Lütfen bekleyin..

MHP'li Koray Aydın'dan 2015 seçimlerine ilişkin yorum

10 Eylül 2014, 11:42

Sonuç nasıl olacak ?

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, Karabük'te önemli açıklamalarda bulundu.

MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, 2015 seçimlerinde Türkiye'de tek başına iktidar çıkmayacağını savunarak, "AKP oy kaybedecektir. Kukla bir başbakan ile sonuç almaları mümkün değil" dedi.

Partisinin Karabük İl Başkanlığı ziyaretinde konuşan Aydın, milli eğitimin arapsaçına döndüğünü, içinden çıkılmaz hale geldiğini, bütün yerleştirme sınavlarının hukuksuzluğun hakim olduğu sınavlara dönüştüğünü, son olarak da 7 bin okul müdürü görevden alınarak ülke tarihinin en büyük bürokratik soykırımının gerçekleştirildiğini söyledi.

"AKP OY KAYBEDECEKTİR"

Yeni hükümet ve 2015 seçimlerini de değerlendiren Aydın, artık Recep Tayyip Erdoğan'ın köşke çıktığını ve orada oturacağını, AK Parti'nin ise bu algıyı Erdoğan ve Davutoğlu'nu birlikte gösteren afişlerle değiştirmeye çalıştığını savundu. Aydın, şöyle konuştu:

"Cumhurbaşkanının şu anda ki mevcut anayasa ve kanunlara göre yapabileceği işler sınırlı. Dolayısıyla AK Parti'nin oy kaybedeceği kesin ve kaybetmemesi mümkün değil. Ama bunun sınırının ne olacağı bizim çalışmamıza, bizim meseleleri halka iyi anlatıp onu yanımıza almamıza bağlı. Ben önümüzdeki seçimde Türkiye'de tek başına iktidar çıkacağına inanmıyorum. AK Parti oy kaybedecektir. Kukla bir başbakan ile aslının yerini dolduramayacaktır. Bu oluşan boşlukta oy kaybı yaşanması kesindir. Zaten araştırmalar da böyle. AK Parti kesinlikle oy kaybedecektir. Tek başına iktidar olması da mümkün değildir."

"MAHALLİ İDARELER SEÇİMLERİNDEN MHP GÜÇLÜ ÇIKTI"

Koray Aydın, mahalli idareler seçimlerde oy kaybına uğrayan AK Parti'nin oylarının MHP'de toplandığını iddia ederek, "İki seçimi geride bıraktık, mahalli idareler seçimi ve Cumhurbaşkanlığı seçimi. Cumhurbaşkanlığı Seçimi partilerin yarıştığı bir seçim değildi ama mahalli idareler seçimi partiler yarıştığı bir seçimdi. Mahalli idareler seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi 51 ilde il genel meclisi 30 büyük belediye de belediye meclis üyelikleri baz alındığında yüzde 17. 83'lük bir oy oranına kavuştu. AK Parti ise yüzde 43 oy aldı. Yaklaşık yüzde 6 bir oy kaybına uğradı. AK Parti'nin kaybettiği oy 2 milyon 300 bindir. Milliyetçi Hareket Partisinin artırdığı oy da yaklaşık 2 milyon 300 bin civarındadır. AK Parti'den kaçan oyların MHP'de toplandığı bir mahalli seçim yaşadık. Cumhuriyet Halk Partisi de bir önceki seçimdeki oylarını aynen muhafaza etti. Oy değişimleri iki parti arasında oldu. Bu seçimlerde alınan oylar çok iyi analiz yapılması gerekiyor. MHP'nin aldığı yüzde 17.83 oranındaki oy incelendiğinde bu oylar genel seçimlerde alınmış olsaydı Milliyetçi Hareket Partisi 95 veya 100 milletvekiline sahip olacaktı. Bu sonuç bize şunu gösteriyor, MHP mahalli idarelerde yakaladığı havayı muhafaza edip üzerine de koyabildiği taktirde Türkiye'de tek başına iktidarın AKP'de olmayacağı anlaşılıyor. MHP olarak yakaladığımız bu başarıyı daha da geliştirerek tek başına iktidar olabilecek. O da olmuyorsa Türkiye'de yeni bir koalisyon hükümetinin kapılarını açabilecek performansı göstermemiz lazım. Bu seçim sonuçlarının alınmasından sonra AKP dar bölge seçim sistemine geçebilmek için bir çalışma yaptı. Dar bölge seçim sisteminin Anayasaya aykırılığını dikkate alarak itiraz halinde geçmeyeceğini anlayarak bu sistemden vazgeçtiler. 2015 yılında yapılacak olan genel seçimler Türkiye'de yeni bir dengenin oluşacağı bir seçim olacaktır" dedi.

