Lütfen bekleyin..

MHP Lideri Bahçeli'den 'sıfırlanan' rüşvet operasyonuna tepki

18 Ekim 2014, 13:56

MHP lideri Devlet Bahçeli, takipsizlik kararı verilen 17 ve 25 Aralık operasyonları ve AKP'nin PKK açılımı hakkında konuştu.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Antalya'da Belediye Başkanları Toplantısı'nda konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Rüşvet ve yolsuzluk çeteleri, kara paracılar, altın kaçakçıları, kutucular, kasacılar, arazi yağmacıları, hazine hortumcuları AKP'yi hücrelerine kadar ele geçirmiştir. Villada para eritemeyen soyguncular AKP'nin belgeli ve ispatlı hırsızları olarak tarihe geçmiştir. Çok şükür, çiğ süt içmediğimiz için karnımızda Ağrı da yoktur" dedi.

Bahçeli ayrıca AKP'nin PKK'ya ve bebek katili Öcalan'a verdiği son tavizleri de sert sözlerle değerlendirdi.

İŞTE BAHÇELİ'NİN O AÇIKLAMALARI:

Milletin aynı ezberlerden yorulduğunu, aynı kötürüm ve köhnemiş politikalardan usandığını ileri süren Bahçeli, "Türkiye'nin tazelenmeye, canlanmaya, yeni baştan doğrulmaya, bir kez daha silkinmeye ihtiyacı vardır. Bu kutlu vazife ve bu mukaddes görev için çok çalışacağız, çok mücadele edeceğiz, arkasından da Türkiye'yi kurtaracak, Türk milletinin kurtuluşunu demokratik vasıtalarla sağlayacağız" diye konuştu.

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/30954.jpg

Bahçeli, Türk milletinin 30 Mart seçimlerinde partisinin ilkesel duruşunu benimsediğini, demokratik ve kardeşlik çağrısını duyduğunu söyledi. 30 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde oyunu sayısal ve yüzdesel anlamda arttıran yegane partinin MHP olduğunu dile getiren Bahçeli, şöyle devam etti:

"Milletimiz bize 3 büyükşehir, 100 ilçe, 56 belde olmak üzere 164 belediye yönetimini emanet etmiştir. Elbette bunu yeterli bulmuyor, yeterli görmüyoruz fakat, AKP'nin devlet imkanlarını pervasızca seferber ettiği, aldatma ve kandırma üzerine kurguladığı seçim kampanyası göz önüne alındığında, kim ne derse desin 30 Mart'ta en dikkat çeken başarıyı partimiz sergilemiştir."

Milliyetçi Hareket Partisi'nin almış olduğu oy miktarının, kazandığı belediye sayısının küçümsenemeyeceğini ve hafife alınamayacağını anlatan Bahçeli, aksi bir tutumun açıkça Türk milletinin tercihlerine saygısızlık olacağını kaydetti.

"Haram yiyen aranıyorsa 17-25 Aralık'ta suçüstü basılan faillere bakılmalıdır"

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/30940.jpg

Bahçeli, MHP'li belediyelerin rakibinin AK Parti ve CHP'li belediyelerin olmadığını vurguladı. Her belediye başkanının kendisiyle yarışacağını ve her an kendisini aşma becerisi göstereceğini ifade eden Bahçeli, şunları söyledi:

"Başarınızı kıskananlar çıkacaktır, bugüne kadar da çıkmıştır. Mücadelenizi çekemeyenler olacaktır, bugüne kadar da olmuştur. Hatta AKP, iktidar gücünü kullanarak hak ettiğiniz ödenek ve imkanları kısma yoluna bile gitmiştir. Mesnetsiz iddialarla aslı astarı olmayan suçlamalarla sizlerin coşkunuzu kırmak için yandaş ve tetikçi müfettişler MHP'li belediyelere gönderilmişlerdir. Allah'a şükürler olsun ki, helalden ödün vermeyen, Allah'tan korkan, kuldan utanan dava arkadaşlarım AKP'nin dayatmalarına eyvallah etmemiştir. Haram yiyen aranıyorsa 17-25 Aralık'ta suçüstü basılan faillere bakılmalıdır. Rüşvet ve yolsuzluk çeteleri, kara paracılar, altın kaçakçıları, kutucular, kasacılar, arazi yağmacıları, hazine hortumcuları AKP'yi hücrelerine kadar ele geçirmiştir. Villada para eritemeyen soyguncular AKP'nin belgeli ve ispatlı hırsızları olarak tarihe geçmiştir. Çok şükür, çiğ süt içmediğimiz için karnımızda Ağrı da yoktur."

