Lütfen bekleyin..

Rifat Hisarcıklıoğlu'ndan AKP'ye bir mesaj daha !

01 Aralık 2014, 10:35

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, devletin işadamlarının önünü açması çağrısında bulundu.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Diyarbakır Oda/Borsa Müşterek Toplantısı’nda konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, patronlar olarak taleplerini sıraladı.

Türk özel sektörünün Başkanı olarak çağrı yapan Hisarcıklıoğlu, “Bu ülkenin zenginleşmesinde en büyük katkıyı sağlayan muhakkak çalışma şartları ve ortamı hazırlayanlardır. Ama bunun yatırımını yapan da siz işadamlarısınız. Yani bu işin görünmez kahramanları sizlersiniz, bizleriz” dedi.


GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE DE ELEŞTİRMİŞTİ:::


İŞADAMLARI ÜLKEYİ KALKINDIRIR

Türkiye’yi işadamlarının zenginleştireceğine dikkat çeken Hisarcıklıoğlu ardından şu değerlendirmeleri yaptı: “Türkiye'de işsizlik sorunu çözülecekse bunu sizler, bizler yapacağız. Biz bunu yaparız. Size güvendiğim için, her dakika yanınızda hissettiğim için söylüyorum. Bu ülkenin, bugün fert başına düşen milli geliri 10 bin dolar. 10 sene önce bu rakam 3 bin dolardı. Üç misli arttırdık biz bunu. Tarihi bir başarı hikayesi yazdık Türk özel sektörü olarak. Şimdi hedefimiz bunun 2,5 misli daha zenginleştirmek. Yani 10 bin dolardan 25 bin dolara çıkarmak. Ben bunu size güvendiğim için yapacağımıza inanıyorum."

ŞARTLAR EŞİT OLSUN

Belirlenen hedeflere ulaşmak için devletten para pul istemediklerinin altını çizen TOBB Başkanı, "Devletten tek bir şey istiyoruz. İsteğimiz şu: Rakiplerimiz olan yani benim önümdeki 17 ülke hangi şartlarda üretiyorsa, hangi şartlar- da adam istihdam ediyorsa, hangi şartlarda ham maddeyi buluyorsa, hangi teşviklerle ihracat yapıyorsa bizde bu ortamı istiyoruz.

BIRAKIN BİZ ÜLKEYİ ZENGİNLEŞTİRELİM

Hiç para pul istemiyoruz. Rakiplerimizle aynı şartlar verilsin, o zaman açık söyleyeyim, bize azıcık fırsat verildiği zaman ne yapabildiğimizi gösterdik. Ne istiyoruz? Arkamız sıvazlansın. Yok Maliye korkusu, yok sigorta müfettişi korkusu, bırakın biz bu ülkeyi zenginleştirelim” diye konuştu.

DİYARBAKIRLI 'STECE JOBS' PLANI

Diyarbakır’da yerli Steve Jobs’lar yetiştirmeyi hedefleyen TOBB, önemli bir adım attı. Gençlere girişimciliğin kapısını açmak için TOBB Üniversitesi’nin ‘GARAJ Girişimci Yetiştirme Atölyesi’ Projesi Diyarbakır’a taşındı. Girişimci Yetiştirme Atölyesi, girişimci gençlere finansman ve teknik başta olmak üzere her türlü desteği sağlayacak. Hazine aracılığı ile kaynak desteği sağlanmasının yanı sıra dünyanın önde gelen girişimcileri de bölge gençlerine eğitim verecek.

BANKALAR DESTEK VERİYOR

Hisarcıklıoğlu, “Diyarbakır içinden girişimcileri çıkarmak için atölyeyi oda bünyesinde kuruyo- ruz. İyi kullanılırsa Diyarbakır’da müthiş bir dinamizm var” dedi. Hisarcıklıoğlu fikri olana proje geliştirene yatırım ve sermaye olduğunu belirterek fonlar aracılığıyla bankaların para verdiğini kaydetti.

Bugün

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler
Cari işlemler açığı Ocak ayında beklentilerin üzerinde geldi.
Türkiye, daha önce et ithalatı gerçekleştirdiği Polonya, Fransa ve Bosna He..
Şeker fabrikalarının özelleştirilmesi hakkında konuşan MHP Grup Başkanvekil..
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından..
İller Bankası, borcu olan belediyelerin listesini açıkladı. Listenin ilk be..
Yurt dışına beyin göçünün araştırılması için Meclis’e araştırma önergesi ve..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=