Lütfen bekleyin..

AKP'den bir "sahte üye" skandalı daha: MHP'li Cemal Özçelik'i AKP üyesi yaptılar !

13 Kasım 2014, 16:36

Bu kaçıncı ?

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Haber Fedai TRABZON MHP'li Cemal Özçelik'i AKP'ye üye yapmışlar !

MHP Trabzon eski Merkez İlçe Başkanı Cemal Özçelik, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın internet sitesinden "siyasi parti üyeliği sorgulama" işlemi gerçekleştirdi ve bilgisi dışında MHP'den üye kaydının düşürülerek AKP'ye üye yapıldığını gördü.

Yaptığı basın açıkmasında MHP dışında hiçbir siyasi partide bulunmadığını ifade eden Özçelik AKP'nin anayasal suç işlediğini belirtti.

İLK DEĞİL !

Benzeri bir durum MHP İstanbul İl Teşkilatı'nın "1 Milyon Üye" kampanyası sırasında da ortaya çıkmış, binlerce vatandaşın bilgileri dahilinde olmadan AKP'ye üye kaydedildikleri ortaya çıkmıştı.


"Bugüne kadar MHP dışında başka hiçbir partiye üye olmadığım, hatta uzun yıllar MHP Trabzon Merkez İlçe başkanlığı başta olmak üzere partimin çeşitli kademelerinde aralıksız görev yaptığım halde, isteğim dışında ve haberim olmadan AKP’ye üye kaydedildiğimi öğrenmiş bulunuyorum."


Özçelik'in açıklaması şöyle:

AKP ANAYASAYI ÇİĞNEMEKTE, İNSANLARI İSTEĞİ DIŞINDA ÜYE KAYDETMEKTEDİR

Bulaştıkları rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarını da bahane ederek, kanun, kural, nizam tanımayan AKP, iyice azıtmış ve anayasayı ihlal eder hale gelmiştir.

Kamu çalışanlarını devletin değil, hükümetin memuru haline getiren AKP, devlet kademelerine yerleştirdiği yandaşları vasıtasıyla insanların kişisel verilerine erişmekte ve bu verileri kullanarak işlem tesis etmektedir.

Daha önceleri basında insanların isteği dışında AKP’ye üye yapıldığına dair haberleri okumuş, ancak bu kadarı da olmaz diyerek bu haberleri ihtiyatla karşılamıştım.

MHP İstanbul İl Teşkilatımızın başlattığı üye kayıt kampanyası sırasında binlerce MHP’linin haberleri olmadan AKP’ye üye yapıldığı ortaya çıkmış, haber ulusal gazetelere de yansımıştı.

Son olarak MHP Ortahisar İlçe Başkanlığımızın üye kayıt kampanyası sırasında benim TC kimlik numaramla yapılan sorgulamada, 20 Ocak 2013 tarihi itibariyle AKP’ye üye olmam gerekçesiyle, MHP’ye üyeliğimin düşürüldüğü anlaşılmıştır.

İNSANLARI HABERLERİ OLMADAN ÜYE YAPANLAR YARGIDA HESAP VERECEKLERDİR

Bugüne kadar MHP dışında başka hiçbir partiye üye olmadığım, hatta uzun yıllar MHP Trabzon Merkez İlçe başkanlığı başta olmak üzere partimin çeşitli kademelerinde aralıksız görev yaptığım halde, isteğim dışında ve haberim olmadan AKP’ye üye kaydedildiğimi öğrenmiş bulunuyorum.

İznim, onayım, haberim ve imzam almadan ele geçirdikleri kişisel kimlik bilgilerimle beni AKP’ye üye yapanlar öncelikle yargı ve sonra da Türkiye kamuoyu önünde hesap vereceklerdir.

İnsanları istekleri dışında ve haberleri olmadan parti üyesi yapmak, hukuk tanımazlığın bir göstergesidir.

Bulaştığı rüşvet ve yolsuzluğu örtmek için “paralel yapı” söylemine sığınan AKP, anlaşılan odur ki kendisi devlet içinde bir “paralel yapı” kurmuştur.

Mahkeme kararlarını yok sayan ve kuvvetler ayrılığı ilkesini hiçe sayan AKP iyice azıtmış, nihayet işi anayasa ihlaline kadar vardırmıştır.

KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI ANAYASAL GÜVENCE ALTINDADIR.

Herkes, kendisiyle ilgili kişisel verilerin korunmasını isteme hakkına sahiptir. Bu hak; kişinin kendisiyle ilgili kişisel veriler hakkında bilgilendirilme, bu verilere erişme, bunların düzeltilmesini veya silinmesini talep etme ve amaçları doğrultusunda kullanılıp kullanılmadığını öğrenmeyi de kapsar. Kişisel veriler, ancak kanunda öngörülen hallerde veya kişinin açık rızasıyla işlenebilir. Kişisel verilerin korunmasına ilişkin esas ve usuller kanunla düzenlenir.”

Bu ifadeler benim şahsi görüşlerim değil, halen yürürlükte olan Anayasanın 20. Maddesi’nde aynen yer alan hükümlerdir.

Hal böyle iken, AKP Anayasayı ve yasaları ihlal etmekte, kişisel hak ve hürriyetleri alenen tehdit etmektedir.

İnsanların kişisel hak ve hürriyetlerini açıkça ihlal eden AKP iktidarı, elbet bir gün adalet önünde hesap verecektir.

Türk milleti, kendileri söz konusu olunca mahkemeden kaçan ve ama kendileri dışındakilerin hakkını ve hukukunu çiğneyen AKP’ye sandıkta dur diyecek, “ben yaptım oldu”, “hak, hukuk ve kanun benim” diyenlerin saltanatına ilk seçimde son verecektir.

HABER FEDAİ

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=