Lütfen bekleyin..

Dünyada bir ilk ! Elektronik Demokrasi Partisi Türkiye'de Kuruldu

26 Kasım 2014, 15:32

EDP kuruldu

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

 Elektronik Demokrasi Partisi (EDP), Ankara Milletvekili Emrehan Halıcı ve beraberindeki heyetin İçişleri Bakanlığı'na verdikleri dilekçeyle resmen kuruldu.

"ELEKTRONİK DEMOKRASİ PARTİSİ TEMEL İLKELERİNİ İNTERNET ORTAMINDA DUYURDU"

EDP kurucu üyeleri arasında yer alan Emrehan Halıcı, "Kağıtsız, bez bayraksız, seçim otobüssüz, zorlama mitingleri olmayan, sokak aralarında arabaların gürültüyle dolaşmadığı, temiz, saygılı, akıllı, üretken, çalışkan bir parti olacağız" dedi.


 


Partinin kuruluşunun resmiyet kazanması için dilekçelerini İçişleri Bakanlığı'na sunduklarını ve alındı belgesini aldıklarını ifade eden Halıcı, "Kuruluş dilekçemizi vermek için buraya geldik. Dilekçemizi teslim ettik. Elektronik Demokrasi Partisi zaten temel ilkeleri ve önceliklerini internet ortamında duyurmaya başlamıştı. Hem yurtiçindeki hem de yurtdışındaki yurttaşlarımızdan büyük ilgi gördü. Dolayısıyla tüzük oluştururken tüm yurttaşlarımızın görüşlerini alarak hazırladık. Resmi üye alım işlemlerimiz de önümüzdeki haftadan itibaren başlayacak. Partinin programlarını ve seçim çalışmalarını yurttaşlarımızla birlikte yürüteceğiz. Çoğulcu demokrasi ve toplumcu ilke felsefelerine uygun olarak sürdürmeye devam edeceğiz. Hem Türkiye'de hem de dünyada demokrasi, barışa, özgürlüğe, birlikte güzellikler yaratmaya çalışan insanlara hayırlı olsun" diye konuştu.
 

"ÜRETKEN AKILLI ÇALIŞKAN BİR PARTİ OLACAĞIZ"

Halıcı, Elektronik Demokrasi Partisi'nin seçim çalışmalarında bayrak, flama ve afişlerden yaralanıp yararlanmayacağıyla ilgili soruya, "Siyasi Partiler Yasası'na göre kurulduğumuz için siyasi partiler yasasının gerektirdiği bütün işlemleri yerine getiriyoruz. Ama diğer partilerden farklı olarak kağıtsız, bez bayraksız, seçim otobüssüz, zorlama mitingleri olmayan, sokak aralarında arabaların gürültüyle dolaşmadığı, temiz, saygılı, akıllı, üretken, çalışkan bir parti olacağız" cevabını verdi.

 "PARTİ LOGOSU 'E' VE 'P' HARFLERİNDEN OLUŞUYOR"

Halıcı, partinin logosu ile ilgili olarak ise, "Partimizin logosunu daha önce internet ortamında duyurmuştuk. Ama resmiyet kazanmadığı için o zamanlar Elektronik Parti Girişimi olarak yer alıyordu. Bugünden itibaren Elektronik Demokrasi Partisi olarak kurulduk ve logomuz da 'e' ve 'p' harflerinden oluşuyor. Bundan sonra da daha çok sosyal medyada bizi görebileceksiniz" dedi.

"SEÇİMİ ELEKTRONİK ORTAMLARDA TARTIŞACAĞIZ"

Teşkilatlanmanın seçimlere yetişip yetişmeyeceğiyle ilgili soruya Halıcı, "Bizim seçim diye acil bir telaşımız yok. Şu dönem kurulan partiler seçime girmeyi hedef olarak görüyorlar. Bizim idealimizde olan ve yurttaşlarımızın da idealinde olabileceğine inandığımız bir parti kurduk. Yurttaşlarımızın da katkısıyla çok hızlı gelişeceğini görüyoruz, tahmin ediyoruz. Türkiye'de siyasi hayat çok hızlı değişiyor. Önümüzdeki günlerde seçim konusunda neler yapacağımızı yine elektronik ortamlarda yurttaşlarımızla tartışarak kararlaştırırız" karşılığını verdi.

Halıcı konuşmasına şöyle devam etti:

"Hayat elektronik ortama taşınmış vaziyette. Haberleşmemiz, karar alma süreçlerimiz, oylamalarımız elektronik ortamda olacak. Ama sonuçta insana dokunmadan siyaset olmaz. Partinin bütün üyeleri ve gönüllüleri Türkiye'nin her yerinde, köylerde, kahvelerde, camilerde daha iyi bir Türkiye yaratmak için insanları demokratik biçimde daha iyi bir Türkiye yaratma konusunda temas kuracaklar ve onları ikna edecekler. Bu parti sadece tepede parti kuranların yönettiği bir parti değil, herkesin partisi olacak. Her parti bu dilekle kurulur. Ama bunu gerçekleştirecek mekanizmaların yeterince çalıştırılmadığına hepimiz şahit olduk. Biz bu problemi kaldırmak üzere bir anlayışla yola çıktık. Umarım başarılı oluruz."

Etiketler : emrehan halıcı, edp
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
BBP'de 'cumhur ittifakı'na karşı çıkan Başkan görevden alındı....
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=