Lütfen bekleyin..

Saadet Partisi'nden yolsuzluk ihbarı..

17 Ocak 2015, 13:39

Milli Gazete bugün, Saadet Partisi'nin Başbakan Davutoğlu'nun çıkışına cevaben yaptığı "Yolsuzluk İhbarı"nı manşetine taşıdı..

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AKP’li 4 Bakan’la ilgili yolsuzluk iddiaları üzerine, “Yolsuzluk yapanın kolunu keseriz” iddialı çıkışında bulundu. Bununla da yetinmeyen Davutoğlu, birkaç gün önce “Kamuda Şeffaflık Paketi”ni açıklarken de “yolsuzlukları ihbar edenlerin ödüllendirileceğini” açıkladı. Bu bağlamda ilk ihbarı “torpille makam çalanları”, “açlık sınırının altında çalışanın emeğini gasp edenleri”, “rantiyeyi ihya edenleri” ve “seçim barajıyla milletin oyunu çalanları” şikâyet eden Saadet Partisi yaptı.

Milletin hakkını gasp edenler ihbar edildi!

AKP’li 4 Bakan’la ilgili yolsuzluk iddiaları ve bakanların Meclis Soruşturma Komisyonu’nda “aklanarak” Yüce Divan’a bile gönderilmemeleri siyasi iktidarın başını ağrıtıyor. Kamuoyunda oluşan tepkiyi azaltmak isteyen Başbakan Davutoğlu’nun, “Yolsuzluk yapanın kolunu keseriz” şeklindeki iddialı sözleri inandırıcı bulunmadı. Bunun üzerine, Davutoğlu, “Kamuda Şeffaflık Paketi”ni açıklarken, “ihbar edenler ödüllendirilecek” diyerek “yolsuzlukla mücadele” mesajı verdi. Bu sözlerin ardından, ilk ”ihbar” Saadet Partisi’nden geldi. Saadet Partisi emekçinin, çalışanın, milletin hakkını gasp edenleri “ihbar etti”.

İhbarı bırak engellemeye bak!

Devletin öncelikli görevinin hırsızı yakalamak değil, hırsızlığı engellemek olduğunu söyleyen Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, kimleri ihbar ettiklerini açıkladı. Doğan, “En büyük yolsuzluk başkasının hakkı olan bir makamı torpil vasıtasıyla çalmaktır. En büyük yolsuzluk, açlık sınırının altında asgari ücret belirleyerek çalışanın emeğini, ekmeğini ve alın terini çalmaktır. En büyük yolsuzluk banka ve faiz aracılığıyla milletin parasını çalmaktır. En büyük yolsuzluk, dünyanın hiçbir ülkesinde görülmeyen yüzde 10 barajıyla başka partilerin, milletin oylarını çalmaktır” ifadelerini kullandı.

Kamuda şeffaflık paketini açıklayan ve “Yolsuzlukları ihbar edenler ödüllendirilecek” diyen Başbakan Davutoğlu’na ilk ihbar Saadet Partisi’nden geldi. Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, “En büyük yolsuzluk başkasının hakkı olan bir makamı torpil vasıtasıyla çalmaktır. En büyük yolsuzluk, açlık sınırının altında asgari ücret belirleyerek çalışanın emeğini, ekmeğini ve alınterini çalmaktır. En büyük yolsuzluk, dünyanın hiçbir ülkesinde görülmeyen yüzde 10 barajıyla başka partilerin oylarını çalmaktır” dedi.

Bünyamin Güler

‘Kamuda Şeffaflık Paketi’ni açıklayan ve “Yolsuzlukları ihbar edenler ödüllendirilecek” diyen Başbakan Davutoğlu’na ilk ihbar Saadet Partisi’nden geldi. Bir basın açıklamasıyla ‘yolsuzluk yapanları’ ihbar eden Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan en büyük yolsuzlukları madde madde sıraladı.

Bu Paket Yolsuzluk Ve Hırsızlığın Olduğuna Dair Bir İtiraftır

“Bilindiği gibi yaklaşık 400 gündür gündemden düşmeyen ‘yolsuzluk ve rüşvet’ haberlerinden sonra Başbakan Davutoğlu bu sürecin etkisi devam ederken ‘Kamuda Şeffaflık Paketi’ni açıkladı” diye konuşan Doğan, “Davutoğlu tarafından dile getirilen bu paket hangi amaç ile gündeme taşındı? Mesele 17 Aralık operasyonları ile gündeme gelen yolsuzluk suçunun önüne geçmek ise ortada bir kabahatin olduğuna mı işaret edilmektedir? Yoksa bir meydan okuma mıdır?” dedi. Doğan, şu tespitlerde bulundu: “Bu adım aslında yolsuzluk ve hırsızlığın olduğuna dair büyük bir itiraftır. Çünkü bir konuda çözüm arayışı, varlığı kabul edilen sorunlar için yapılır.”

Önce Kendi Bakanları Üzerinde Uygulasın

Hırsızlığın ve yolsuzluğun tarifinin yeniden yapılması gerektiğine dikkat çeken Doğan, “Peki neden? Çünkü 75 milyon insanımızın vicdanında mahkûm olmuş, en azından şüphe oluşturmuş olan, yolsuzluk ve rüşvet soruşturmalarında adı geçen AKP’li 4 eski bakanın Meclis’te AKP’li üyelerin oylarıyla aklanması tabiri caizse milletimizin hırsızlık ve yolsuzluğun ne olduğuna dair kafalarını karıştırmıştır! Gelinen bu durumda mevcut bir düzenleme yapılacaksa ya da bir paket uygulanacaksa, bağımsız kurullar tarafından bu uygulama gündeme sıklıkla gelen adı geçen Bakanlar üzerinde öncelikle uygulanmalıdır”dedi.

En büyük suçlu kim?

Doğan, Türkiye’de birçok hırsızlık ve yolsuzlukların yaşandığına vurgu yaparak şunları kaydetti: “Saadet Partisi olarak bizler biliyoruz ki bu milletin evlatlarına Allah korkusu ahiret bilinci aşılamazsanız kurmuş olduğumuz sistem yamalı bohça gibi devamlı bir tarafından patlak verecektir. Milli Görüş’ün, Saadet Partisi’nin millete vermiş olduğu en önemli katkılardan biri ‘Önce Ahlak ve Maneviyat’ ilkesidir. ‘Helal üç, haram dörtten büyüktür’ bakış açısı, kendin için istemediğini başkası için de istememek anlayışı, inancımızın ve bizim kadim geleneğimizin bir düsturudur.”

Etiketler : Davutoğlu, AKP, yolsuzluk,
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Eski MHP Milletvekili, emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı, tedavi gördüğü has..
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
Terör örgütü YPG'den tamamen temizlenen Afrin'in Bülbül Kasabası gö..
"Tartışmaya gerek yok, bırakalım..."
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=