Lütfen bekleyin..

Bu sözler bir AKP yandaşına ait: AKP'nin en zayıf yanı para ve kadın!

17 Temmuz 2013, 16:19

Yeni Akit Yazarı AKP akili Abdurrahman Dilipak'tan AKP'ye 'uyarı' yazısı...

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Hükümete yakınlığı ile bilinen ve AKP politiklarına destek veren isimlerden birisi olan Yeni Akit Yazarı Abdurrahman Dilipak son iki günde çok kritik iki yazıya imza attı.

Dilipak'ın AKP sevdası devam etse de "AKP'nin kirli çamaşırları"nı ortaya serdi:

"Bazı belediyeler ve bakanlıklarda rüşvet konusu şuyu bulmaya başladı.. Olmuyor. Bu iş böyle gitmeyecek.. Bazı şeylerin şuyuu vukuundan beterdir" diye uyarıda bulunan Dilipak, "Temiz hedeflere temiz yollardan gidilir. Üç kuruşluk menfaat ve uçkur sevdasına iktidarınızdan olmayın.. Kendinize de, ülkenize de yazık edersiniz.. Dünyanızı ve ahiretinizi berbat etmeyin" diye uyarıda bulundu.

İşte Abdurrahman Dilipak'ın önceki gün kalema aldığı Analiz;

* Üç kuruşluk menfaat ve uçkur sevdasına iktidarınızdan olmayın.. Kendinize de, ülkenize de yazık edersiniz.. Dünyanızı ve ahiretinizi berbat etmeyin!

* Birileri burnundan soluyor, kıskanıyor, kin besliyor.. Erdoğan’ı bir türlü içlerine sindiremediler, AK Parti’yi de..

* Dışarıdan, içeriden bir sürü destekçileri de var.. Bazı işler güzel gidiyor, o yüzden kıskanıyorlar.. Ama en zayıf yanımız kadın, para ve koltuk merakı!

* Bazı belediyeler ve bakanlıklarda rüşvet konusu şuyu bulmaya başladı..
Olmuyor. Bu iş böyle gitmeyecek.. Bazı şeylerin şuyuu vukuundan beterdir..

* Yarın bu yedikleri haltlar ortaya çıkar, hem kendileri, hem partileri, hem de Türkiye bu işten zarar görür. Bunları kimse bilmiyor sanmayın.. Bize hesap soramazlar diye düşünmeyin.. Bir Molla Kasım çıkar, hesap sorar.. Ya da bakarsınız MOSSAD, MUHABERAT sureti haktan gözüküp bir şekilde servis eder bu bilgileri. İnternet üzerinden yayınlarlar ya da!

* Hesaba çekilmeden keşke herkes kendini bir hesaba çekse.. Erdoğan partisini, kabinesini, belediyelerini uyarsa..

* Seçimlere yakın çetin bir dosya savaşı yaşanacak gibi gözüküyor..

* Bir de kadın meselesi var.. Kadın konusu, siyasette de, bürokraside de, iş dünyasında da büyük iş yapıyor.. Piyasaya kız yetişmiyor ya hu! Yabancılar da girdi bu işe.. Bir kadını birinin başına sardın mı, kadın hamile kaldı mı tamam, tacizden içeri de attırabilirsin, gen tahlili ile babalık davası da açıp, mirasa ortak da olursun.. İşadamı değilsen siyasetçi ya da bürokratsan yine oyum oyum oynatırlar..

* Haram para gırtlağınızda düğümlenir.. Kustururlar adamı. Bu iş oda, vakıf, dernek, her yerde olabilir. Ama iktidarsanız eğer, bal olan yere karıncalar üşüşür..

* Keşke, para, kadın ve koltuk ihtirası olanlardan uzak tutabilseniz insanları.. Milletvekili yaparken, belediye başkanı yaparken, yönetici olarak atarken bu kriterlere öncelik verebilseniz..

* Sayıştay güçlendirilmeli bana kalırsa, kamu denetçiliği, teftiş, yargı denetimi, tüketici üzerinden sivil denetim.. Mali suçlar konusunda uzman istihbarat grubları oluşturulmalı. İstihbaratçıyı iki kez denetlemek gerek..

ABDURRAHMAN DİLİPAK'IN DÜNKÜ YAZISINDAN İLGİLİ BÖLÜM;

* Unutmayın, Allah (cc) bizleri mallarımız, canlarımız ve sevdiklerimizle, kimi zaman artırarak kimi zaman eksilterek imtihan edecektir.. Eğer Allah’ın ipini bırakırsanız, O da sizin ipinizi bırakır.. O zaman o servetiniz sizin için “dua ile istenen bela”ya dönüşür! Gelin işi ehline verelim. İhaleyi hakeden alsın. Hemşehricilik, din, mezhep, tarikat milliyetçiliği yapmayalım! Partizanlık yapmayalım!

