Lütfen bekleyin..

MHP'li Yusuf Halaçoğlu'ndan AKP'ye sert tepki

04 Eylül 2014, 17:21

MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, AKP, kuralları siyasi ve şahsi çıkarları doğrultusunda dönüştürme çabasına girdiğini ifade ederek "Suçüstü yakalanmanın korkusuna kapılan iktidar sahipleri maalesef yolsuzluktan ‘darbe’ çıkarma kurnazlığına sapmıştır." dedi.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

MHP olarak hükümetin Türkiye’nin lehinde alacağı kararların yanında olacağı gibi aleyhinde alınacak kararlarda da hükümetin karşısında olacaklarını ifade eden Halaçoğlu, yapılan yanlışları düzeltmek için hukuk dışı uygulamalara başvurmak düzeltme yerine yeni yanlışları beraberinde getirdiğinin altını çizdi.

62. Hükümet programının büyük bölümün kendilerinden önceki AKP hükümetlerinin övülmesine ayrıldığını kaydeden MHP’li Halaçoğlu, “AKP’nin ‘ileri demokrasisi’ herhalde tek adam rejimi, yargının siyasallaştırılması ve yürütmenin emrine verilmesi, basın yayın organlarının siyasilerin baskısına maruz kalması, güvenlik güçlerinin görevlerinin illegal silahlı örgütlere devredilmesi ve ‘ben yaptım oldu’ mantığıdır.” ifadelerini kullandı.

Çözüm sürecinden de eleştirilen yaklaşımlar sergileyen Yusuf Halaçoğlu, AKP hükümetinin demokrasiyi ortak paydada buluşma aracı yerine toplumsal kamplaşmalara yeni cepheler açma aracı olarak gördüğünü savundu.

Demokrasi açığının gittikçe büyüdüğünü belirten Halaçoğlu, bunun ülkenin ne büyük sorunlarından birisi hale geldiğini vurguladı. “Demokrasiyi sadece sözde hatırlayan, baskıcı, dayatmacı ve dışlayıcı tavırlarıyla çok sesliliği sindirmekten, hak arayışlarını bastırmaktan kaçınmayan siyasi anlayışların ülkemize verdiği zararlar çok fazladır.” değerlendirmesinde bulundu. Halaçoğlu, bölünerek demokratikleşen bir ülkenin olamayacağını belirterek AKP’nin demokrasiden anladığının PKK’ya teslimiyet olduğunu ileri sürdü.

MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu’nun TBMM’de yaptığı konuşmadan satır başları şu şekilde:

- Süreç terörle mücadele konusunda başarısızlığını itiraf eden hükümetin önce terörle müzakere sonra da terörle mütareke ettiği bir dönemdir. Bu sözlerimi muhalefet olduğumuz için kurduğum hamasi cümleler olarak nitelendirmeyiniz. Açılım süreci ile birlikte hükümetin politikalarıyla terör örgütünün stratejik hedeflerinin nasıl uyuştuğu görülmelidir. AKP etnik temelli açılım sürecini başlatarak PKK’nın stratejik hedeflerinin de önünü açmıştır.

- Stratejik derinlik ve sıfır sorun ile başlayan dış politika macerası “değerli yalnızlığa” dönüşmüştür. Değerli yalnızlık “zavallı yalnızlığa” doğru pupa yelken gitmektedir.

-Hükümetin ekonomide ortaya koyduğu pembe tablo tersinden okunduğunda, Türkiye'de ciddi bir ekonomik krizin ayak sesleri
duyulmaktadır. Piyasada adı konmamış bir hayat pahalılığı vardır. Geçim sıkıntısı içindeki insanlarımızı sadaka ile, ambalaj ve kolilerle ile avutmak mümkün değildir. İsraf edilen kaynaklar tükenmek üzeredir; üretim ve istihdam yaratmayan ekonomimizde cari açık daha da büyüyecektir.

- Suçüstü yakalanmanın korkusu ve paniğine kapılan iktidar sahipleri maalesef yolsuzluktan 'darbe' çıkarma kurnazlığına sapmıştır. Hükümete darbe yapıldığını, ne kadar saf olduklarını, ne istediler de vermediklerini sızlanarak söylemeye başladılar. Bu nedenle de AK Parti iktidarı, kurumları, kuralları ve kavramları siyasi ve şahsi çıkarları doğrultusunda dönüştürme çabasına girmiştir.

Etiketler : AKP, mhp, yusuf halaçoğlu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
"İYİ Parti’nin seçimlere girmek için hiçbir şartı eksik değildi. Eğer ..
MHP lideri Bahçeli'den erken seçim açıklaması
İYİ Parti'nin seçime katılıp, katılamayacağıyla ilgili sorulara yanıt v..
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "An itibarıyla seçim çalışmalar..
Erken seçim tarihi belli oldu.
Koray Aydın “erken seçim” tartışmalarına manidar bir şekilde dahil oldu...
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=