Lütfen bekleyin..

CHP'li vekilden çarpıcı açıklama

29 Kasım 2014, 12:24

CHP’nin savcı kökenli Milletvekili Ali Özgündüz, çarpıcı bir açıklama yaptı.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın takipsizlik kararı verdiği 17 ve 25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmaları ile ilgili orijinal fezlekenin elinde olduğunu açıklayan CHP’nin savcı kökenli Milletvekili Ali Özgündüz, İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya yönelik açıklamalarının ardından takip edilmeye başlandığını açıkladı.

TACİZ BOYUTUNDA GÖRÜNÜR 

Özgündüz, bu izlemenin taciz boyutunda görünür şekilde yapıldığını iddia etti. Özgündüz, “Efkan Ala ile bağlantılı olduğunu biliyorum. İçişleri Bakanı’na yönelik sözlerimin ardından bu taciz giderek arttı. Rahatsız etmek için göstere göstere yapılıyor. Ama umurumda da değil” dedi. 

İSMİ ALDIK AMA KAYIT ÇIKMADI 

Yaklaşık 1 ay önce, kullandığı aracın kamera çekimi ile yakın takibinin yapıldığını anlatan Özgündüz, “3-4 kilometre gittim, emniyet şeridine geçtim hâlâ takipte kaldı.  Göstere göstere video çekimi yapıp takip ediyordu. Kardeşimle birlikteydim. Aracı durdurdum. Elinde kamera kaydı ile ne yapıyorsun dedik. Pişkince, ‘Yolu çekiyorum’ dedi. İsmi aldık bir kayıt çıkmadı” diye konuştu. 

 

ORİJİNAL FEZLEKEYİ ŞERH OLARAK RAPORA KOYACAĞIZ 

Özgündüz, 17 Aralık soruşturmalarıyla ilgili daha önce BUGÜN’e açıkladığı “Orijinal fezleke elimde, dosyayı kapatamazlar, açıklarım” dediği belgelerle ilgili de konuştu. AKP’nin komisyonda, eski bakanları ve dosyada isimleri geçenleri aklamaya çalıştığını savunan Özgündüz, “Dosya kapanmayacak. Kapattırmayacağız. Orijinal fezlekeyi, komisyonun hazırlayacağı rapora, muhalefet şerhi olarak koyacağız. Görevden alınan polis müdürlerini, bu fezlekedeki bilgi, belge ve deliller ortaya çıkmasın diye dinlemek istemiyorlar. Ama biz bu fezlekeyi rapora koyacağız, Meclis Genel Kurulu’nda okunacak, kamuoyu bütün gerçeklere ulaşacak. Şerh olarak koyduğumuz için hiçbir şekilde rapordan da çıkaramazlar” dedi. 

SiNYAL ÜZERiNDEN DiNLEME 

Cep te­le­fo­nu­nun din­len­di­ği­ni bil­di­ği­ni be­lir­ten Öz­gün­düz şun­la­rı an­lat­tı: “Cep te­le­fo­nu sin­yal­le­rin­den ne­re­de ol­du­ğun bi­li­ni­yor. Sin­ya­le gö­re ne­re­dey­sen yi­ne gös­te­re gös­te­re, bel­li ede­rek fark­lı ki­şi­ler­le ta­kip ya­pı­lı­yor. Yurt­dı­şın­dan ge­len bir ko­nu­ğu­mu Ye­re­ba­tan Sar­nı­cı­’na gö­tür­müş­tüm.  Haf­ta so­nu, sa­kal­lı­yım üze­rim­de de­ri mont, va­tan­da­şın ta­nı­ma­sı müm­kün de­ğil. Bi­ri­si ya­nı­ma gel­di: ‘Sa­yın ve­ki­lim ça­lış­ma­la­rı­nı­zı se­ve­rek iz­li­yo­ru­z’ de­di ve git­ti. Uzak­tan iz­le­me­ye de­vam et­ti. Ama bun­la­rı önem­se­mi­yo­rum, kay­gım yok. Ön­lem de al­mış de­ği­lim. He­def se­çil­miş­sek ya­pa­cak bir şey de yok.” 

ÜÇ LİDERDEN TAKİP AÇIKLAMASI 

KI­LIÇ­DA­ROĞ­LU:  CHP Ge­nel Baş­ka­nı Ke­mal Kı­lıç­da­roğ­lu, MİT için­den bir gru­bun CHP’­yi din­le­di­ği­ni id­di­a ede­rek, elin­de bel­ge ol­du­ğu­nu söy­le­miş­ti. 

DES­Tİ­Cİ: BBP Ge­nel Baş­ka­nı Mus­ta­fa Des­ti­ci de, “Şu an­da da şah­sen din­len­di­ği­mi, ta­kip edil­di­ği­mi bi­li­yo­rum. Sa­de­ce şah­sı­mın de­ğil par­ti­de­ki bü­tün ar­ka­daş­la­rı­mı­zın din­len­di­ği­ni bi­li­yo­ru­m” de­miş­ti. 

ŞA­HİN: İçiş­le­ri es­ki Ba­ka­nı İd­ris Na­im Şa­hin de, prog­ram­la­rı­nın iz­len­di­ği­ni, ta­kip edil­di­ği­ni, iç­ti­ği çor­ba­ya ka­dar not edil­di­ği­ni açık­la­mış­tı. 

Bugün

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=