"Hesabını veremeyeceğimiz karanlık ilişkimiz, altından kalkamayacağımız bulanık ve sorunlu bir yönümüz, 'Acaba gün gelir karşımıza çıkar mı' diye içten içe kaygılandığımız bir açığımız bulunmamaktadır" diyen Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"MHP'li belediyeler tüyü bitmemiş yetimin hakkını yedirmeme konusunda bugüne kadar ahlak ve insanlık mücadelesini alnının akıyla vermiş, vermeye de devam etmektedir. Türk milleti bunu görmektedir. Ayrıca partimizden belediye başkanı seçilip de nefsine yenilen, menfaatlere boyun eğen, vaatlere kanan bazı döneklerin, karakterlerinde köşeli yan olmayan zavallıların aramızdan kısa zamanda ayıklanması sevineceğimiz isabetli bir gelişmedir. Milliyetçi Hareket Partisi, ahlaki zafiyete düşen, samimiyet imtihanından geçemeyen, verilmiş sözlerini çiğnemede ustalaşmış kaypak ve korkak simalarla mesafe alamayacaktır. Zira bizim nezdimizde belediyecilik, insanı temel alan, milli ve manevi ölçülere uyması gereken demokratik bir zemindir. Bizim için belediye demek, mazlum ve mağdurların imdadına koşan, yoksulu, garip gurebayı koruyan ve kollayan kocaman yürek demektir."

"Çöken dış politika itibar ve saygınlığımızı da silip süpürmektedir"

MHP genel başkanı bahçeli, Türkiye'nin küresel ve bölgesel zeminde mevzi üstüne mevzi kaybettiğini savundu. Bahçeli, "Çöken dış politika itibar ve saygınlığımızı da silip süpürmektedir. Hain amaç ve emeller öne geçmekte, sözünü geçirmekte, psikolojik üstünlük elde etmektedir. Krize yatırım yapan mihraklar, kavga ve kutuplaşma bahsine tutuşan yığınlar ülkemizi anarşi ve asayişsizliğe mahkum etmektedir" dedi.

Bugünkü manzara ile yüz yüze gelindiğinide tehlikelerin oldukça büyüdüğünü anlatan Bahçeli, karşılarındaki birinci tehlikenin Türkiye'yi felakete sürükleyen güvenlik tehditleri olduğunu kaydetti. Bahçeli, şöyle devam etti:

"Bölücülük hız kazanmış, terör örgütü 'taraf' sözleriyle muhatap alınmıştır. Sınırlarımız teröristlerin insaf ve eylemlerine terk edilmiştir. Şehirlerimiz asayişsizliğin çukuruna düşürülmüş, huzurumuz yüzü ve vicdanı maskeli eşkıyaların eline bırakılmıştır. Milli ve üniter devlet yapımız tartışmaya açılmıştır. Türk milletinin bin yıllık kardeşliği kurban seçilmiştir. Vatanımızın, devletimizin, milletimizin, bayrağımızın, dilimizin tekliğine yüz çevrilmiştir. Karşımızdaki ikinci tehlike, milletimizi bölünmeye doğru götüren keskin cepheleşmedir. Etnik temelde bölünme, inanç temelinde cepheleşme, mezhep temelinde iç ve dış tahrikler artmıştır. Kimlikler kaşınarak, gerilim ortamı körüklenmiştir. Toplumsal çalkantı ve çatışma alanları genişlemiştir."

