Lütfen bekleyin..

'Yolsuzluk yapan babamın oğlu olsa, kolunu keserim' diyen Davutoğlu'na Gürsel Tekin'den ŞOK TEPKİ!..

05 Ocak 2015, 21:28

Gürsel Tekin: Davutoğlu ancak Kol böreği keser!

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

TBMM'de dört eski Bakan hakkındaki iddiaları araştırmak üzere kurulan soruşturma komisyonundan, "Yüce Divan'a red" kararı çıkmasına, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin de tepki gösterdi.

Tekin, "Sayın Davutoğlu 17 -25 aralık rezilliğinden vicdanen çok rahatsız olduğu için, çıktı kamuoyunun önüne ve "Babamın oğlu olsa, yolsuzluk yapanın kolunu keserim' dedi. Bu, soruşturulan bakanların Yüce Divan'a gideceklerine ilişkin en belirgin işaretti. Ancak biz kol kesmesini beklerken, Sayın Davutoğlu kol böreği kesti" ifadelerini kullandı.


AKP'Lİ 9 ÜYE BLOK OY KULLANDI

 


TBMM'de dört eski Bakan hakkındaki iddiaları araştırmak üzere kurulan soruşturma komisyonundan, "Yüce Divan'a red" kararı çıkmasına, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin de tepki gösterdi.

Davutoğlu ancak Kol böreği keser!

Tekin, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, "yolsuzluk yapan babamın oğlu olsa, kolunu keserim" açıklamasını hatırlatarak, "Sayın Davutoğlu ancak kol böreği kesti" dedi. Tekin, Hürriyet'e yaptığı açıklamada şöyle konuştu;

"Sayın Davutoğlu 17 -25 aralık rezilliğinden vicdanen çok rahatsız olduğu için, çıktı kamuoyunun önüne ve "Babamın oğlu olsa, yolsuzluk yapanın kolunu keserim' dedi. Bu, soruşturulan bakanların Yüce Divan'a gideceklerine ilişkin en belirgin işaretti. Ancak biz kol kesmesini beklerken, Sayın Davutoğlu kol böreği kesti."

Öte yandan karara tepkiler de gelmeye devam ediyor. MHP'nin Meclis Soruşturma Komisyonu üyesi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, "Bugün yaşanmaması gereken, vicdanların kanadığı gündür. 4 bakan mahkemelerden kaçırıldı. Siyasetin, hukuka müdahalesi olarak görüyoruz. Gelecek nesillere kötü örnek oldu. Bu 4 bakana imkan verilmeliydi ve aklanmalıydı. 4 bakan ikince kez töhmet altında bırakıldı." dedi.

17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında AKP'li eski bakan Zafer Çağlayan, Muammer Güler, Egemen Bağış ve Erdoğan Bayraktar hakkında kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu'nda yapılan Yüce Divan oylaması sonucu AK Parti'nin 9 oyu ile bakanların Yüce Divan'a gönderilmesi reddedildi. Muhalefet 5 oyla bakanların Yüce Divan'a gönderilmesi için oy kullandı. Karara ilişkin CHP Grup Başkanvekili Levnet Gök ile Soruşturma Komisyonu'nun CHP'li üyeleri, İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, İzmir Milletvekili Rıza Türmen, Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, İstanbul Milletvekili Osman Korutürk Meclis'te basın toplantısı düzenledi.

CHP İstanbul Milletvekili Osman Korutürk, "Söz sırası kura çekilmesiyle tespit edildi. Her komisyon üyesi önündeki dosya hakkındaki görüşlerini belirtti. Görüşlerin sonunda bakanları tek tek sayarak Yüce Divan'a gidip gitmeme konusunda kanaatlerini ifade etti. Parti ile görüşme yapmadan biz kendi birikimlerimizle karar verdik. AKP başka şekilde karar verdi. Bakanları aklamak değil, kamu vicdanında mahkum olmasını sağlayacaktır. Bu arkadaşlar kamu vicdanında mahkum olmuştur. Yeterli şüphe dosyada var. Yüce Divana gitmesi gerekiyordu. Yüce Divan ya bunları aklayacak yada mahkum edecektir. AKP tek önerge verdi, biz CHP olarak 4 ayrı önerge verdik. Bu konu 15 senelik zaman içinde takip edilip mutlaka sonuçlandırılacaktır." şeklinde konuştu.

MHP'nin Meclis Soruşturma Komisyonu üyesi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, "Sonuç bildiğimiz üzere Yüce Divan'a gitmeme kararı çıktı. Bugün tarihi birgün. Bugün yaşanmaması gereken, vicdanların kanadığı gündür. 4 bakan mahkemelerden kaçırıldı. Siyasetin, hukuka müdahalesi olarak görüyoruz. Gelecek nesillere kötü örnek oldu. Bu 4 bakana imkan verilmeliydi ve aklanmalıydı. Vicdanlar, sorumluluklar, maalesef yara almıştır. Toplanan delillerin hukuka aykırı olduğu savunulmuştur. AKP'li üyeler 4 bakanın avukatlığını yapmışlardır. vicdanlarda aklanmamıştır. 17/25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk olaylarının açığa çıkarılması konusunda hükümet, hukuka, vicdanlara müdahale etmiştir. Türk milletini, 77 milyonu derin bir üzüntüye sevk etmiştir. Bunun böyle olmaması, mahkemeye gidip orda aklanmaları gerekiyordu. Ama maalesef bunu yapmadılar. Kaçış yolu olarak mahkemeden kaçmayı seçtiler. MHP olarak 10 gün içinde gelecek sonuçları, Yüce Divan'a gitme konusunda çalışmaya devam edeceğiz. Sayısal çoğunlukla Yüce Divana göndermediler ama vicdanen uyumayacaklar, gönül rahatlığıyla seçim bölgelerine gitmeyecekler. Sokağa çıkamaz hale gelecektir. Bunun da böyle olmaması gerekiyordu. 4 bakan ikince kez töhmet altında bırakıldı. Burdan anlaşılıyorki korktukları bir nokta var, başka yerlere dayanacak, iş büyüyecek. Bugünü yolsuzlukları saklama günü olarak değerlendiriyoruz. Gün gelecek bunların hesabını verecekler. Rahat uyuyamayacaklar." dedi.

Etiketler : gürsel tekin,
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Ah Vatan
1167 gün önce
Bu yaratıkların cibilliyetlerini baktığınızda saf Türk kanı taşımadıklarını tespit ettim. Tüm Türk milletine sesleniyorum. Saf Türk kanı taşımayandan Ne Türkiye ye, ne Türk milletine fayda gelmez. bu güne kadar Tüm izlemlerime dayanarak söylüyorum bu durum böyle olmuştur
NAFİZ ATAK
1168 gün önce
KUKLALAR KENDİ İRADELERİYLE OYNAMAZ OYNATAN OYNATIR
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=