Lütfen bekleyin..

Milliyetçi Avukatlar Grubu Baro seçimlerine iddialı giriyor

20 Eylül 2014, 15:39

Türk Milliyetçileri Baro Seçimleri'nde de iddialı...

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Haber Fedai ANKARA Ankara Barosu Başkanı ve yönetiminin belirlendiği seçimlerde “Milliyetçi Avukatlar Grubu” rüzgarı esiyor. 2012 ve 2013 seçimlerinde oylarını artırarak kayda değer bir ivme kazanan Milliyetçi Avukatlar Grubu, 2014 seçimlerine de “ayağı yere sağlam basan” projeleriyle son derece iddialı girmekte.

18-19 Ekim 2014 Cumartesi-Pazar günlerinde, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde yapılacak olan Ankara Barosu 63. Olağan Genel Kurulu ve Seçimi için Milliyetçi Avukatlar Grubu da başkan adayını belirledi.

Seçimde Milliyetçi Avukatlar Grubunu Başkan Adayı Avukat Seyit Kıvanç Koç temsil edecek.

Milliyetçi Avukatlar Grubu Ankara Barosu 63. Olağan Genel Kurulu'nda Başkan Adayı Avukat Seyit Kıvanç Koç'un yanı sıra yönetim, disiplin, denetleme kurulu, TBB delege adayları ile temsil edilecek.

MİLLİYETÇİLER OYLARINI %40 ARTTIRDI

                Ankara Barosu bünyesindeki avukatlar tarafından oluşturulan 4 ana grubun oy oranları incelendiğinde, 2012 ve 2013 seçimlerinin galibi Demokratik Sol Avukatlar Grubu’nun dahi %12 oranında düşüş yaşadığı, Milliyetçi Avukatlar Grubu haricindeki tüm grupların da Demokratik Sol Avukatlar Grubu ile aynı kaderi paylaştığı görülmektedir.

Milliyetçi Avukatlar Grubu’nun ise 2012 seçimlerinde aldığı oy miktarını %40 oranında artırmış olduğu gözlenmektedir. 2012 seçimlerinde mevcut geçerli oyların %8’ini alan Milliyetçi Avukatlar Grubu, 2013 seçimlerinde oy oranını %12’ye yükselterek Ankara Barosu seçimlerine hareketlilik kazandırmaya devam ediyor.

                2014 seçimlerine yeni bir aday ve bir önceki seçime nazaran daha genç bir kadroyla hazırlanan Milliyetçi Avukatlar Grubu, mevcut listesiyle şimdiden, bünyesindeki kıdemli-kıdemsiz tüm meslektaşlara eşit mesafede olacağını kanıtlamaktadır.

BAŞKAN ADAYI KOÇ BARO MENSUBU TÜM MESLEKTAŞLARINA SESLENDİ

                Genç meslektaşlarının hakettiği değeri görmediğini ve “siyasi bir partiye ait sivil toplum kuruluşu” gibi hareket eden Ankara Barosu’nun meslek sorunları ile ilgilenmekte yetersiz kaldığını dile getiren Milliyetçi Avukatlar Grubu Ankara Barosu Başkan Adayı Av. Seyit Kıvanç Koç; “Ankara Barosu yıllardır siyasi hegemonyanın hakimiyeti altında bulunmaktadır. Bu sebeple, mevcut durumun varlığı, meslektaşlarımıza hizmet noktasında büyük engeller oluşturuyor. Ankara Barosu Başkanlık makamı siyasi hedeflerin bir basamağı haline gelmiş olup, bu düşüncenin bir sirayeti olarak da yalnızca “kendisini destekleyen avukatlara hizmet” etmeyi amaç edinmektedir. Dolayısıyla, bu durum mevcut yönetimi daha önce destekleyen meslektaşlarca dahi eleştirilir hale gelmiştir. Biz Milliyetçi Avukatlar Grubu olarak, siyasi partilerin arka bahçesi gibi kullanılan yönetim tarzına bir son vererek, Baromuzun mensubu tüm meslektaşlarımıza; tercihini, kıdemini sorgulamaksızın hizmet etmeyi vadediyoruz.” Şeklinde açıklamalarda bulundu.

"YALNIZCA HİZMETE TALİBİZ"

                Milliyetçi Avukatlar Grubu’nun disiplin kurulu adayı Av. Taha Çalık; “Ankara Barosu bünyesinde bulunan avukatların büyük bir çoğunluğunu 1-5 yıl kıdemli meslektaşlarımız oluşturmakta iken, genç meslektaşlarımıza dair hiçbir çalışmanın yapılmadığı aşikardır. Mesleğe yeni atılan avukatlara yönelik gerçekçi projeler sunarak, genç meslektaşlarımıza “pozitif ayrımcılıkla” yaklaşılacağı kuşkusuzdur. Nitekim, Milliyetçi Avukatlar Grubu’nun oluşturduğu genç kadro da bu düsturun delilidir. Sayınbaşkan adayımız Av. Seyit Kıvanç Koç’un açıklamalarından da anlaşılacağı üzere, Milliyetçi Avukatlar Grubu olarak bizler yalnızca ‘hizmete’ talibiz” dedi.

"BARO SENİN ! TERCİH SENİN" SLOGANI İLE YARIŞA GİREN MİLLİYETÇİ AVUKATLAR GRUBU'NUN ADAYLARI İSE ŞÖYLE:

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/29408.jpg

Kaynak : HABER FEDAİ

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yaşar karaoğlan
1307 gün önce
Kıvanç başkan inşallah Rabb'imin yardımıyla bu secimi alacak
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, TSK içinde 3 bin kişilik bir yapıyı ..
Eski MHP Milletvekili, emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı, tedavi gördüğü has..
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
Terör örgütü YPG'den tamamen temizlenen Afrin'in Bülbül Kasabası gö..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=