Lütfen bekleyin..

Bahçeli'den 'iade edilen paralar' için sert tepki: Çaldıkları paraları tekrar...

23 Aralık 2014, 21:17

Devlet Bahçeli 17 Aralık paralarının iadesiyle ilgili sert açıklamalarda bulundu.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 17 Aralık operasyonunda el konulan paraların iade edilmesiyle ilgili yaptığı açıklamada, 'Görünen odur ki, hırsızlık zanlıları çaldıkları paraları tekrar almakla kalmamış, bir de aziz milletimize faiz faturası çıkarmış, alenen soygunlarına devam etmişlerdir' dedi.

Barış Güler'in 'üç-beş kuruş'u iade edildi - TIKLA OKU

Haklarında Meclis soruşturması açılan 4 eski bakan ile ilgili değerlendirmede bulunup yazılı açıklama yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'Dört eski bakanın Yüce Divan'da yargılanması, alınlarına yapışan iddiaların hukuken araştırılıp sonuca bağlanması hem demokrasinin, hem ahlakın, hem de adaletin kayıtsız şartsız bir önşartı olarak görülmelidir. Bundan kaçmak, buna engel çıkarmak yalnızca AKP'nin felaketine kapı açmayacak, suç ve suçluların zıvanadan çıkmasıyla birlikte hukuk devleti ölümcül bir yara alacaktır. Ne pahasına olursa olsun, 17-25 Aralık'ın tüm failleri hukukun karşısına çıkarılmalıdır. Bu çerçevede hiç kimsenin imtiyazlı olması düşünülemeyecektir' ifadelerini kullandı.


 


HÜKÜMET YOLSUZLUK İTHAMLARINI ÖRTMENİN KURNAZLIĞINA KAPILMIŞTIR

MHP Lideri Bahçeli, açıklamasında şunları kaydetti:

'Türkiye rüşvet ve yolsuzluğa saplanmış, kanunsuzluk ve ahlaksızlığa sırtını yaslamış bir iktidarın elinde ve egemenliğinde baştan ayağa kıvranmaktadır. Maalesef hukuk susmuş, adalet tökezlemiş, vicdan felç geçirmiştir. Kirli siyaset, kirli ticaret, kirli kazanç ülkemizin önünü kapatmış, bahtını karartmıştır. AKP Hükümeti rüşvet ve yolsuzluğun mihenk taşı, ağırlık noktası, sevk ve idare merkezi olarak ün yapmış, şöhret basamaklarını hızla tırmanmıştır. Bu kapsamda millet iradesi hiçe sayılmıştır. 17-25 Aralık 2013 tarihlerinde gün yüzüne çıkartılan tarihin en büyük yolsuzluk skandalı bir yıllık süre içinde karartılmak ve kapatılmak istenmiştir. Hükümet rüşvet iddialarını, yolsuzluk ithamlarını aydınlatmak, açığa çıkarmak yerine örtmenin, ötelemenin ve inkârın basit kurnazlığına kapılmıştır. Fakat tüm baskı ve zorlamalara rağmen, 17-25 Aralık haram ve hıyanetle söz kesen iktidarın maskesini indirmiş, ipliğini pazara çıkarmıştır. Türk milleti bir yıldır oynanan oyunları, sahnelenen algı operasyonlarını ibretle, esefle, endişeyle izlemiştir. Rüşvet ve yolsuzluk operasyonunu darbe sözleriyle savuşturmaya, sakatlamaya ve savsaklamaya çalışan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AKP zihniyeti aziz milletimizi hakir görmüş, küçümsemiş, yalanlarla oyalamıştır. Geçen bir yıllık süre zarfında rüşvet ve yolsuzluk iddiaları çok cepheli, çok aktörlü karşı bir saldırıya uğramıştır. Kuldan utanmayan, Allah'tan korkmadığı da anlaşılan rüşvetçiler, kara paracılar, yolsuzluk çeteleri, suiistimal kadroları adalete ötenazi uygulamış, yargı ve emniyet güçlerine arka arkaya operasyon düzenlemişlerdir.'

17-25 ARALIK'IN TÜM FAİLLERİ HUKUKUN KARŞISINA ÇIKARILMALIDIR

Eski bakanların Yüce Divan'da yargılanmasının adaletin ön şartı olduğunu belirten Bahçeli şu ifadeleri kullandı:

'Hepsinden önemlisi, haklarında çok ağır iddia bulunan ve bu yüzden istifa etmek zorunda kalan 4 eski bakanla ilgili 5 Mayıs 2014 tarihinde kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu hala bir sonuca ulaşamamıştır. Servetlerinde orantısız bir artış olduğu MASAK tarafından tespit edilen bu 4 bakanın Yüce Divan'a sevk edilmemesi amacıyla türlü engeller, envai çeşit bahaneler uydurulmaya çalışılmıştır. 22 Aralık 2014 günü bir kez daha toplanan Meclis Soruşturma Komisyonu, söz konusu bakanların MASAK Raporu'na itirazları nedeniyle karar tarihini 5 Ocak 2015'e ertelemiştir. AKP'nin, eski bakanları Yüce Divan'a göndermemek için her yolu denediği, her fırsatı değerlendirdiği anlaşılmaktadır. Rüşvet ve yolsuzluk suçlamalarının bağımsız ve tarafsız yargı önünde görülmesine ayak diretenler bir defa millet ve tarih önünde altından kalmayacakları bir vebale ortak olmuşlardır. Dört eski bakanın Yüce Divan'da yargılanması, alınlarına yapışan iddiaların hukuken araştırılıp sonuca bağlanması hem demokrasinin, hem ahlakın, hem de adaletin kayıtsız şartsız bir önşartı olarak görülmelidir.

Bundan kaçmak, buna engel çıkarmak yalnızca AKP'nin felaketine kapı açmayacak, suç ve suçluların zıvanadan çıkmasıyla birlikte hukuk devleti ölümcül bir yara alacaktır. Ne pahasına olursa olsun, 17-25 Aralık'ın tüm failleri hukukun karşısına çıkarılmalıdır. Bu çerçevede hiç kimsenin imtiyazlı olması düşünülemeyecektir. Mahşeri vicdanın huzura kavuşabilmesi, milli beka ve bağımsızlığının sağlam esaslara bağlanabilmesi için rüşvet ve yolsuzluğa adı karışanlar topluca hesap vermelidir. Ayrıca yolsuzlukla hırsızlığı ayrı gören sahte âlimlerin uyduruk fetvaları şaibeli ve şüpheli hiç kimseyi aklamayacak, haklı çıkarmayacaktır.'

BAŞBAKAN YÜREKLİYSE SARAYDA OTURAN 17-25 ARALIK ELEBAŞISININ TESİRİNDEN KURTULARAK HUKUKUN ÖNÜNÜ AÇMALIDIR

Açıklamasında 17-25 Aralık operasyonlarına değinen Bahçeli şöyle devam etti: 'AKP 17-25 Aralık'la yüzleşmeli; havuzcular, telaşla para eritenler, villacılar, altın kaçakçıları, imar vurguncuları, vakıflar üzerinden soygun tezgâhı kuranlar, ihalelere fesat karıştıranlar adaletin huzurunda yaptıklarının bedelini ödemelidir. Türk milleti ayakkabı kutularına koyulan haram paraları unutmamıştır. Yatak odalarından çıkan, üç beş kuruş olarak yorumlanan gayri ahlaki yollardan elde edilmiş yolsuzluk hasılatını aklından çıkarmamıştır. Dahası, el konulan yasa dışı paraları faiziyle birlikte muhataplarına iade edilme alçaklığını asla hatırından da çıkarmayacaktır. Görünen odur ki, hırsızlık zanlıları çaldıkları paraları tekrar almakla kalmamış, bir de aziz milletimize faiz faturası çıkarmış, alenen soygunlarına devam etmişlerdir. Elbette bu zulmün, bu eşkıyalığın karşılıksız bırakılması mümkün olmayacaktır. Türkiye'nin arınması için adalet yansız ve tarafsız şekilde çalıştırılmalıdır. 'Kardeş kolu koparmaktan' bahseden Başbakan, eğer samimiyse, eğer yürekliyse sarayda oturan 17-25 Aralık elebaşısının telkin ve tesirinden kurtularak hukukun önünü açmalıdır. AKP için zaman daralmakta, iktidar süresi azalmaktadır. Bilinmelidir ki, Türk milletinin sabrını zorlamak, tahammül sınırlarını aşındırmak, milli emanet ve varlıklarına ihanet etmek kimsenin yanına kalmamış, bundan sonra da kalmayacaktır. Tarih bir kez daha hükmünü verecek, millet bir kez daha doğrunun, milli ve manevi mirasın yanında duracak ve AKP'yi iktidardan mutlaka indirecektir."

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/33940.jpg

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Ah Vatan
1180 gün önce
böyle millete böyle karar. ey Bahçeli hiç sesini çıkarma. yakında bu millet başına gelecek felaketleri görecek ama tren kaçmış olacak. Atatürk Türk milletine bu yurdu kurtararak Cumhuriyeti kurarak hiç eğilik etmemiş . Bu olanlara bakılırsa bu millet gereken cezayı yunanlılardan ingiliz'lerden görerek dersini alması gerekiyormuş
osman
1181 gün önce
Birde faizödedik hırsıza
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
Terör örgütü YPG'den tamamen temizlenen Afrin'in Bülbül Kasabası gö..
"Tartışmaya gerek yok, bırakalım..."
Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından etkisiz hale getirilen terörist..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=