Lütfen bekleyin..

MHP İstanbul İl Kongresi yapıldı

04 Ocak 2015, 18:10

MHP İstanbul İl Başkanlığında 35 yıl aradan sonra bir ilk yaşandı ve yapılan kurultaya tek adayla gidildi.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Beşiktaş Akatlar Spor Salonu’nda yapılan il kongresinde mevcut il başkanı Mehmet Bülent Karataş  seçime tek aday olarak katıldı.

12 Eylül’den bu yana ilk kez tek adayla seçime gidildiğini, 2012’de 6 adayın yarıştığını hatırlatan Karataş, neden tek aday sorusuna, “Bu iktidara susamış bir partinin birleşme ve bütünleşme çabasını  gösteriyor ” dedi.

Kongre'ye MHP Genel Başkan Yardımcıları, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan vekili Meral Akşener, İstanbul Milletvekili Engin Alan da katıldı. Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığı ve ilçe teşkilatları da kongre salonunda hazır bulundu.

Kongreye İstiklal Marşı okunarak başlandı. Divan kurulu, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın başkanlığında Genel Sekreter Yardımcısı Abbas Bozyel ve İstanbul Milletvekili Ali Torlak'tan oluştu. Kongrede 64 kişilik tek liste yarıştı. Mehmet Bülent Karataş ise tek aday oldu. Konuşmalar sırasında engelli vatandaşlar için ise işaret diliyle anlatım yapıldı.


MHP İstanbul'da Karataş tekrar başkan

MHP İstanbul İl Başkanlığı’nın 11. Olağan Kongresi seçimleri sonuçlandı. 600 delegenin 572’sinin oy kullandığı kongrede 42 oy geçersiz sayılırken,
Mevcut İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş 530 oy ile il başkanı seçildi.

MHP İstanbul İl Başkanlığı, 11. Olağan Kongresi'ni BJK Akatlar Spor Salonu'nda gerçekleştirdi. Tek aday olarak gidilen kongede Mehmet Bülent Karataş tekrar il başkanı seçildi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, “Tek adaylı kongrenin ortaya çıkma sebebi; İstanbul il teşkilatının oluşturduğu yönetimin birliği ve beraberliği temsil etmesinden kaynaklanıyor” dedi.

MHP İstanbul İl Başkanlığı 11'inci Olağan Kongresi, Beşiktaş Jimnastik Kulübü (BJK) Akatlar Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongreye, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkan Vekili Meral Akşener, MHP Genel Başkan Yardımcıları Celal Adan, Semih Yalçın ve Genel Sekreter Yardımcısı Abbas Bozyel, MHP İstanbul Milletvekilleri Engin Alan, Atilla Kaya, Durmuş Ali Torlak ve Murat Başesgioğlu, MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş ve partililer katıldı. Mehmet Bülent Karataş’ın tek aday olduğu kongrede, 12 Eylül’den bu yana ilk kez tek adayla seçime girildi.

Renkli görüntülerin olduğu kongrede, uzun süre eski MHP Genel Başkanı Alparslan Türkeş ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli lehine tezahüratlar atıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan kongrede partinin faaliyet raporu sunuldu.

Ardından bir konuşma yapan Bülent Karataş, İstanbul'un, harami saltanatının temellerinin atıldığı yer olduğunu belirterek "Ümit ediyor ve inanıyoruz ki; bu saltanatın temellerinden yıkılacağı yer de İstanbul olacaktır. Bu amaca hizmet etmek üzere; başta partimiz olmak üzere, ülkücü hareket içindeki her seçim, her fikir, her eylem hareketimizi ilerletmek ve iddiamızı hayata geçirmek amacına hizmet etmek zorunda olmalıdır. Bu itibarla; her birimizin kavramamız gereken ilk hareket ilkesi, ülkücülerin birbirinin rakibi değil, gerçek rakipleri karşısında en büyük dayanakları olduğudur. Ancak, önce kendi içimizde sonra da toplumun tüm kesimleriyle hayata geçireceğimiz dayanışma sayesinde ülkenin üzerine çöken bu karabasandan kurtulabileceğimizin bilincindeyiz” dedi.

