Lütfen bekleyin..

MHP Trabzon İl Teşkilatı istifa etti

05 Eylül 2014, 15:54

MHP Trabzon İl Başkanlığı istifa etti.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

İşte MHP Trabzon İl Başkanlığı'ndan yapılan açıklama:

Yerel seçimlerin öncesinde ve sonrasında yaşanan gelişmelerin ardından Türkiye’de üniter devlet yapısı, çok partili parlamenter rejim, yargı bağımsızlığı, kuvvetler ayrılığı ilkesi, hukuk devleti ve ülkemizin bölünmez bütünlüğü ciddi tehdit ve tehlike altına girmiş bulunmaktadır.

Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı en büyük tehdit, bölücü terör örgütüyle İmralı-Kandil-Hükümet üçgeninde yürütülen ve üniter devlet yapısını kökünden dinamitleyen “sözde açılım”, “özde ihanet” sürecidir.

KORAY AYDIN'DAN AÇIKLAMA - TIKLA OKU

Öte yandan, AKP iktidarı, saplandığı rüşvet ve yolsuzluk batağından sıyrılmak için, yargıya müdahale etmiş, Anayasayı ve yasaları çiğnemiş, adaleti ve hukuku adeta katletmiştir.

Devletin asli ve sürekli hizmetleri için memuriyet görevlerinde bile asalet şartı genel bir kural olmasına rağmen, Türkiye 62. Hükümet’le birlikte adeta bir “kukla Başbakan”la yönetilmeye zorlanmaktadır.

Anayasasında “Başbakan Bakanlar Kurulu’nun başkanıdır” ilkesi bulunan ve köklü bir devlet geleneği olan Türkiye; stajer, vekil veya “Kukla Başbakan” tarafından yönetilemez, yönetilmemelidir.

Cumhurbaşkanı’nın Anayasa’da sayılan görev ve yetkilerinin virgülünde dahi bir değişiklik olmamasına rağmen, sadece seçim şeklindeki değişikliğe dayanarak rejim zorlanmakta, hiçbir sorumluluğu olmayan Cumhurbaşkanı görevi ve yetkisi olmadığı halde fiili durumla hükümetin her icraatına müdahale edeceğini açık açık deklare etmekte ve nihayet Türkiye her şeye tek adamın karar verdiği seçilmiş bir diktatörlüğe doğru adım adım sürüklenmektedir.

Bu itibarla, 2015 Milletvekili Genel Seçimleri ülkemiz ve milletimizin karşı karşıya kaldığı tehditlerin bertaraf edilmesi bakımından son derece büyük önem taşımaktadır.
Dışişlerinde başarısız icraatları dillere destan olan ve hükümetteki pozisyonuna benzer bir şekilde “kukla” bir genel başkanla yönetilen Erdoğan’sız AKP’nin yapılacak ilk seçimlerde iktidardan düşeceği araştırmacılar tarafından açıkça ortaya konulduğu gibi, milletimizce de öngörülmektedir.

MHP Trabzon İl Teşkilatı olarak “önce ülkem ve milletim” ilkemiz gereğince; 2015 seçimlerinde “Trabzon’da birinci, Türkiye’de iktidar” amacımız doğrultusunda, aşağıda özetle arz edilen gerekçelerle bir dizi önemli kararlar almış bulunuyoruz.

Bu itibarla;

Trabzon’da yerel seçimlerde yaşanan başarı ivmesinin kesintisiz devam ettirilmesi için,

Yerel seçimlerde aday olan ve seçilen arkadaşlarımızdan dolayı il ve ilçe teşkilat kademelerinde meydana gelen boşalmaların, bir an önce takviye edilmesi için,

Özellikle yerel seçim sürecinde temayüz eden ancak teşkilat kademelerinde yönetici olmayan çalışkan, istekli, arzulu, genç ve dinamik kadrolarla İl ve İlçe yönetimlerinin zenginleştirilmesi için,

Milliyetçi Hareket Partisi’nin ilke, fikir ve hedeflerini benimseyen herkese kucak açarak toplumda geniş bir temsil yelpazesine ulaşılması ve nitelikli kadrolarla partimizin daha da güçlendirilmesi için,

Nihayet Trabzon’da MHP ve Ülkücü Hareket’i daha büyük başarılara taşıyacak genişlikte ve nitelikte bir kadronun kurulması için,

MHP Trabzon İl Teşkilatı olarak; arkadaşlarımızla birlikte istifa kararı almış bulunuyoruz.

MHP Trabzon İl Teşkilatı olarak; “Trabzon’daki bütün ilçe teşkilatlarının da istifa etmeleri ve böylece teşkilatlarımızın yeniden yapılandırılmasına imkân ve fırsat sağlamaları” yönünde aldığımız tavsiye kararı da, tüm teşkilatlarımıza bildirilmiştir.

Bu güne kadar olduğu gibi, bu günden sonra da Trabzon’umuzun, Türk milletinin ve MHP’nin emrinde ve hizmetinde olmaya kesintisiz devam edeceğiz.

Selam ve saygılarımızla.

Etiketler : mhp, mhp trabzon
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=