Lütfen bekleyin..

Hasan Palaz, iddiaları tek tek çürüttü: TÜBİTAK'ın kripto telefonları dinleme imkânı yok

07 Ocak 2015, 16:16

TÜBİTAK eski Başkan Yardımcısı Hasan Palaz, katıldığı bir televizyon programında kendisi ile ilgili ortaya atılan kriptolu telefonları dinleme iddialarını çürüttü ve söz konusu kayıtlar için "montaj olması mümkün değil" dedi

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Tapelerin kesinlikle montaj olmadığının altını çizen Palaz, montaj diye rapor verenlerin de lisans mezunu olamayacağını söyledi.

Palaz ayrıca, yandaş medya tarafından ortaya atılan ‘kriptolu telefonları dinledi' iddiasının da içinin boş olduğunu “TÜBİTAK'ın böyle bir yetkisi de, imkanı da yok.” Sözleriyle ortaya koydu.

"MONTAJ OLMASI MÜMKÜN DEĞİL"

 

Bugün TV'de Tarık Toros'un sunduğu Merkez Siyaset programına katılan TÜBİTAK eski başkan yardımcısı Hasan Palaz,17-25 Aralık Yolsuzluk Operasyonları sonrasında ortaya çıkan ses kayıtları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Palaz, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın “ Tapelerin montaj olduğunu hissediyorum” ifadelerinin aksine, ses kayıtlarının kesinlikle montaj olamayacağını söyledi. Tapelerin montaj olduğuna yönelik hazırlanan raporu sosyal medya üzerinden bulup okuduğunu söyleyen Hasan Palaz “ Bende onun üzerine Youtube'daki ses kayıtlarını alıp, açık kaynak bir yazılımla inceledim, ne olduğuna baktım. Yani onların montaj olması mümkün değil. O kadar tabii, doğal şeyler ki. Montaj olması mümkün değil. Ben o zamanlarda söylemiş ve' O şekilde araya kelime koyup, o duyguları, hisleri verebilecek  bir montaj yapsanız, onu zaten Hollywood kullanır.' gibi bir benzetme yapmıştım.” İfadelerini kullandı.

Montaj diye rapor verenler lisans mezunu olamaz

TÜBİTAK eski başkan yardımcısı Palaz, ses kayıtlarının montaj olduğuna yönelik hazırlanan raporda öne sürülen gerekçeleri  komik bulduğunu ve onları lisans eğitimi almış birilerinin öne süremeyeceğini ifade etti. “ Hece hece montaj yapılabilse ve insan doğal olduğuna kanabilse, öyle bir teknolojiniz olsa bunu Hollywood kullanır.” diyen Palaz “ Böyle bir teknoloji olsa, Hollywood bunu oturduğu yerden bilgisayarda Almancasını, İngilizcesini, Türkçesini oluşturur, bütün ülkelere o dilde yollar. Niye seslendirme sanatçılarıyla uğraşsın. Yani böyle bir teknoloji yok dünyada. Bakın burada çok iddialı bir şey söylüyorum. Lisans eğitimi almış bir kişi o gerekçeleri öne süremez.” şeklinde konuştu

TÜBİTAK'ın  dinleme gibi bir durumu da, imkanı da yok

Kendisi ile ilgili kriptolu telefonları dinlediği ve bunları montajladığına yönelik iddiaları da değerlendiren Hasan Palaz “ Karşı tarafın klasik mağdur olma gibi bir olayı var. Sürekli kendilerini mağdur göstermeye çalışıyorlar. Şöyle bir saçmalıkta var. Kriptolu telefonlarımı dinlediğime dair saçma şeyler söylüyorlar. TÜBİTAK'ın  dinleme gibi bir durumu da, imkanı da yok zaten. Ayrıca birde montaj yapmışım. Bende diyorum ki, sayın Başbakanı, şuan ki Cumhurbaşkanı her gün saatlerce televizyona çıkıyor, konuşuyor. O insandan ses örnekleri alacaksanız, kriptolu telefonları dinlemekle niye uğraşasınız? Ama şimdi bunlar bütün iddiaları sayıyorlar ki, her şeyi ortaya koyuyorlar. Ama o zaman çelişkiler ortaya çıkıyor. Ya ben kriptolu telefonlarını hem dinleyip, hem niye montaj yapayım? Öyle bir teknoloji varsa zaten her gün televizyonlarda çıkıp her yerde konuşan bir insanın ses kaydı için kriptolu telefon dinlemesine gerek yok ki. Yani o kadar saldırıp o kadar anlamsız şeyler söylüyorlar." ifadelerini kullandı.

Etiketler : hasan palaz, tübitak
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
ibrahim
1169 gün önce
madur yaratmak için kendileri tezgah kurup anlatıyorlar
Ah vatan
1169 gün önce
Hırsızların Hırsız olduğunu, herkes adını bildiği gibi emin olarak biliyor. Fakat haram körlükleri önde gittiği için Hırsızın hırsızlığını ses çıkarmıyorlar. Beleş maaş beleş kömür beleş makam mevki sahibi olmak arzusu açıkça hırsıza ortak olma arzusu daha üstün gelmektedir
BİLİM-TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler
Google, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için özel logo hazırladı...
F-35 savaş programına ait hassas bilgilerin çalındığı ortaya çıktı. Siber s..
Facebook kullanıcıları yaklaşık 1 saattir siteye erişemiyor. Facebook’a gir..
Yahoo, 3 milyar olan tüm kullanıcı hesaplarının bilgisayar korsanları taraf..
Amerika Kıtası'ndan çıplak gözle gözlemlenen Güneş tutulması milyonlarc..
Ankara Üniversitesi ve Ege Üniversitesinde görevli öğretim üyesi üç Türk bi..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=