Karataş, Türkiye’nin yükselebilmesi için, önce MHP’nin yükseklere kanat açması gerektiğine inandığı için burada olduklarını belirterek şöyle konuştu: "İstanbul ülkücüleri olarak bir öz eleştiri yapmamızın da yeridir: açıktır ki, uçmak için iki kanat gerekir. Anadolu, Milliyetçi Hareket Partisi’nin bir kanadı, İstanbul ise diğer kanadıdır. Ne yazık ki, bu kanat yaralıdır, kırıktır. Milliyetçi Hareket Partisi’nin İstanbul İl yönetimine talip olan bütün arkadaşlarımla birlikte, bizim inancımız, iddiamız ve taahhüdümüz bu kanadı onarmaktır. Allah’ın izniyle muvaffak olduğumuzda ve milliyetçi hareket de bir Selçuklu kartalı gibi Türklüğün semasına kanat açıp yeni ufuklara süzüldüğünde, AK Parti’de, Selçuklunun, kendi sakil binalarını ve haram saraylarını süsleyen geometrik desenlerden ibaret olmadığını anlayacaktır”

“BİRLEŞTİRİCİ TEK BİR İRADE ORTAYA ÇIKTIĞI İÇİN TEK ADAY”

12 Eylül’den bu yana yapılan çok adaylı kongrelerin yanı sıra bu kongrenin tek adaylı olduğu yönündeki sorulara cevap veren Celal Adan, “MHP kongreleri son derece demokrat bir şekilde devam etmektedir. Demokrasinin bütün kuralları yerine getirilmektedir. Şu an il başkanı arkadaşımız İstanbul’u iyi toparladı. Herkesi kendi yönetimine taşıyarak ve uzlaşarak tek adaylı bir kongreye şahit olduk. Burada tek adaylı kongrenin ortaya çıkma sebebi; İstanbul il teşkilatının oluşturduğu yönetimin birliği ve beraberliği temsil etmesinden kaynaklanıyor. Seçime hazırlanıyoruz, herhangi bir kırgınlığa sebebiyet vermeden birleştirici ve toparlayıcı bir irade ortaya çıktığı için tek adayla girdik. Bundan dolayı başka aday çıkmadı” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından ilk olarak TBMM Başkan Vekili Meral Akşener oyunu kullandı. Ardından Celal Adan ve Engin Alan oylarını kullanarak kongreden ayrıldı.

MHP İstanbul İl Başkanlığı, 11. Olağan Kongresi'ni BJK Akatlar Spor Salonu'nda gerçekleştirdi. Tek aday olarak gidilen kongede Mehmet Bülent Karataş tekrar il başkanı seçildi

Haberiniz

İŞTE MHP İSTANBUL İL LİSTESİ:

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
NURDOĞAN SUAT KOFOĞLU
1174 gün önce
ÜLKÜ YOLUNDA HEPİMİZ HAKKA HİZMETİN YOLCULARIYZ NEYİ PAYEDEMİYORUZ.hALİFE öMER ÇÖLDE KUMDA HASIRDAN,TESTİDEN BAŞKA EŞYASI YAMALI GİYECEĞİNDEN BAŞKA GİYECEĞİ YOK AMA GÖNÜLLERE HALİFE OLDU ADALETİYLE YAŞAYACAK KALPLERDE.kAD-
DAFİ SONUNU BÜTÜN DÜNYA REZALETİ GÖRDÜ. vATANA,ŞANLI TARİHİMİZE HİZMET HAKKA HİZMET. DEVLET bAHÇELİYİ VE DİĞER YÖNETİCİLERİ ELEŞTİRMİYELİM ONLARI YÜCELTELİM
KOLUMUZ KIRILSIN YENDE KALSIN. BİR OLALIM DİRİ OLALIM..
NURDOĞAN SUAT KOFOĞLU
1174 gün önce
eLEŞTİRİYİ BIRAKALIM. DOĞUİÇİN SONUN BAŞLANGIÇINI ENGELEMMEK İÇİN BİRBİRİMİZE DESTEK OLALIM.İŞTE RAHMETLİ MUHSİN SONUÇ BÖLÜNME. RAHMETLİ TÜRKEŞ SONUÇ GENEL MERKEZDE BAŞLAYAN BİR AYRILIK SONUÇ YOK OLMA. ÇALIŞANA,ÇALIŞACAĞA DESTEK OLMALIYIZ. BAŞBUĞ MİRAS OLARAK BİRLİK BERABERLİĞİ BIRAKTI.BİZE DÜŞEN ONU YOKETMEK DEĞİL YAŞATMAK. TAŞIN ALTINA HEP BERABER GİRMELİYİZ.GİRMEZSEK TAŞI BAŞUCUMUZA DİKECEK GÜÇ KALMAZ. KENDİMİZE GELELİM.EY TÜRK TİTRE KENDİNE DÖN.SEN BEN KAVGASI YAKIŞMIYOR.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.
NURDOĞAN SUAT KOFOĞLU
1174 gün önce
ELEŞTİRİ YAKIŞMIYOR! SİZLER DAVA İÇİN NE YAPTINIZ,TÜRKEŞ SAĞKEN KÖŞESİNE ÇEKİLSİN.bAHÇELİ İÇİN DE ATIP TUTULUYOR. bAHÇELİ KAPI KAPI DOLAŞSADA SEİZLER GİBİ ART NİYETLİ KİŞİLER OLDUĞU MÜDDETÇE MHP. İKTİDARA GELEMEZ.bİR OLALIM.dİRİ OLALIM.
SEN BEN KAVGASINI BIRAKALIM. iSİMSİZ kAHRAMANLARI TARİH ZAMANI GELİNCE BAŞ KÖŞEYE YERLEŞTİRİR.BAŞA DESTEK OLMAZSAK.YENİ KORKUNÇ PROJELERDE BİTERİZ.
bAHÇELİ HASTA HASTA HİZMETTE KUSUR ETMİYOR ALLAH RAZ I OLSUN,
Murat Gulebenzer
1174 gün önce
MHP'nin genel baskani degismedigi surece bu millet MHP'ye yonelmez,yoksa MHP'nin Istanbul il baskaninin kim olduguna millet hic bakmaz,yine de hayirli olsun.Ancak bu AKP'ye karsi her turlu MHP'ye destek veririz,okumayan,arastirmayan bu milletten fazla bir sey beklemek de hayal.Karsimizda hirsizliklarini utanmadan savunan bir guruh var,bu zamanda MHP'ye destek vermemek icin hic bir sebep one surulemez.Bahceli uc hata yaptiysa Erdogan pkk'nin elinde oyuncak olmus,yolsuzluklari kanitlarla ortada olan bir kisi,boyle bir ulkede MHP'ye oy vermeyip hirsizlara destek veriliyorsa biraz da hirsizlari iktidar yapanlara elestiri getirilmeli.
Kürşad
1174 gün önce
Sanki bir halt başarmışlar. HDP'yi geçerseniz kendinizi başarılı sayın. Dün Bahçeli'ye ağızlarına geleni söyleyenler, bugün onun koltuğunu korumak için il başkanı oluyor, delege oluyor. Seçim sonucu şimdiden belli. Yazıklar olsun size.
Şeref
1175 gün önce
Kimsenin umudu yok
Şafak
1175 gün önce
İstanbul da başarısız olmuştuk. Tekrar ayni başkan ile seçime gitmek bir şey değiştirmez.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Son anketten çıkan rakamlar Erdoğan'ı üzecek...
BBP'de 'cumhur ittifakı'na karşı çıkan Başkan görevden alındı....
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=