Lütfen bekleyin..

Türk Ocakları: "Çözüm Süreci PKK'ya yaradı"

21 Ekim 2014, 23:24

TÜRK OCAKLARI GENEL BAŞKANI ÖZ: ÇÖZÜM SÜRECİ PKK’YA ALAN HAKİMİYETİ FIRSATI VERDİ

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz ve beraberindeki heyet şube ziyaretleri kapsamında Kars, Ardahan, Artvin, Rize ve Trabzon şubelerindeydi. Genel Başkan Öz’ün beraberindeki heyette Türk Ocakları Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Şahingöz ve Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Emrah Şenel vardı.

KARS TÜRK OCAĞI ŞUBESİ AÇILDI

            Ocak binasında gerçekleşen resmi açılışa Genel Başkan Öz’ün yanı sıra ocak üyeleri ve halktan yoğun katılım sağlandı. Açılış Kafkas gösterileri, Kuran-ı Kerim okunması gibi bir çok etkinlikle gerçekleşti.

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/31129.jpg

         http://www.haberfedai.com/upload/dosya/31130.jpg   “TÜRK CİHAN HAKİMİYETİ MEFKURESİNİ DÜSTUR EDİNDİK”

            Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz “Biz tarih boyunca büyük medeniyetler kuran bir ecdadın ahfadıyız. Bizim ecdadımız İslamiyet’in kabulünden sonra da, diğer bütün milletlere kucak açan bir millettir. Türklerin engin hoşgörüsünü cihana yayan, merhum Genel Başkan Osman Turan’ın ifadesiyle; Türk Cihan Hakimiyeti ülküsünü kendisine düstur edinmiş insanlarız. Bizim tarihte kurduğumuz en büyük medeniyetlerden biri olan, Osmanlı’nın parçalanmaya yüz tuttuğu bir dönemde, kurucu asli unsuru olan Türk Milletini, yeniden şahlandırmak, Türklüğü yeniden güçlü hale getirmek amacıyla bu ocak kuruldu” diye konuştu. Öz ayrıca, Türk Ocakları’nın kurulduğu gün itibari ile yaptığı faaliyet ve bu faaliyetlerin, Kurtuluş ve Cumhuriyete katkılarından söz etti. Gündeme dair değerlendirmelerinin ardından konuşmasını sonlandırdı. Açılış çeşitli etkinliklerle devam etti. Genel Başkan Öz ve heyeti daha sonra Ardahan’a geçti.

            “AYN EL ARAB’TA İKİ TERÖR ÖRGÜTÜ MÜCADELE EDİYOR”

            Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz ve heyeti Kars’ın ardından Ardahan iline geçti. Ardahan’da yeni açılan şubeyi ziyaret eden Genel Başkan Öz burada Şube Başkanı Fatih Koç, Ocak yönetimi ve Ocaklılarla hasbihalde bulundu. Konuşmasında Ortadoğu’daki gelişmelere değinen Genel Başkan Öz, özellikle çözüm süreci ve Ayn el-Arab’taki çatışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu. Genel Başkan Öz Ayn El-Arab’ta sivil halkın kalmadığını belirtti ve şöyle dedi: “PYD sıkıştığı için Türkiye'yi adeta yangın yerine çevirdi. Orada ideolojik bir mücadele var. Arappınarı’nı (Ayn el-Arab) kuşatan IŞİD'in militanlarının üçte ikisi Kürt kökenli. Yani Kürtlere karşı bir şey yok. İdeolojik bir mücadele var. İki terör örgütünün mücadelesi var. Selefi belki de harici zihniyetle seküler Kürtçü bir grubun çatışması var. Bunu kimse, etnik bir gruba karşı yapılmış bir saldırı olarak dünyaya kabul ettirmeye çalışmasın." Genel Başkan Öz ve heyeti Ardahan’ın ardından Artvin’e hareket etti.

ARTVİN’DE ŞEHRİN İLERİ GELENLERİYLE İSTİŞARELER EDİLDİ

            Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz ve heyeti Ardahan’dan sonra Artvin şehrine akşam saatlerinde ulaştı. Önce Türk Ocağı şubesinin bulunduğu binayı ziyaret eden heyet burada Ocaklılarla sohbet ettiler. Yeni açılan bir şube olan Artvin Şubesi’nde heyeti Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. Bülent Turgut ve yönetimi karşıladı. Güncel meseleler hakkında görüşlerini ifade eden Genel Başkan Mehmet Öz daha sonra tertip edilen yemeğe geçti. Yemekte şehrin ileri gelen kişileri, bürokratları ile sohbet eden Genel Başkan milli meselelerde Türk milletinin nasıl bir yol izlemesi gerektiği hakkında görüş alışverişinde bulundu. Heyet gece Artvin’de konakladıktan sonra ertesi gün Rize’ye yola çıktı.

