Lütfen bekleyin..

Bahçeli'den Ak Saray tepkisi: 77 milyonun... VİDEO

11 Kasım 2014, 11:43

MHP lideri Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı sarayıyla ilgili eleştirilerini sürdürdü. "Bin odası bir adam yapmayacak kaçak ve karanlık saray" ifadesini kullanan Bahçeli, "Mazlumların feryadı, sarayın çatısını uçuracaktır" dedi.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yeni Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı, Manisa'nın Kırca Köyü'nde yapılması planlanan termik santral için zeytin ağaçlarının kesilmesini, Davutoğlu'nun 6 Kasım’da açıkladığı 9 maddelik Öncelikli Dönüşüm Eylem Planı’nı ve "Dersim modern Kerbela'ydı" açıklamasını eleştirdi.

77 MİLYONUN PARASINI GÖMÜYOR

Bahçeli, bütçesi 1 milyar 370 milyon TL olarak açıklanan yeni Cumhurbaşkanlığı Sarayı için şu ifadeleri kullandı:


AK SARAY İÇİN BBC'DEN KLİP


"Milli Mücadele'yi sürükleyen lider kadrosunun başarısı, sahip oldukları servetten gelmemiştir. Gazi Mustafa Kemal, bomboş bir bozkır içindeki küçük evde Türkiye’nin bağımsızlığını düşlemiştir. İsraf edilen her kaynağımızın asıl ve yegâne sahibi Türk milletidir. Bir dündeki tevazuya bakın, bir de bugün vicdansızca sürdürülen saltanatı düşünün. Atatürk Orman Çiftliği üzerinde 1 katrilyon 300 trilyona kanunsuz saray yaptırılıyor. 400 trilyona uçak alınıyor. Bu da yetmiyor Erdoğan için Çengelköy’de Vahdettin Köşkü çalışma ofisi olarak hazırlanıyor, 150 trilyon adeta sokağa saçılıyor. Milletin içine baka baka devlet hazinesini boşaltıyor. 77 milyonun parasını gömüyor.

‘Artık yabancı konukları sokakta karşılamayacağız’ diyerek yalana bin yalan katmıştır. Erdoğan’a kadar hangi Cumhurbaşkanı misafirlerini sokakta ağırlamıştır. Çankaya Köşkü sokaktadır da, biz mi göremedik, bilemedik."

"Türkiye sanki Erdoğan’ın mülkü"

"Ya senin ecdat anlayışında bir maraz vardır ya da ecdat olarak bildiklerin başkadır. İtibar ve ihtişam saraylarda değil; adalete, hukuka, demokrasiye duyulan saygıda gizlidir. Eğilip bükülmeyen millet iradesi, bu zulmü de aşacaktır. Bin odası bir adam yapmayacak kaçak ve karanlık saray, Erdoğan’ın yüzünü güldürmeyecek. Mazlumların feryadı, sarayın çatısını uçuracaktır.

Çiftçinin hasadı, emekçinin maaşı, atanamayan öğretmenlerin ahı, milyonları çığlığı kaçak ve karanlık saraydadır. Sizden alınan vergiler, Erdoğan’ın lüksü, keyfi, egoları için harcanmaktadır. Milletin emeği Erdoğan’ın kibri, müsrifliği, azgınca yaptığı harcamalar için mi harcanacaktır? Türkiye sanki Sodom ve Gomorra’ya dönmüştür. Sanki Türkiye, Erdoğan’ın mülkü ve miras malıdır."

"Yırca'da olanlar zalimlik değil mi?"

MHP lideri, Danıştay'ın termik santral ile ilgili yürütmeyi durdurma kararı verdiği Manisa Yırca’da zeytin ağaçlarının sökülmesinden de bahsetti:

"Manisalı çiftçimiz nafakasını teslim ettiği zeytin ağacının kesilmesine üzülüyor. Özel güvenlik görevlileri Yırcalı vatandaşları darp etmiş, önüne kim geldiyse saldırmıştır. Erdoğan mukallidi başbakan diyor ki; ‘Bizim kitabımızda zalimin yanında durmak yoktur.’ Davutoğlu’na soruyorum: Yırca’da olanlar zalimlik değil midir?

