının bilincindeyiz. Buğdayın para etmesi için çözüm MHP’dir. Biz Türk milletinin tamamının hizmetinde ve emrindeyiz. Biz çiftçileri kalkındırmak çile akıntısından çekip almak için inançlı ve heyecanlıyız. Biz yaparız herkesi mutluluğa dirliğe kavuştururuz. Biz iddialıyız, biz başarırız. Biz Türkiye’yi yönetmeye hazırız. 7 Haziran’da Türkiye üzerine atılmış ölü toprağından silkinerek doğrulacak, Türkiye üç hilalle Allah’ın izniyle doğacaktır.

Herkes şunu açıkça bilmelidir ki çiftçi AKP’nin ayağındaki çarık, MHP’nin başındaki sarıktır. Çiftçi AKP’nin oyuncağı, MHP’nin ise onur davasıdır. Biz davamızdan geri adım atmayız. Davadan asla dönmeyiz. Ürkek korkak inançsız kadroların yönettiği Türkiye’nin tehlikenin içinde bulunduğu gerçektir. Huzurumuz bıçak sırtındadır. Milli bekamız kırılgan bir kulvardadır. Türk milletinin kardeşliği yargılanmakta, varlığı operasyon geçirmektedir. Dünümüze sövülmekte, bugünümüze sataşılmaktadır. Güvenlik duvarlarımız talan edilmektedir. Başbakan ve hükümeti rotayı şaşırmıştır. Ayağının tozuyla hafta sonu partisinin Diyarbakır ve batman kongrelerine katılan başbakan skandal sözlere imza atmış. PKK’ya şirinlik yapacağım derken milli haysiyetle ters düşmüştür. Davutoğlu ne konuştuğundan ya habersizdir ya da yıllarca gizli ve potansiyel bölücü olduğunu özenle saklamayı başarmıştır. Diyarbakır’da güzel Türkçemizi güzel Kürtçemizle kardeş kılmaya geldik diyecek kadar fikren şarampole uçmuştur. “Güzel Kürtçemizi öğrenmek isterim” diyerek…

Evine ne alacağın, ne okuyup öğreneceği başbakanın bileceği şeydir. Başbakan isterse ant dağlarında konuşulan şiveyle de konuşabilir. Bu kendi meselesidir. Fakat şeklen de olsa başbakan olan şahsın türk milletinin gözünün içine baka baka, övüncümüz, asırlar içinde zenginleşerek Türkçeye rakip çıkarma aymazlığı, siyasi cinayettir.

Mersin’de yörük sömürüsü yapan, Osmanlı’da yörük duasına tutunan Davutoğlu’nun Diyarbakır ve Batman’da yüz nakliyle başka kılığa bürünmesi fecaattir. Türkçe ile Kürtçeyi iki eşit kefeye koyması ender rastlanacak yozlaşma halidir. Bizim kimsenin ana dilinde gözümüz yoktur, sözümüz de olmayacaktır. Kim olursa olsun anasının diliyle duyacak onunla konuşacaktır. Buna hürmetle riayet ederiz. Ancak Türk milletinin dili Türkçedir. Bu gerçek değişmeyecek, değiştirilemeyecektir. Kimsenin gücü yetmeyecektir.

“DAVUTOĞLU’NUN KARDEŞ DİLİ KİME VE HANGİ MİLLETE AİTTİR?”

Davutoğlu’na sorarım. Türk milletinin muadili olarak hangi milleti kabul ediyorsun. Türk milletinin dili Türkçe olduğuna göre, Davutoğlu’nun kardeş dili kime ve hangi millete aittir? Hükümet bin yıllık hukuku parçalamak için tuzak kurmaktadır. Bu yeni bir şey de değildir. Kürt kökenli kardeşlerimin ana diline önem veriyoruz. Bu tartışmasızdır. Ne var ki Türkçe’nin karşısına mahalli düzeyde bir dilin çıkarılmasını sakıncalı buluyoruz. Davutoğlu doğduğu ve büyüdüğü topraklara mühür vuran Karamanoğlu Mehmet beyin kemiklerini sızlatmıştır. Diyarbakır’da Serok Ahmet olmayı benimseyen Davutoğlu, gerçekte kimdir, kimlerdendir. Davutoğlu inanma dostuna saman doldurur postuna.

“DAVUTOĞLU ÇOK İSTESE DE IŞİD’E SELAM VEREMEYECEKTİR”

Başbakan Kobani’yi selamlamış ve alnından öpmüştür. Bu selamın muhatapları bellidir. Davutoğlu çok istese de IŞİD’e selam veremeyecektir, çünkü uluslararası toplumun tepkisini çekecek kadar aklı başındadır. PKK ve PYD’ye verilmiş bir selamdır. IŞİD’i püskürttüğü anlaşılan, PKK-PYD’yi sanıyorum ilk kutlayan Davutoğlu’dur. Davutoğlu dikişi atmış yama gibidir. Türk milleti bunu da görmüştür. Osmaniye’de nerede yörük obası varsa onlara selam olsun diyen bu zihniyet, Diyarbakır’da PKK’yı selamlayacak kadar alçalmıştır. Başbakan selamladıklarıyla özlem gidermek helalleşip muhabbet etmek istiyorsa Kandil’in yolu kendisine açık Kobani ise çok yakındır. Meraklanmasın PKK ile Ankara’da kucaklaşması sorun olmuyorsa, Kandil’de buluşması sorun olmayacak, layığını bulacaktır.

“ERDOĞAN DAVUTOĞLU’NUN RUHUNUN ŞİFRELERİYLE OYNAMIŞTIR”

AKP’nin tadı tuzu kaçmıştır. Davutoğlu saraydaki bakanlar kurulundan sonra iyice ayarı bozulmuştur. Erdoğan Davutoğlu’nun ruhunun şifreleriyle oynamıştır. 

AKP devleti geri çekmekte boşalttığı alanı hainlere bırakmaktadır. Cizre ‘de PKK’lı hainlerle uğraşmak yerine polislerle mücadele eden hükümet alenen suç işlemektedir. Başbakan hiçbir şey yokmuş gibi süreç ihanetini överek travmayı atlattık çözüm süreci için görüşmeler sürüyor, seçime gidiyoruz inşallah sükunet içinde seçimi yaşarız demeyi sürdürmektedir.

“AKP GELESİYLE KADAR TÜRK KÜRT AYRIMI NE ZAMAN OLMUŞTUR?”

Türkiye gözlerini yummak üzeredir, Davutoğlu başka havalardadır. Batman’da bu yürek bu bedendeyken Allah şahittir ki bir gün dahi Kürt Türk ayrımı yapmayacağız sözleriyle oyalanmaktadır. AKP gelesiyle kadar Türk Kürt ayrımı ne zaman olmuştur? AKP gelesiye kadar Türk milletini 36’ya bölmek kimin aklına gelmiştir? Al bayrak altında bundan sonra kimse dini kültürü dışlanmayacak diyen Davutoğlu bize neyi dayatmaktadır?

Etiketler : bahçeli, mhp
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Son anketten çıkan rakamlar Erdoğan'ı üzecek...
BBP'de 'cumhur ittifakı'na karşı çıkan Başkan görevden alındı....
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=