Lütfen bekleyin..

PYD lideri Müslim'in Ankara temasları ile ilgili şok iddia!...

06 Ekim 2014, 12:04

PKK bakın bu kez Türkiye’den ne istedi?

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

"Giz­li­ce Tür­ki­ye­’ye ge­len PKK’­nın Su­ri­ye­’de­ki uzan­tı­sı PYD’­nin li­de­ri Sa­lih Müs­li­m’­in An­ka­ra­’da yap­tı­ğı te­mas­la­rın de­tay­la­rı or­ta­ya çık­ma­ya baş­la­dı." diyen Sözcü'den dikkat çeken haber...

Sözcü, PKK'nın IŞİD ile sa­vaş­mak için Tür­ki­ye­’den tank-­sa­var is­te­diğini yazdı. 

İşte, gazetenin o haberi:

Ko­ba­ni­’yi sa­vu­nan Kürt güç­le­ri­ne Tür­ki­ye­’nin ih­ti­yaç du­yu­lan lo­jis­tik des­te­ği ve­rmemesi masaya yatırıldı.

PYD, IŞİ­D’­in tank­la­rı­na kar­şı el­le­rin­de ye­ter­li tank­sa­var bu­lun­ma­dı­ğı­nı be­lir­te­rek, ön­ce­lik­le Tür­ki­ye­’den bu ih­ti­ya­cın gi­de­ril­me­si­ni is­te­di.

PYD, An­ka­ra­’nın bu des­te­ği sağ­la­ma­ma­sı du­ru­mun­da ise ken­di­le­ri­nin te­min ede­bi­le­cek­le­ri tank­sa­var­la­rın Tür­ki­ye üze­rin­den Ko­ba­ni­’ye ge­çi­ril­me­si­ne izin ve­ril­me­si­ni ta­lep et­ti.

1 yıl sonra Türkiye’de

PKK’­nın Su­ri­ye ko­lu olan PYD’­nin li­de­ri Müs­lim yak­la­şık 1 yıl ön­ce Tür­ki­ye­’ye gel­miş, an­cak Esad re­ji­mi­ne kar­şı net bir tu­tum ta­kın­ma­dı­ğı için An­ka­ra­’nın tep­ki­si­ne he­def ol­muş­tu. Müs­lim bir sü­re ön­ce Tür­ki­ye­’yi IŞİ­D’­le mü­ca­de­le­de ken­di­le­ri­ne şan­taj yap­mak­la ve Su­ri­ye­’de­ki Kürt ha­re­ke­ti­nin önü­nü kes­mek­le suçlamıştı.

Si­lah bek­li­yor­lar

PYD’­nin si­lah­lı ka­na­dı YPG, IŞİ­D’­in güç­lü si­lah­la­rı­na kar­şı­lık Tür­ki­ye­’den des­tek istiyor.

Sözcü

Etiketler : Salih müslim, PYD, PKK, davutoğlu,
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yılmaz Vanlı
1261 gün önce
Kuzey halkımız İŞİD çetelerine, uzantılarına ve destekçilerine hiçbir yerde yaşam şansı tanımamalıdır. Tüm sokaklar Kobani sokaklarına dönüştürmeli, tarihin bu eşsiz direnişine denk bir direniş gücü ve örgütlülüğü geliştirilmelidir. Bu saatten itibaren milyonlar sokaklara akmalı, sınır insan seline dönüşmelidir.
Yukarıdaki paragraf PKK başkanlık Konseyi Bildirisinden bir kesitti
Yani eli kanlı PKK terör örgü içerideki çetelerine resmen müslümanları öldürün ve yok edin diyor.Ey mmüslümanlar daha uyanmayacak mısınız? Ey vatanını,bayrağını sevenler birleşin!
Erdoğan işte ülkeyi bakın nasıl kaosa sürükledi? Bakın şimdi temizlesin bakalım.
Çünkü artık G.doğuda devlet kalmamış.artık PKK ve onun çeteleri sokakta çarşıda ve mahallede terör estiriyor.Tam bir hafta oldu Hakkari ve Şırnak başta olmak üzere PKK kepenkleri açtırmıyor.Esnaf kan ağlıyor.PKK Esnafa dükkanları açmayın talimatı vermiş.
Peki ey sayın Erdoğan; senin eserin olan çözüm süreci sayesinde meydana gelen bu felaketi nasıl temizleyeceksin?
BÖLGEDEN...
1262 gün önce
PEK ŞAŞIRMADIK DOĞRUSU..YANİ ERDOĞAN PKK'NİN BU EMRİNE ASLA HAYIR DİYEMEZ..ZİRA ERDOĞAN ŞİMDİYE DEK PKK'NİN HANGİ EMRİNE KARŞI ÇIKMIŞ Kİ..İŞTE EY ERDOĞAN SENİN ÇÖZÜM SÜRECİNİN MEYVELERİNİ YİYORUZ.ÜLKE GİTTİ,ASAYİŞ VE KAMU DÜZENİ DİYE BİR ŞEY KALMADI.GÜNLERDİR G.DOĞUDA PKK ESNAFA KEPENK AÇTIRMIYOR.HER YER TAHRİP EDİLİYOR,MİLLET EVİNE EKMEK GÖTÜREMEZ SENETLERİNİ VE BANKA BORÇLARINI ÖDEYEMEZ DURUMA GELDİ.YANİ RESMEN BİR İSYAN VAR! DAHA HALA AKP DURUMU GÜLLÜK-GÜLİSTANLIK OLARAK GÖSTERMEYE ÇALIŞIYOR.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Eski MHP Milletvekili, emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı, tedavi gördüğü has..
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
Terör örgütü YPG'den tamamen temizlenen Afrin'in Bülbül Kasabası gö..
"Tartışmaya gerek yok, bırakalım..."
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=