Lütfen bekleyin..

Koray Aydın'dan AKP'ye 'sıfırlama' tepkisi: Ayarını bozduğunuz kantar, gün gelir sizi de tartar

22 Ekim 2014, 15:47

“Adaletin terazisini bozmak, ateşle oynamaktır; ayarını bozduğunuz kantar, gün gelir sizi de tartar.”

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasına takipsizlik kararı verilerek "soruşturmanın sıfırlanması"na ilişkin, “Adaletin terazisini bozmak, ateşle oynamaktır; ayarını bozduğunuz kantar, gün gelir sizi de tartar.” dedi.

17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasına verilen takipsizlik kararının, kamu vicdanında kabul görmediğini, adalete olan güvenin sarsıldığını, hukuk devleti temellerinin dinamitlendiğini söyleyen Koray Aydın, yazılı değerlendirmesinde, “Esas görevi Türk milleti adına kamunun hakkını ve hukukunu savunmak ve en küçük bir şüpheyi dahi değerlendirmek olanların, rüşvete “hediye” demesi, yolsuzluğu tamamen görmezden gelmesi ve nihayet MASAK raporuyla sabit karaparayı “aklamaya” soyunması hukuk tarihine kara bir leke olarak geçecektir. Rüşvete ve yolsuzluğa takipsizlik kararı, hukukun ve adaletin kalbine saplanmış bir hançerdir. Karar, ekmeğini yedikleri Türk milletinin hakkına, hukukuna ve emanetine ihanet edenleri ödüllendirmiş, adalete olan inancı yerle bir etmiştir.” düşüncesini belirtti.

“KURULAN SORUŞTURMA KOMİSYONU TOPLANIP ÇALIŞ(A)MADAN SÜRESİ DOLMUŞTUR”

MHP Milletvekili Aydın, Türk milletinin ve dünyanın gözünün içine baka baka; içi para dolu ayakkabı kutuları, evlerdeki sıra sıra para kasaları, milyon dolarlık rüşvetler, milyar dolarlık karaparalar delil olarak sayılmayıp görmezden gelindiğini, rüşvet ve yolsuzluğun örtbas edilmesi için AK Parti’nin hiçbir fedakarlıktan kaçınmadığını dile getirdi.

17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasına takipsizlik kararının Anayasayı ve yasaları hiçe sayarcasına yargıya müdahale eden AK Parti iktidarının uygulamalarının doğal bir sonucu olduğunu kaydeden Aydın, şöyle devam etti:

Adaletin terazini bozmak, yargının ayarlarıyla oynamak ateşle oynamaktır. Çünkü ayarını bozduğunuz kantar, gün gelir sizi de tartar

Şimdi sıra fezlekelerin ve TBMM’deki soruşturmanın aklanıp/paklanmasına ve buharlaşmasına gelmiştir.

AKP, 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasının ana dosyasında olduğu gibi, haklarındaki iddialar nedeniyle görevlerinden istifa eden Bakanların fezlekelerini de örtbas etmede de çok başarılı olmuş, kurulan soruşturma komisyonu toplanıp çalış(a)madan süresi dolmuştur.

Soruşturma komisyonunun çalışmaları için alınan ek sürede takipsizlik kararına paralel bir karar alınacağı artık ayan beyan ortaya çıkmıştır. AKP yönetimi başta hakkında fezleke olan bakanları olmak üzere, töhmet altında bulunanlara aklanma imkanı vermemekle, onlara da büyük kötülük etmiştir.”

"AKP AKLANMAYI DEĞİL, RÜŞVET VE YOLSUZLUKLA ANILMAYI SEÇMİŞTİR"

Koray Aydın, AK Parti iktidarının, 17-25 Aralık soruşturmalarında aklanmayı değil, rüşvet ve yolsuzluklarla anılmayı seçtiğini belirterek, AK Parti iktidarının, suç ve suçluyla mücadeleyi değil, yolsuzluğu ve rüşveti ortaya çıkaranlarla mücadele etmeyi, yetim hakkı yiyenlere kol kanat germeyi, hazineyi yağmalayanları himaye etmeyi ve ülkenin kanını emenleri baştacı etmeyi, “rüşvete ve yolsuzluğa bulaşan kim varsa gitsin yargıda hesabını versin” deme cesaretini gösteremeyip, pisliği örtbas etmeyi seçtiğini aktardı.

AK Parti iktidarına seslenene MHP’li Aydın, “Pisliği örtbas edebilirsiniz ancak, kokusunu yok edemezsiniz. Ateşi gizleyebilirsiniz ama dumanını saklayamazsınız. Beşeri adalet er ya da geç tecelli edecek, en önemlisi zerre miktar yetim hakkı yiyenler ilahi takip ve adaletten asla kaçamayacaklardır.” dedi.

“MHP, MUTLAKA HESAP SORACAKTIR”

AKP’nin Yeni Türkiye’sinde 2002’de vaat ettikleri milletvekili dokunulmazlığını kaldırmak bir yana; rüşvetçiler, yağmacılar, karaparacılar ve yolsuzluk lobisinin dokunulmazlık kapsamına alındığını belirten Aydın, sözlerini şöyle tamamladı:

AKP’nin Yeni Türkiye’sinde polislerin eli kolu bağlanmış, hırsızlar, uğursuzlar ve rüşvetçiler ise elini kolunu sallaya gezer olmuştur.AKP’nin Yeni Türkiye’sinde hukukun üstünlüğü değil, zorbalıkta üstünlerin hukuku egemen olmuştur. AKP’ye çeşitli gerekçelerle samimiyetle oy veren vatandaşlarımız, yeni bir değerlendirme yapmalı; pisliğin örtbas edilmesine, rüşvete, yağmaya ve talana vize verilmemesine seyirci kalmamalı, bu vebale ortak olmamalıdır.

Milliyetçi Hareket Partisi Türk milletiyle el ele vererek; yetim hakkı yiyenlerden, ülkenin kaynaklarını sülük gibi emenlerden, rüşveti ve yolsuzluğu görmezden gelenlerden, kendilerinin ve yandaşlarının her türlü pisliğini örtbas edenlerden ve nihayet ekmeğini yedikleri bu ülkeye ihanet edenlerden, mutlaka hesap soracaktır.”

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
"İYİ Parti’nin seçimlere girmek için hiçbir şartı eksik değildi. Eğer ..
MHP lideri Bahçeli'den erken seçim açıklaması
İYİ Parti'nin seçime katılıp, katılamayacağıyla ilgili sorulara yanıt v..
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "An itibarıyla seçim çalışmalar..
Erken seçim tarihi belli oldu.
Koray Aydın “erken seçim” tartışmalarına manidar bir şekilde dahil oldu...
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=