* Kavimlerin helaki ile ilgili ilahi işaretlere bakarsanız, görürsünüz ki, (İsra 16) da belirtildiği üzere, Allah (cc) bir ülkeyi helak etmek istediğinde onun servet ve iktidar sahiplerine içlerindekini dışa vuracak bir imkan ve vesile hazırlar. Onlara ilahi emre uymayı emreder. Onlar da o kapıdan geçip fıska saparlar. Böylece o ülke helakı hakeder ve Allah o ülke ve halkını darmadağın eder..

* Bu iktidar döneminde zengin olan birtakım insanlar, sahib oldukları, kazandıkları paraları nasıl kazandılar ve nerede harcıyorlar bakmak gerek.. Bunlar kazandıkları paraları, kendilerine haklı ya da haksız şekilde kazandıranlardan daha çok seviyor olabilirler ve yarın servetlerini korumak için kendine bu imkanı sağlayanların aleyhine, başkaları ile işbirliği yapabilirler.

* Mukaddeslerine ihanet edenler kime ihanet etmez ki! Polisin, şunun bunun telefonlarımızı dinlemesinden korkuyor, ama Allah’ın kiramen katibin melekleri ile bizleri izlediklerini pek hesaba katmıyoruz sanki!

* Korkarım bunlar, AK Parti iktidarı döneminde zengin olan kimileri, yarın mamaları kesildiğinde hemen saf değiştirirler.. Hep daha fazlasını isteyeceklerdir.. Seciyesi bozuk insanlara makam ve servet verirseniz, onu size karşı kullanır.. Onun için “zalimlere yardım etmeyin, ateş size de dokunur” denmiştir.. Bunlar hem başkalarına, hem kendi nefislerine zulmetmektedirler..

* İnsanların servetlerini nasıl kazanıp, nerede harcadıklarına bakmak gerek.. Birilerinin para peşinde hangi vadilere sürüklendiğini, zaafları uğruna nerelere savrulduğunu görmek gerek..

Sermaye bu süreçte iyi sınav vermedi. Çocuklarını pahalı okullara göndererek, lüks semtlerde oturarak geleceklerini garanti altına aldıklarını sanıyorlarsa yanılıyorlar.. Sanki biz media olarak iyi bir sınav mı verdik, ya da STK’lar ya da kanaat önderleri.. İtiraf edelim savrulduk!

Etiketler : Abdurrahman Dilipak, AKP
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
muammer
1708 gün önce
Bereket,Rahmet ve Mağfiret ayı olan Ramazan ayının ulvi havası "Akil" Dilipakı hidayete erdirmiş ki bugüne kadar sesiz kaldıkları konuları artık sırtlarında taşıyamayacakları gibi muhataplarınında kendilerine ders almalarını ve yaptıklarından dolayı kendilerine çeki düzen vermelerini istiyor,yoksa iktidarın ve gücün ellerinden birşekilde gideceğinide şiddetle vurguluyor....ama hey hat iş işten çoktan geçti Sn.Dilipak bu uyarıları daha iktidarın 1-2.yıllarında yapacaktınız şimdi artık vakit çok geç yapılanlar ayyuka çıkmış siz bakmayın yandaş medyanın işin üzerine gidemediğine,hani sizde vurgulamışsın ya " zamanı geldiğinde bu yaptıklarınızı önünüze koyarlar" hiç tereddüt etmeyin mutlaka koyacaklardır,yeter ki bir iktidar gücü ellerinden çıkmaya dursun....onlar koymasada Yüce mevla her iki cihanda yiyilen yetim haklarını,yapılan haksızlıkları,yolsuzlukları,adaletsizlikleri vs.vs hepsinin hesabını soracaktır mutlaka...
Misafir
1708 gün önce
Günaydın dilpak: Uyanda balığa gidelim. bunu herkes biliyor. Ama yargı siyasi olmuş, herkes hırsız olmuş,
ahmet
1709 gün önce
akp nin yaptıkları pisliklerden Allahı (cc) kendilerine hesap sormayacağınımı sanıyorlar aynı kapdan ye ondan sonra temiz ayakları oyna bu zatı sevmedim ,sevmiyorumda bütün işleri riya kokuyor.
vatandaş
1709 gün önce
Dilipak a günaydın demek gerekiyor.Radikal taraftar oaln bu adamın ianadırıcılğı kaybolmuştur.Diğerleri gbi.Dikkat edin islamcı kesimde öz eleştri ve 2000 den sonra aydın muhalefeti ve islamcı taraf savunucusu kalmadı.Çünkü hepsi islam adına erdoğanı savunmaya veya savunurken islamı savunuyoruz gürüntüsüne yani anaforda kendilerini kaybetmeye başladılar.Birilerinin bunları uyarması lazım.Çünkü akp islami bir hareket değil.Liberal düzenin partisi.
Rüşvet ve kadın aldı başını gidiyor.Basına yansımıyor. çünkü denetim mekanizması ellerinde örtbas ediliyor.Dilipak boşuna paklamak için uyarmıyor.
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler
Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ..
Erdoğan cephesinden Saadet'i aşağılayıcı ifadeler...
Alişan Satılmış yöneticilerin vefasızlığına dikkat çekti...
flaş iddia: PKK'ya karşı verdiği mücadeleyle tanınan Osman Pamukoğlu..
"MHP'li üst düzey bir yönetici..."
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=