Lütfen bekleyin..

AKP döneminde İsrail'e toprak satışında rekor artış !

24 Kasım 2014, 13:23

Bakan Güllüce, İsrail vatandaşlarının AKP döneminde Türkiye'den rekor düzeyde toprak alışı yaptığını açıkladı.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Türkiye, 89 yılda İsrailliler’e toplamda 12 dönüm arazi sattı. Soniki yılda ise rekor kırıldı. İsrail vatandaşları, tam 59 dönüm toprak aldı.

MHP'Lİ HALAÇOĞLU'NUN SORU ÖNERGESİ ORTAYA ÇIKARDI

Her fırsatta İsrail’in Filistin halkına yönelik terörünü kınayıp ‘soykırım’ yapmakla suçlayan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve AKP kadroları, bu ülke ile var olan ekonomik ve askeri ilişkileri gözden uzakta tutmak için çaba sarf etti. Hatta Cumhurbaşkanı’nın oğlu Burak Erdoğan, İsrail ile ticaretini kesintisiz sürdürdü. İsrail ile ilişkilerin sürdüğüne dair bir başka delil ise MHP Milletvekili Yusuf Halaçoğlu’nun soru önergesi ile ortaya çıktı: 89 yıl boyunca sadece 12 dönüm toprak alan İsrail vatandaşları, son 2 yılda 59 dönümün sahibi oldu.


Erdoğan'ın Siyonizmin Kurucusu Theodor Herzl'in mezarını ziyareti:


RAKAMLARI BAKAN GÜLLÜCE AÇIKLADI

MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, Çevre Bakanı İdris Güllüce’ye, 18 Mayıs 2012’de yürürlüğe giren yüzde 10 sınırlaması öncesi ve sonrasında İsrail vatandaşlarının Türkiye’de aldıkları taşınmazları sordu.

Bakan Güllüce’nin verdiği bilgiye göre İsrail vatandaşlarının 1 Kasım 1923 ve 18 Mayıs 2012 tarihleri arasında 40 adet parseli bulunuyordu. Bunların büyüklüğü de yaklaşık 12 dönüm idi. Ancak yasadan sonra rekor bir alım yapıldı. İsrail vatandaşları 57 ayrı adet parsel daha satın aldı. Son iki yılda alınan taşınmazların büyüklüğü ise yaklaşık 59 dönüm olarak gerçekleşti.

Sözcü'nün haberine göre Halaçoğlu’nun, “Filistin’de yaşanmakta olan katliama rağmen İsrail vatandaşlarına toprak satışını halen düşünülmekte midir? İsrail vatandaşlarına satılmış bulunulan taşınmazlarla ilgili bir yaptırım düşünülmekte midir?” sorusuna Çevre Bakan Güllüce, “Belirtilen hususlara ilişkin bir çalışma bulunmamaktadır” cevabını verdi.

Patrik’le baş başa görüştü

Cum­hur­baş­ka­nı Tayyip Er­do­ğan ve Baş­ba­kan Ahmet Da­vu­toğ­lu ile gö­rüş­mek için Tür­ki­ye­’ye ge­len ABD Baş­kan Yar­dım­cı­sı Jo­e Bi­den, se­ya­ha­ti­nin üçün­cü ve son gü­nün­de İs­tan­bu­l’­da Fe­ner Rum Pat­rik­ha­ne­si ve Sü­ley­ma­ni­ye Ca­mi­i’­ni zi­ya­ret et­ti.

BARTHOLOMEOS KAPIDA KARŞILADI

Pat­rik­ha­ne­ye 11.45’te ge­len Bi­den ve eşi­ Jill Biden’ı, Fe­ner Rum Pat­ri­ği Bart­ho­lo­me­os kar­şı­la­dı. Bir sa­at 40 da­ki­ka sü­ren zi­ya­ret­te Bi­de­n, Bart­ho­lo­me­os ile baş ba­şa gö­rüş­tü. Bi­den gö­rüş­me­nin ar­dın­dan eşi ile Aya Yor­gi Ki­li­se­si­’ni ge­ze­rek mum yak­tı.

Bi­den Çif­ti, Pat­rik­ha­ne­’nin ar­dın­dan Sü­ley­ma­ni­ye Ca­mi­i’­ne geç­ti. Çev­re­sin­de ge­niş gü­ven­lik ön­lem­le­ri­nin alın­dı­ğı ca­mi­ye gi­riş­ler, zi­ya­ret­ten 40 da­ki­ka ön­ce ka­pa­tıl­dı. Ca­mi gö­rev­li­le­ri eş­li­ğin­de Sü­ley­ma­ni­ye­’yi ge­zen Bi­den ve eşi, yetkililerden ca­mi hak­kın­da bil­gi al­dı. ABD Baş­kan Yar­dım­cı­sı Biden, eşiy­le bir­lik­te, ABD Baş­kan­lık fi­lo­su­na ait özel bir uçak­la sa­at 15.00’te Tür­ki­ye­’den ay­rıl­dı.

Etiketler : idris güllüce, akp, israil
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
karamanoğlu
1214 gün önce
hacca gitmiştir canım sizde amma cahalsınız..
latif karagöz
1215 gün önce
yokbe montajdır kesin. kılıçdarolunun katıldığı toplantıdır. montajlamışlardır.
cCc
1215 gün önce
NEDEN BIZ BIR MISAFIR GELINCE KURAN OKUTUP YADA CAMIYE GÖTÜRMÜYORUZ BUNDA BIRSEYXLER VAR SANEDERSEM
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Eski MHP Milletvekili, emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı, tedavi gördüğü has..
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
Terör örgütü YPG'den tamamen temizlenen Afrin'in Bülbül Kasabası gö..
"Tartışmaya gerek yok, bırakalım..."
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=