Lütfen bekleyin..

AKP'nin 4 bakanıyla ilgili "yargıda aklandık" yalanı deşifre oldu

06 Ocak 2015, 14:40

Haklarında ciddi yolsuzluk iddiaları olan 4 Bakan'ı AKP'li vekillerin oyları ile Yüce Divan'a göndermeyen İktidar Partisi, "yargıda aklandık" yalanına sarıldı... Oysa yargıda aklanmadılar. Savcı sadece dosyayı kapattı. Ortada bir mahkeme kararı yok.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Meclis Yolsuzlukları Soruşturma Komisyonu 4 Bakan'la ilgili Yüce Divan kararını dün verdi. Yolsuzluk yapmak ve rüşvet almakla suçlanan 4 Bakan, AKP'li 9 üyenin blok oyu ile Yüce Divan'a gönderilmedi.

Bir bakıma AKP'li üyeler ve "Yolsuzluk yapanlar kardeşimiz bile olsa kolunu kopartırız" diyen Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Hükümeti bu 4 Bakan'a yolsuzluklar ve rüşvet konusunda kefil oldu.


"DEMEK Kİ ABDESTLERİNDEN ŞÜPHELERİ VARMIŞ Kİ YÜCE DİVAN'DAN KAÇTILAR"

 


Yani ne İranlı Reza Zarrab'ın Zafer Çağlayan'a aldığı 700 bin liralık saat, ne ayakkabı kutularındaki paralar, ne Muammer Güler'in oğlunun evinde çıkan para kasaları ve "üç beş kuruş" dediği 1 trilyon civarında para ve ne de Erdoğan Bayraktar'ın "ne yaptımsa Başbakan Erdoğan'ın talimatı ile yaptım" sözleri...

Bunların hiç biri yaşanmamış, olmamış, biz yanlış görmüş, yanlış duymuşuz.

AKP'li Komisyon üyelerinin verdiği kararın anlamı kısaca bu.

Dün gün boyu Komisyonun kararı beklendi ve sonrasında konuşuldu.

Komisyon üyeleri toplantı halindeyken bazı AKP'li vekiller de Komisyon'dan çıkacak kararın ipuçlarını katıldıkları televizyonlarda yaptıkları açıklamalarda veriyorlardı adeta...

Özetle AKP, Bakanların Yüce Divan'a gönderilmemesiyle ilgili savunma hattını şöyle oluşturmuştu.

YARGI "AK"LADI MI?

"Yargı, bu soruşturmayla ilgili takipsizlik kararı verdi. Yani yargı bu konuyu "ak"ladı. Biz şimdi yargının kapattığı bir konuyu neden Bakan'larımızı Yüce Divan'a göndererek yargılatalım."

Peki Yargı, 4 Bakan'ı gerçekten "AK"ladı mı? AKP'lilerin "Yargıda AKlandık" sözleri ne kadar doğru?

Algı Operasyonları konusunda oldukça yetenekli olan AKP'liler burada da bir Algı Operasyonu yaptılar.

Yolsuzluk ve Rüşvetle suçlanan 4 Bakan "YARGIDA AKLANLANMADI"... Yani ortaya konulan deliller hiçbir zaman mahkeme önüne çıkamadı.

17 Aralık yolsuzluk operasyonu sonrası soruşturmaya müdahale eden AKP Hükümeti 3 Savcının yürüttüğü soruşturmaya, dosyanın büyüklüğünü gerekçe göstererek yeni bir savcı atadı. O Savcının da ismi Ekrem Aydıner.

Daha sonra AKP'nin HSYK'da yaptığı düzenlemelerle soruşturmayı yürüten asıl 3 savcı görevden alındı. Dosya sadece Ekrem Aydıner'e kaldı. O da geçtiğimiz aralık ayında dosyayı kapattı. Yani ortada onca delil olmasına rağmen bir savcının dosyayı kapatması 4 Bakan'ın "YARGIDA AKLANDIKLARI ANLAMINA GELMİYOR"

PEKİ YARGIDA "AKLANDIK" DEMELERİ İÇİN NE OLMASI GEREKİRDİ

4 Bakan'ın Yüce Divan'a gönderilmemesi konusu CNN Türk'teki Parametre programında da konuşulan gündemler arasındaydı.

AKP'lilerin "yargıda aklandık" iddiası Hürriyet'in Ankara Temsilcisi Deniz Zeyrek'e soruldu.

Zeyrek de 4 Bakan'ın yargıda aklanmadığını, soruşturmaya sonradan atanan savcının dosyayı kapattığını ve bunun da "yargıda aklandık" anlamına gelmeyeceğini savundu.

ORTADA "AKLANDIK" DEDİRTECEK BİR MAHKEME KARARI YOK

Zeyrek, yargıda savunma makamı, iddia makamı ve hüküm veren hakim ve yargıçlar olmak üzere 3 unsurun olduğunu ve 17 Aralık soruşturmasında sadece Savcının takipsizlik vererek dosyayı kapattığını, ortada bir mahkeme kararı olmadığını, çünkü delillerin mahkemenin önüne getirilemediğini söyledi...

Böylece AKP'lilerin "yargıda aklandık" şeklindeki bir "Algı Operasyonu" daha çökmüş oldu.

aktifhaber

Etiketler : yüce divan
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
nuri
1173 gün önce
hırsızlığı,rançılığı ve rüşveti akp iktidar kadar meşrulaştıran bunlarv kadar yalan söyleyen ve bunlar kadar dinimiz islamiyeti malzeme olarak kullanan başka biri daha gelmedi
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Eski MHP Milletvekili, emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı, tedavi gördüğü has..
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
Terör örgütü YPG'den tamamen temizlenen Afrin'in Bülbül Kasabası gö..
"Tartışmaya gerek yok, bırakalım..."
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=