Bahçeli, Türkiye'de iç huzur, barış, kardeşlik ve dayanışma ruhunun yara aldığını ileri sürdü. Bu yıkıcı tahribatın Türkiye'yi içten içe erittiğini belirten Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Karşımızdaki tehlikelerden üçüncüsü, siyasi ve sosyal bünyemizdeki çözülmedir. Ahlaki çürüme devlet ve toplum hayatımızı bütünüyle sarmıştır. Yozlaşma kültürü her alanda derin kökler salmıştır. Türkiye rüşvet, yolsuzluk, vurgun, talan ve kanunsuzluklar ülkesi haline dönmüştür. Hukuka ve adalete olan güven duygusu temelden zedelenmiştir. Siyaset kurumu kirlenmiş ve toplum nazarında itibar kaybetmiştir. Karşımızdaki dördüncü tehlike ekonomik niteliklidir. Büyüme inişe geçmiş, enflasyon ve hayat pahalılığı azmıştır. Yatırımlar azalmış, borçlar fazlalaşmış, işsizlik artmış, iğneden ipliğe her şey zamlanmıştır. Yoksulluk fren tutmamış, sefalet şartları insanımızı esir almıştır. Emeklimiz, işçimiz, esnafımız, memurumuz, köylümüz, çiftçimiz, esnafımız dara düşmüştür. Gelir dağılımında adaletsizlik katlanmış, servet farkı büyümüştür."

Bahçeli, karşı karşıya kaldıkları beşinci tehlikenin ise Türkiye'nin bekasını tehdit eden küresel ve bölgesel gelişmelerle hükümetin uluslararası teslimiyeti olduğunu öne sürdü.

Türkiye'nin üzerinde hesabı olanların hepsinin AK Parti'yi geçim kapısı gördüğünü savunan Bahçeli, şunları kaydetti:

"Vatanımız ve varlığımız üzerinde kim plan yapıyorsa AKP'yi kafese almıştır. Bir yanda Rumlara taviz verilmiş, diğer yanda Kıbrıs davasından geri adım atılmıştır. Bir yanda Yunan tezleri makul bulunmuş, diğer yanda Ege'deki haklarımıza gölge düşürülmüştür. Bir yanda Ermenilere mektuplar yazılarak özürler dilenmiş, diğer yanda tarihimize kara çalınmış, isyankarlara övgüler düzülmüştür. AKP, Müslüman katilleriyle bir olmuş, birliktelik kurmuştur. AKP, haçlı niyetlere payandalık ve paravanlık yapmıştır. Türk'e ve Türkiye'ye diş bileyen, İslam'a yumruğunu sıkan, ecdadımızdan intikam almak için kuyruğa giren ne kadar habis, hasis ve hain mihrak varsa AKP'yle masaya oturmuştur."

Etiketler : bahçeli, mhp, kürt açılımı, akp,
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Murat Gulebenzer
1248 gün önce
Evet dogru bu sozler ama kendisinin de belediye secimlerinde yaptigi hatalari gormesi lazim,en azindan ayni nefsani hatalari yapmamasi gerek,o hatalar olmasaydi partinin oyu %25 e dayanmisti.Helal-haram konusunda ise Bahceli %100 hakli,MHP kadrolari harama,milletin parasina el atmaz,goz koymaz.Ancak millet helal ile harami ayird edemeyecek kadar dininden uzaklasti,yapacak bir sey yok.Boyle buyuk bir yolsuzluk,rusvet olaylarini dahi millet cezalandirmadi,bu kadar haktan sapmanin aciklamasi olamaz.Bahceli kotuyse Erdogan ondan bin kat kotu,su ulkenin haline bir bakin,boyle ulke mi olur,resmen guney amerika ulkesine donduk.
TAHİR
1248 gün önce
VALA SAYIN BAHÇELİ YANLIŞ BİR ŞEY SÖYLEMEMİŞ.KENDİSİNE AYNEN KATILDIĞIMIZI BELİRMEK İSTERİZ
arif
1248 gün önce
sn bahçeli yerden göğe kadar haklı
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=