Lütfen bekleyin..

AKP'den istifa eden vekiller 'Milli Parti'yi mi kuruyor ?

13 Ekim 2014, 17:25

Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal, gazetelerde yer alan 'gizli tekne toplantısı' haberlerine tepki gösterdi.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal, gazetelerde yer alan "tekne toplantısı" haberlerine tepki göstererek, "Söz konusu toplantıda çay içtik ve ülke meselelerini konuştuk. Bundan normal birşey mi var?" dedi.

TBMM'de bir basın toplantısı düzenleyen Bal, teknede gizli bir toplantıya katıldığı yönündeki haberlerin maksatlı yapıldığını belirtti. Söz konusu toplantıda çay içmek ve ülke meselelerini konuşmak üzere bir araya geldiklerini anlatan Bal, bunun normal olduğunu vurguladı. Demokrasi ve hukukun olduğu bir ülkede, izin almadan insanlarını biraraya gelebileceğini ve kendilerini ifade edebileceğini belirten Bal, "Ama istihbarat devleti korkularını teyit eden gelişmeler oluyor. Gittiğiniz yerler tespit ediliyor, takip ediliyorsunuz. Sonra resim çekiliyor. Gideceğim yerlere telefon ediliyor, 'İdris Bal ile konuşmayın' diye. Konuştuğumuz iş adamlarına, 'Ondan uzaklaşın' deniliyor" dedi. Bal, söz konusu toplantıda, sadece ülkenin genel anlamda sorunlarının tartışıldığını da vurguladı.

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/30751.jpg"MİLLİ PARTİ" Mİ

KURULUYOR ?

Teknede bulunan gazeteci Nevval Sevindi, Odatv için kaleme aldığı yazıda teknede yeni bir partinin kurulmasının konuşulduğunu ifade etmişti:

Hükümete yakınlığıyla bilinen medyada dün gece ilginç bir haber vardı. Habere göre Cemaat-Hükümet kavgası sırasında AKP ile yollarını ayıran Eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Bağımsız Kütahya Milletvekili İdris Bal gibi politikacılar ile Mehmet Baransu ve Nevval Sevindi gibi bazı gazeteciler Ortaköy Kuruçeşme sahilinde demirli “Semiramis 1” isimli teknede toplantı halinde iken görüntülenmişti.

"Gizli tekne toplantısının HSYK seçimlerine bir gün kala yapılması ise dikkat çekti. Eski AK Parti’li vekil İdris Bal’ın toplantıdakilere hararetli bir şekilde hitap ettiği görüldü" ifadeleriyle verilen haberde konu edilen toplantıda neler konuşulduğunu, dün gece teknede bulunan Nevval Sevindi Odatv için yazdı:

MİLLİ PARTİ Mİ KURULUYOR

Havuz medyası tarafından servis edilen “HSYK seçimlerinden bir gün önce gizli toplantı” haberi gazeteciliğin jurnalcilik ve kara propaganda haline geldiğinin belgesidir.

İnsanlar bir araya gelmek için iktidardan izin almak zorundalar, yoksa iftira ile servis edilebilecek propaganda malzemesi olacaksınız!

AKP’den istifa etmiş olan bağımsız milletvekili İdris Bal bir buçuk yıldır çeşitli kesimlerle görüşmeler yapmaktaydı.

Kendi beyanıyla 1500’den fazla insanla yüzyüze görüşen Bal dün gece de farklı kesimden 60 kişiyi davet etmişti.

Ben de katılanlardan biriydim.

"GİZLİ" DEMEK İÇİN AKLINI PEYNİR EKMEKLE YEMEK LAZIM

Semiramis1 diye kıyıya bağlı bir teknede toplantıyı “gizli” demek için aklını peynir ekmekle yemiş olmak lazım.

Eski İç İşleri Bakanı Milletvekili İdris Naim Şahin, Büyük Birlik Partisi, Doğru Yol,Yeni Oluşum gibi partilerden temsilcilerin yanı sıra, sivil toplum kuruluşlarından, STV, Aksiyon, Bugün, Taraf gazete temsilcileri, bazı serbest meslek sahipleri ve vatandaşlar toplantıya katıldılar.

‘Milli bir parti’ kurma isteğinin konuşulduğu toplantıda herkes vatanın elden gittiğini, ordu dahil tüm kurumlaırn yerle bir edildiğini, yolsuzluğun tavan yaptığını, terörün son günlerdeki vahşetini endişe içinde dile getirdi.

Devletin bekası için bir şeyler yapmak gerektiğini herkes söyledi.

Her kesimden insanı bir araya getiren Bal dedi ki: ‘‘Uzun bir çalışma sonucu bir aşamaya geldik. Batı demokrasilerinde geçerli ilkeler, hak ve özgürlükler, kuvvetler ayrılığı talebimiz. Milletin talebi de milli değerlerinin korunması ve demokrasi. Psikolojik savaş ustası olan iktidar PKK terörünü güçlendirdi. Bu yoz siyaset değişmelidir. Türk siyaseti bir Rönesans’a, bir reforma ihtiyaç duymaktadır. Kişilerin özel istekleri üzerinden siyaset bitmelidir

‘YAŞAYACAK BAŞKA BİR KARIŞ TOPRAĞIMIZ YOK’

Toplumun bilgi edinme hakkının tamamen gasp edildiği, bir çok yasal mevzuatın bile çarpıtıldığı suistimal edildiğinin altını çizdi birisi ve iktidar giderse yaşlılık maaşının kesileceğini sanıyor insanlar diye örnekler verdi.

Güven duygusunu kaybetmiş bir toplumun itibar arayışının sesleriydi konuşmalar milli iradeyi bir tek siyasi partiye indirgemesinin yıkıcılığından yakındılar.

Emekli birinin dediği çok etkileyiciydi: ”Ben romantik biriyim hiç siyaset sevmem.Yaşadıklarımız bana gelecek için, çocuğum için siyaset yapmam gerektiğini gördüm. Hayatımdan fedakarlık etmeye karar verdim. Bu bir seferberlik hali benim için.”

‘Yaşayacak başka bir karış toprağımız yok’ diyen bir parti temsilcisi, eski Büyük Birlik Partili kişi de Anadolu’da herkesin mutsuz olduğunu vurguladı. Büyük bir baskı altında tutulduklarını, Anadolu’nun bir ses beklediğini anlattı. Anadolu’nun ümit gördüğü isimlerle siyaset yapılması, temiz kadrolarla temiz siyaset ihtiyacı dile getirildi.

2015 seçimlerinin son şans olduğunda hem fikir olan konuklar, AKP seçimi ele geçirirse totaliter bir yapı kurulacağının bilincinde konuştular. ‘Milli bir parti’nin, yok edilen milli değerlerimizle birlikte Türk milletinin ayağa kalkması için yeteceği, herkesin bir şeyler yapma isteği ile oraya geldiğini anladım. Toplum AKP despotluğundan, baskıcılığından,yalancılığından bıkmış.

Gizli denilen kıyıya bağlı, aydınlık gemi içi notları bunlardır. Haklı olanın gizlisi saklısı, tapesi olmaz. İşte anlattım.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Metin kuyumcu
1253 gün önce
Inşallah hayırlısı

Olur bu devlet de millet de kurtulur
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
Terör örgütü YPG'den tamamen temizlenen Afrin'in Bülbül Kasabası gö..
"Tartışmaya gerek yok, bırakalım..."
Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından etkisiz hale getirilen terörist..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=