Lütfen bekleyin..

MHP'li Koray Aydın: AKP'ye verilecek her oy Öcalan'ın affına ve Türkiye'nin bölünmesine katkı sağlar VİDEO

19 Aralık 2014, 13:18

MHP'li Koray Aydın'dan "süreç" eleştirisi...

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Haber Fedai ANKARA MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın Milli Savunma Bakanlığı ve Savunma Sanayi Müsteşarlığı'nın 2015 bütçeleri hakkında MHP adına konuştu.

"AKP'YE VERİLEN HER OY, TÜRKİYE'NİN BÖLÜNMESİNE ONAY DEMEKTİR"

MHP'li Aydın konuşmasında AKP'nin HDP-İmralı-Kandil üçgeninde yürüttüğü sözde "çözüm süreci"ni eleştirdi.

İmralı'da bölücübaşı, bebek katili Öcalan ile görüşen HDP heyetinde yer alan Sırrı Süreyya Önder'in "pakette özerklik de var" sözlerini hayırlatan Koray Aydın "bundan çıkan sonuç şu" diyerek seçmene uyarıda bulundu: "Bu seçimde AKP'ye verilecek her oy Öcalan’ın affına verilecektir, yine verilecek her oy özerkliğe yani Türkiye’yi bölünmeye götüren yola onay manasına gelecektir."

İşte Koray Aydın'ın konuşmasının ilgili bölümü:

 

"Şunu görmekte fayda var, her şey herkesin gözünün önünde cereyan ediyor. En son İmralı heyetinde bulunan Sırrı Süreyya Önder görüşme yaptıktan sonra sağlanan mutabakatla ilgili olarak gazetecilerle konuşurken çok önemli bir ifşaatta bulundu, gazetecilerin “Bu mutabakat neyi kapsıyor?” sorusuna verdiği cevapta, “içinde özerklik de var, lafı dolandırarak içinde genel affa giden, Öcalan’ın serbest bırakılacağını vadedecek anayasal ve kanunsal değişmelerin” de olacağını söyledi. Bunu televizyonlardan izledik, kendi ağzından televizyonlar verdi ve bunu dinledik. Peki, bundan ne sonuç çıkar?


Bundan çıkan sonuç şu: Şimdi, İmralı’yla yapılan görüşmelerde Hükûmet ile İmralı arasında, dağ kadrosu arasında varılan mutabakat metninin ana omurgasını özerklik oluşturuyor. Ayrıca genel afla Öcalan’ın serbest bırakılacağı ve bütün bunlarla ilgili de kanunsal ve anayasal düzenlemelerin yapılacağı artık kesin hâle dönüşmüştür. Bunun inkârı mümkün değildir çünkü görüşme trafiğinin içerisinde olan bir sayın milletvekili bunu gazetecilerin önünde ikrar etmiştir, söylemiştir, kabul etmiştir. Her zamanki yola saparak bunun gizlenmesi mümkün olmayacaktır.

O bakımdan, buradan bütün vatandaşlarımıza sesleniyor ve söylüyoruz: Bu seçimde, önümüzde yapılacak olan seçimde verilecek her oy Öcalan’ın affına verilecektir, yine verilecek her oy özerkliğe yani Türkiye’yi bölünmeye götüren yola onay manasına gelecektir. Bu bakımdan, bunun müzakerelerinin yapıldığı böyle bir dönemde bu problemin ileride Türkiye’nin başını çok ağrıtacağı 6-7 Ekim olaylarıyla ortaya çıkan tablo bütün Türkiye’ye göstermiştir.
Herkes aklını başına alsın, olayları bu açıdan bakıp değerlendirsin."

Kaynak: HABER FEDAİ

Konuşmanın tamamı buradan izlenilebilir:

 

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/33206.jpg

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Recep
1187 gün önce
Çok güzel söylemiş Koray Aydın artık Mhpnin başına gelmelisin tek çare Koray Aydın
Kemal
1188 gün önce
Akepeye oy verenler bölünmeye oy verdiğini gör duy anla
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
BBP'de 'cumhur ittifakı'na karşı çıkan Başkan görevden alındı....
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=