            “BÖLGEDE BİR KÜRT DEVLETİ KURULMAK İSTENİYOR"

Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz ve yönetiminden oluşan heyet 19 Ekim Pazar günü sabah saatlerinde Rize’ye ulaştı. Rize TÜrk Ocağı’nı ziyaret eden heyeti Rize Türk Ocağı Şube Başkanı Turan Aslan Mercan, yönetimi ve ocaklılar karşıladı. Ocakta yapılan kahvaltının ardından hasbihal edildi. Ardından Genel Başkan Mehmet Öz şubede bir konferans vererek güncek konulara değindi. Ortadoğu’da yaşananlar hakkında görüşlerini ifade eden Genel Başkan Öz, Batı’nın bölgede yüzyıllardır farklı siyasetler yürüttüğünü ve bugün de bölgede büyük sorunların olduğunu ifade etti. Batı’nın Ortadoğu’ya “demokrasi” getiriyoruz diye geldiklerini ancak petrol dışında hiç bir şeyi umursamadıklarını belirterek “Batı’nın gözünde ölen Müslümanlar sadece bir istatistik meselesidir. Gözlerinde Müslüman kanının hiç bir değeri yoktu” dedi. “Batı’nın petrol ve İsrail’İn güvenliği dışında Ortadoğu’da bir gündemi yoktur” diyen Genel Başkan Öz, bölgede dört parçalı bir sözde Kürdistan kurulmak istendiğini söyleyerek, Ayn el-Arab olaylarının da bununla bağlantılı olduğunu ifade etti. Arap ve Türkmenlerin ölümüne ses çıkarmayan pek çok kesimin bu siyaset doğrultusunda Ayn el-Arab olaylarında ayağa kalktığını ve nedense sadece Kürtler öldüğünde insan haklarını vs. Hususlar akıllarına geldiğini söyledi. PYD terör örgütünün oradaki üç sözde kanton ile birlikte denize açıklamak istediğini söyleyen Genel Başkan Öz Türkiye’nin de gerek sokak olayları gerekse Batı tarafından PYD’ye yardım etmeye zorlandığını ifade etti.

“ÇÖZÜM SÜRECİ İLE PKK’YA ALANA HAKİMİYET FIRSATI VERİLDİ”

“Ayn el- Arab’ta iki terör örgütü çatışmaktadır” diyen  Mehmet Öz, sözü ülkemizde uygulanmakta olan “çözüm sürecine” getirdi. Sürecinde en başından beridir Türk Ocakları’nın yetkilileri uyardığını ifade eden Genel Başkan Öz “Biz asla teröristle müzakere edilmesini kabul etmedik. Teröristle masaya oturmayın dedik. PKK ve bölücüler asla nihai emellerinden yani dört parçalı sözde Kürdistan’dan vazgeçmezler” dedi.  “Çözüm Süreci PKK’ya alan hakimiyeti fırsatı verildi” diyen Öz, Güneydoğu ve Doğu’nun bir kısmında PKK kendi dışında hiç bir güce hayat hakkı dahi tanımadığını belirtti. “Devlet asla PKK’ya taviz vermemeli” diyen Öz, bu siyasete rağmen PKK’nın istediğini alamayacağını belirtti. Türkiye’nin ciddi bir devlet geleneği ve kültürü olduğunu söyleyen Genel Başkan Öz, PKK yandaşlarına “bu devletin bölünmeyeceğini size öğreteceğiz” diyen Emniyet Müdürü’nün bu geleneğin farkında olan biri olduğunu ve bunun gibi pek çok kişinin de devlet kadrolarında yer aldığını ifade etti. Çözümün asla federasyon ya da adem-i merkeziyetçi bir yapıyla gelmeyeceğini ifade eden Öz, “bu şekilde sorun çözülemez aksine ülke bölünmeye gider” dedi. Osmanlı’da da böyle bir yapı olmadığını ve Osmanlı’nın merkeziyetçiliği esas alan bir yapıya sahip olduğunu söyleyen Genel Başkan Öz, yaşananlardan hem milletimizin hem de devlet yetkililerinin ders alması gerektiğini söyledi. Genel Başkan Öz, Türk Dünyası ile daha çok ilgilenilmesi gerektiğini ve ilişkilerimizin istenen seviyede olmadığını da sözlerine ekledi. Türk Dünyası’nın pek çok alanda Türkiye için bir fırsat olduğunu belirten Genel Başkan Öz, bu yüzden Türkiye’nin nerede bir Türk varsa onunla ilgilenmesi gerektiğini belirtti.

SON DURAK TRABZON’DU

Konferansın ardından Rize’den ayrılan Genel Başkan Öz Trabzon iline geçti. Burada da Trabzon Türk Ocağı’nı ziyaret eden Genel Başkan Prof. Dr. Mehmet Öz yönetim ve ocaklılarla sohbet etti. Ardından Ankara’ya döndü.

         

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
YSK, İYİ Parti dahil 10 siyasi partinin 24 Haziran'daki seçimlere katıl..
Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, TSK içinde 3 bin kişilik bir yapıyı ..
Eski MHP Milletvekili, emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı, tedavi gördüğü has..
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=