Lütfen bekleyin..

CHP MYK'da kimler geldi, kimler gitti?

15 Eylül 2014, 18:01

CHP'nin yeni Merkez Yönetim Kurulu belli oldu. İşte MYK'da görev alacak yeni isimler...

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Merkez Yönetim Kurulu’na Mehmet Bekaroğlu, Enis Berberoğlu, Selin Sayek Böke ve Ercan Karakaş girerken Emel Yıldırım, Erdoğan Toprak, Aytun Çıray ve Faruk Loğoğlu dışarıda kaldı

CHP’nin olağanüstü kurultayında Parti Meclisi’nin yenilenmesinin ardından genel başkan yardımcıları ve genel sekreterden oluşan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) da belli oldu. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 22-23 Mayıs 2010’da yapılan ve genel başkanlığa seçildiği 33. Olağan Kurultay’dan bu yana yedinci kez MYK’da değişiklik yapmış oldu.

Tanıtım Bekaroğlu’nda

Son değişiklikle, MYK’ya Hürriyet gazetesinin eski genel yayın yönetmeni Enis Berberoğlu ile eski Refah Partili Mehmet Bekaroğlu girdi. Ayrıca Selin Sayek Böke ve Ercan Karakaş da MYK’da görev aldı.

PM’ye giremeyen Emel Yıldırım’dan boşalan İletişim, Tanıtım, Basın ve Halkla İlişkilerden sorumlu genel başkan yardımcılığı görevi ikiye ayrılırken; İletişim ve Medya İle İlişkileri Enis Berberoğlu’na, Tanıtım ve Halkla İlişkiler ise Mehmet Bekaroğlu’na bağlandı.

Faik Öztrak’ın yürüttüğü Ekonomi Politikalarından sorumlu genel başkan yardımcılığına ise Türk Tabipleri Birliği’nin eski genel başkanlarından merhum Füsun Sayek’in kızı Selin Sayek Böke getirildi. Öztrak ise İşveren Sendikaları ve Kuruluşlarından sorumlu oldu.

Sencer Ayata yönetimindeki AR-GE Bilim, Yönetim ve Kültür Platformu’ndan sorumlu genel başkan yardımcılığı da ikiye ayrılırken; AR-GE Bilim Yönetim Platformu Ayata’ya, Kültür-Sanat Platformu ise Ercan Karakaş’a bağlandı.

Tekin Bingöl’ün sorumluluğundaki Parti Örgütü ve Örgüt Yönetimlerinden sorumlu genel başkan yardımcılğına ise Yurtdışı Örgütlenmeler eklendi.

Yakup Akkaya’nın yürüttüğü İşçi ve Memur Sendikaları, Emekliler ve Emek Bürolarından sorumlu genel başkan yardımcılığının adı ise; “Meslek Kuruluşları, İşçi Sendikaları ve Diğer Sivil Toplum Kuruluşları” olarak değişti.

Genel Sekreter Gürsel Tekin

Yeni MYK’da, Genel Sekreter Gürsel Tekin ile genel başkan yardımcıları Tekin Bingöl, Haluk Koç, Bülent Tezcan, Seyhan Erdoğdu, Sezgin Tanrıkulu, Veli Ağbaba, Yakup Akkaya, Faik Öztrak, Burhan Şenatalar, Şafak Pavey ve Sencer Ayata görev almaya devam etti. 16 kişilik yeni MYK’da 3 kadına yer verildi. Genel Başkan Yardımcıları Aytun Çıray, Emel Yıldırım, Erdoğan Toprak, Faruk Loğoğlu ve Emrehan Halıcı’ya ise yeni MYK’da görev verilmedi. Halıcı’nın yürüttüğü Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden sorumlu genel başkan yardımcılığına atama yapılmadığı belirtildi. Kılıçdaroğlu, son olarak 8 Mayıs 2014’te mevcut PM üyeleri arasından MYK’yı belirlemişti.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
İYİ Parti Isparta Milletvekili Nuri Okutan, Afrin'e yapılan operasyonla..
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Keçiören İlçe Başkanlığı binasının a..
AKP'nin dün gerçekleşen Meclis grup toplantısında ilginç bir koltuk kav..
Ümit Kocasakal, düzenlediği basın toplantısında CHP Genel Başkanlığına aday..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=