Etiketler : koray aydın, mhp, akp,
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Neşet çiçek
1285 gün önce
Sayın Vekilim mesele 2015 de MHP nin tek başına ikdidar olma çabası olmalıdır. Bırakın kukla hükümeti veya başka şeyleri biz ikdidara hasret kaldık herkes sorumluluğunu bilsin.
Selahattin Aslan
1285 gün önce
Sayın vekilim Bu iş Bahçeliyle yürümez. Bahçeli bir an evvel genel başkanlıktan istifA etmesi gerekir bu sayın Bahçeliyle yürümez biraz gerçekçi olalım yoksam 90,100 millet vekili çıkaracağız işine inanmıyjorum saygılarz.Gitsin artık bahçeli
türk
1285 gün önce
bahçeli denen adam 2002 de istifa ettim dedi sonra kıvırdı şimdi dürüstlükten bahsediyor ,,,,,,,,,,
Mustafa Zeybek
1285 gün önce
Sn.Vekilim siz ne yapacaksınız. bana onu deyiniz.
A.ihsan sırkıntıoğlu
1285 gün önce
Sayın bakanım 130 tane vekil çıktı bu milletin aklında kalan yenilik ne yaptık 1999 yılında 2015 de bu millete AKP de daha farklı ne vereceksiniz projeniz ne bunları çıkıp idalı ve kararlı şekilde anlatmadıkça bu milletin güvenini kazanmadan bence fazla nefese gerek yok PKK kürtçe okul açıyor Eylül'ün 15 şinde bir lokamtif olaçak bir lidere ihtiyac var bu partili ve ya partimiz olur benim acizhane düşüncem ülkücü biri olarak hiç bir partiye reyim nasip olmadı yaşım 62 hep MHP yenilik güvenirliliği kararlılık olmadıkça hep böyle gider bu ülke
zafer ileri
1285 gün önce
2015 seçimlerinde MHP bin başında koray aydın oktay Vural veya meral Akşener geçmediği surece AKP seçimi her şekilde alır çünkü ülkücüler artık masal dinlemek istemiyorlar millet artık devlet baçeliye güvenmiyor kötünün en iyisi diye gene akpye yüklenecekler Değişim olması şart bazı koltuk makamlar artık idareyle tahsil ediliyor parti içinde seçimle atamalar yapılmalı koordineli gençlik ve kadın kolları aktive edilmeli seçime 3 ay kala çalışma yapmak seçimi kaybetmenin temelidir şimdiden çalışmalar aktiviteler düzenlenmeler yapılmalı ayrıca halk ile iç içe olunmalı psikolojik olarak halk şimdiden odaklandırıalıdır
Kürşad
1285 gün önce
Koray Beyi severiz. Ancak biz politikacı değil, ülkücüyüz. MHP'nin alacağı sonuç şimdiden bellidir. 13-14. Bugüne kadar hiç yanılmadım. Alacağımız % 10 oy bu kabiliyetsiz, kapasitesiz Bahçeli ve onun küfürbaz, seviyesiz, ağzı bozuk ve niteliksiz ekibi yüzünden gelmiyor. Şimdi de kongre kararı almışlar. Seçim sonucunun mağlubiyet olduğunu bu kifayetsiz muhterisler de biliyor. En azından parti içi iktidarı kaybetmeyelim diyorlar. Siz bırakın Tayyip'i, onun yardakçısı Bahçeli'den kurtulmadıkça bu hareket yok olmaya doğru gidecektir. Ülkücü hareketin karakterini de bozdu bu herif. Herkese iki kemik gösterip biat ettiriyor. Bakın ne muhalifler vardı. Muhalif bir sitenin karadeniz'li editörü arkadaş, nasıl da yalakalık yapıyor şimdi utanmadan. Yorumları da kaldırmış, aman kötü olmayalım diye. Bunlar ülkücü filan değil, menfaat peşinde tipler.Şahsiyetleri olmadığı gibi, bir özellikleri de yok. İki cümleyi anlatım bozukluğu olmadan doğru dürüst kuramazlar, hiç bir konuda bilgileri yok. Bu hareket maalesef, bizim bildiğimiz gibi değilmiş İkinci sınıf, taşralı alt kademe insanlardan oluşuyormuş. Bahçeli'yi MHP'nin başından göndermek vatan borcudur, bunu herkes böyle bilsin.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=