Lütfen bekleyin..

MHP'li Koray Aydın'dan AKP'li eski bakanlar için Yüce Divan yorumu: Şimdilik kurtulmuş olsalar da...

22 Ocak 2015, 11:23

MHP'li Koray Aydın AKP'li 4 eski bakanın "Yüce Divan'dan kaçırılmasını" yorumladı...

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

"Pisliği örtbas edebilirsiniz ancak kokusunu yok edemezsiniz" diyerek oylamadan çıkan ret kararlarını eleştiren Aydın, AKP hükümetinin, “Rüşvete ve yolsuzluğa bulaşanlar Yüce Divan’da aklansınlar” demesi gerektiğini savundu.

Eski bakanlara da değinen Aydın, "Yüce Divan sürecinden şimdilik kurtulmuş olsalar da bu dosyaların ileride yeniden açılması mümkün olacaktır.İddialar yargıda aklanmadıkça, şaibenin ortadan kalkması mümkün değildir" dedi.

Aydın ayrıca AKP'nin güven oyunun altında kaldığını, Divan lehine oy veren AKP'lilerin ise ağır ithamlara ve hakaretlere maruz kalmasının AKP Milletvekilleri tarafından düşünülmesi gerektiğini vurguladı.


TBMM'DE YÜZLERİNE "HIRSIZ" DEMİŞTİ - VİDEO

 

2002'den bu yana süregelen dokunulmazlık tartışmalarını gündeme getiren Trabzon Milletvekili, MHP olarak halk ile el ele verip yolsuzluğun ve rüşvetçiliğin üstesinden geleceğiz diyerek sözlerine son verdi.

İşte Koray Aydın'ın haber1.com'a yaptığı açıklamanın tamamı:

PİSLİĞİ ÖRTBAS EDEBİLİRSİNİZ, ANCAK KOKUSUNU YOK EDEMEZSİNİZ!

TBMM’deki oylamalar, AKP iktidarının 17-25 Aralık soruşturmalarında aklanmayı değil, rüşvet ve yolsuzluklarla birlikte anılmayı seçtiğini ortaya koymuştur.
AKP iktidarı “rüşvete ve yolsuzluğa bulaşanlar Yüce Divan’da aklansınlar” deme cesaretini gösterememiş, parlamentoyu da emellerine alet ederek pisliği örtbas etmiştir. 
AKP iktidarına sesleniyoruz: Pisliği örtbas edebilirsiniz ancak,  kokusunu yok edemezsiniz. Ateşi gizleyebilirsiniz ama dumanını saklayamazsınız. 
Türk milletinin ve dünyanın gözünün içine baka baka; içi para dolu ayakkabı kutuları, evlerdeki sıra sıra para kasaları, milyon dolarlık rüşvetler, milyar dolarlık karaparalar delil olarak sayılmayıp görmezden gelinmiş, rüşvet ve yolsuzluğun örtbas edilmesi için AKP hiçbir fedakarlıktan kaçınmamıştır.
AKP yönetimi başta hakkında fezleke olan Bakanları olmak üzere, töhmet altında bulunanlara aklanma imkanı vermemekle, aslında onlara da büyük kötülük etmiştir.
Eski bakanlar sadece siyaset için değil, çocukları ve yakın çevreleri için de aklanmayı istemeleri gerekirdi, ancak bu fırsatı kaçırmışlardır.
Eski Bakanlar Yüce Divan sürecinden şimdilik kurtulmuş olsalar da bu dosyaların ileride yeniden açılması mümkün olacaktır.
İddialar yargıda aklanmadıkça, şaibenin ortadan kalkması mümkün değildir

GÜVENOYUNUN ALTINDA KALAN AKP BÜYÜK YARA ALMIŞTIR
Parlamentodaki oylama AKP grubunda travma yaratmış, 4 eski Bakandan 3’ü güvenoyu rakamının altında kalmıştır. 
Bu rakamlar, AKP grubunun AKP hükümetine güveninin büyük yara aldığını göstermektedir.
Yüce Divan yönünde oy kullananan AKP Milletvekillerine yapılan “hain”, “onursuz” vb çirkin yakıştırmalar, bu partiye samimiyetle oy verenler tarafından sorgulanmalıdır.
AKP’ye samimiyetle oy verenler yaptıkları her türlü pisliği yargı üzerinden değil de sandık üzerinden aklamaya çalışan parti yönetimini oy vermeyerek sandıkta cezalandırılmalıdır. 
AKP’ye çeşitli gerekçelerle samimiyetle oy veren vatandaşlarımız, yeni bir değerlendirme yapmalı; pisliğin örtbas edilmesine, rüşvete, yağmaya ve talana vize verilmemesine seyirci kalmamalı, bu vebale ortak olmamalıdır.
Parlamentodaki Yüce Divan oylaması; Sayın Davutoğlu’nun “harama bulaşanın kolunu koparırız” söylemini yerle bir etmiştir. 
Hal böyle iken Sayın Davutoğlu’nun “yolsuzlukla mücadele ve şeffaflık” söylemi ise trajikomiktir.

MHP, TÜRK MİLLETİYLE EL ELE VERECEK VE MUTLAKA HESAP SORACAKTIR

Bu sonuçlara göre; AKP’nin Yeni Türkiye’sinde 2002’de vaat ettikleri Milletvekili dokunulmazlığını kaldırmak bir yana; rüşvetçiler,  yağmacılar, karaparacılar ve yolsuzluk lobisi dokunulmazlık kapsamına alınmıştır.
AKP’nin Yeni Türkiye’sinde hukukun üstünlüğü değil, zorbalıkta üstünlerin hukuku egemen olmuştur.
Milliyetçi Hareket Partisi Türk milletiyle el ele verecek; yetim hakkı yiyenlerden, ülkenin kaynaklarını sülük gibi emenlerden, rüşveti ve yolsuzluğu görmezden gelenlerden, kendilerinin ve yandaşlarının her türlü pisliğini örtbas edenlerden mutlaka hesap soracaktır.

Etiketler : koray aydın, mhp, yüce divan
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
bozoklu...
1152 gün önce
ALLAHANA gurban...
AHMET
1152 gün önce
HELAL OLSUN...
Cengizhan
1153 gün önce
Alan dogruyu görür
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=