AKP’nin acele kamulaştırmayla önünü açtığı Kolin şirketi, ağaçları keserek fiili bir durum yaratmıştır. Mazluma el kaldıran dün iflah olmadı, bugün de olmayacaktır." 

"9 maddelik eylem planı fiyaskodur"

Bahçeli, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 6 Kasım’da açıkladığı 9 maddelik Öncelikli Dönüşüm Eylem Planı’nı eleştirdi:

“Davutoğlu’nun ilan ettiği 9 maddelik eylem planı fiyaskodur. Hükümet 12 yıldır ne yapmış, ekonomik sefalete bu milleti ne hakla maruz bırakmıştır? Davutoğlu, 12 yıldır varını yoğunu ithalata bağlayan iktidarın AKP olduğunu itiraf edememektedir.

Elektrik doğalgaz ve ulaşıma yapılan zamlarla vatandaşlarımız çileye zorunlu bırakılmıştır. Madenciliği yurtdışına taşımayı bırakın da Ermenek’te 28 Ekim’den bu yana toprak altında kalan 16 madenciyle ilgilenin.

Türkiye başkalarının eline bakan ülke haline gelmiştir. Seçim sandığını görünce eylem planına sarılması, siyasi işportacılıktır. Ekonomik kuvvet olmadan, bölgesel ve küresel zeminde sözümüzün geçmesi de imkânsızdır. Zihniyet dönüşümü şarttır. AKP’nin siyasi marjinal faydası asgariye inmiştir.”

"Mali egemenlik olmadan milli egemenlik olmaz"

Türkiye’nin cari açığının tehlike sinyalleri verdiğini söyleyen Bahçeli, “AKP savurgan politikalarla geleceğimizi ve gelecek nesillerimizi rehin vermektedir. Mali egemenlik olmadan milli egemenlik sağlanamayacaktır” dedi.

"Bizans'tan af dileyecek misin?"

Bahçeli, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Hacı Bektaş'taki konuşmasında 1938'de Dersim'de yaşananlar için "Dersim modern Kerbela'ydı" ifadesini kullanmasını yine eleştirdi:

“MHP, zalime karşıdır. Mademki Dersim İsyanı’na katılanlara masum diyorsun, isyan sırasında karakol baskınında şehit edilen 33 Mehmetçiğe ne diyeceksin? Hainleri aklamak sizin fıtratınızda mı var? Seyit Rıza isimli bölücüye meşrulaştırmanın ve Hazreti Hüseyin’le özdeşleştirenin iblis tarafından aklı çelinmiştir. Türk milletini Yezid’in safında göstermek namertliktir. Bizans’tan af dileyip, Alparslan’dan da hesap soracak mısın?

Dersim İsyanı, devrin PKK’lılarının ihanet teşebbüsüdür. Alevi İslam inancına sahip vatandaşlarımızın bu olayla uzaktan yakından alakası yoktur. Dersim İsyanı Kerbela değil, kin belasıdır.” 

Kaynak: Al Jazeera

Etiketler : bahçeli, mhp, ak saray
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
vatandaş
1225 gün önce
yahu bay bahçeli sizin bi çatınız vardı bi çatınız noldi o. kısacası ucuz muhalefete karnımız tok ey bahçeli, ikdidarı bırak anamuhalefet olamamış bi parti balgatta ülke ve millet inim inim inlerken siz nasıl olduda lüks bi genel merkez inşa ettiniz bi onun hesabını veriniz önce.
ELAMS
1225 gün önce
KESİNLİKLE dilecekler bunların amacı yıkmak ...
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=