Lütfen bekleyin..

Bakana en ilginç meydan okuma

03 Eylül 2014, 18:48

Türk Eğitim-Sen üyeleri, okul yöneticileri değerlendirme süreci sonunda bazı müdürlerin görevden alınmasını Ankara'da Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), İstanbul'da ise İl Milli Eğitim Müdürlüğü önüne siyah çelenk bırakarak protesto etti.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Bilecik Türk Eğitim Sen, ilginç bir protesto gösterisine imza attı. Son dönemde yaptığı basın açıklamaları ve ilginç protestolarıyla dikkat çeken sendika yetkilileri, bu kez de son günlerde popüler olan ‘başından aşağı kovayla su dökme’ eylemini kendilerince yorumlayarak Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak’a meydan okudular.

Bilecik Türk Eğitim Sen, ilginç bir protesto gösterisine imza attı. Son dönemde yaptığı basın açıklamaları ve ilginç protestolarıyla dikkat çeken sendika yetkilileri, bu kez de son günlerde popüler olan ‘başından aşağı kovayla su dökme’ eylemini kendilerince yorumlayarak Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak’a meydan okudular.

Bilecik Valiliği önünde gerçekleşen eylemde, yanlarında getirdikleri kovaları baş aşağı eden sendika temsilcileri, kovanın içinden çıkan “okul müdürüö yazılı kağıtlarla son dönem okul müdürlüklerinde gerçekleşen görev değişiklilerini protesto ettiler. “Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner de ama sizin nasibiniz ne olur bilemiyoruz. Unutmayınız ki Allah yaptıklarınızı yarına bırakır, ama yanınıza bırakmaz.ö diyen sendika başkanı Ömer Yel basın açıklamasında şunları söyledi:

“Kamuoyunda çok iyi bildiği gibi şu günlerde milli eğitimde kadrolaşma operasyonu yapılmaktadır. Eğitimin her hücresinde kendi adamlarını görmek isteyen, kilit noktalara yandaşlarını getirmeyi hedefleyenler kapalı kapılar ardında iş çevirmiştir. “Benden olmayanı yok edeceğim" düsturuyla hareket edenler, farklı düşünenlere yaşama hakkı tanımamaya ant içmiştir. İş bilmeyen, emeği ve alın teri ile değil, siyasi hesaplarla, sendikal tercihleri nedeniyle makamlara getirilen okul yöneticileri devri başlamıştır. Okulların büyük bir kısmı emir kulları tarafından yönetilecektir. Bildiğiniz gibi Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı hemşerimizdir. Avcı’nın bakanlığı da ilimiz için bir fırsattır. Bakanlığı döneminde ilimiz okullarına gelen ödenek artmıştır. 2013 yılı Eylül ayında 236 öğretmen arkadaş ilimizde yeni göreve başlamıştır. Bir dönemde ilimize bu kadar fazla öğretmen atamasının yapılması ilimiz için bir rekordur. Ancak; İlimiz için kazançlı gibi görünen bu dönem, maalesef ülkemiz için en kötü dönem olmuştur. Bu dönemde de Milli Eğitim yapboz tahtasına dönüştürülmüş, eğitim her alanda felç edilmiş, eğitime en büyük zararlar bu dönemde verilmiştir."

Bakan Avcı'nın ötekileştirme içerisine girdiğini ifade eden Yel, "Türk Eğitim Sen Bilecik Şubesi olarak, eğitimin her kademesini felç eden, bakanlığın yandaş sendika eliyle çalışanlarını ötekileştirme hastalığına dikkat çekmek istiyoruz ve buradan yeni bir eylem başlatıyoruz. Bunun için Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı ve ötekileştirme politikalarının uygulayıcısı il Milli Eğitim Müdürü Sayın İsmail Altınkaynak'a meydan okuyoruz" dedi.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
Terör örgütü YPG'den tamamen temizlenen Afrin'in Bülbül Kasabası gö..
"Tartışmaya gerek yok, bırakalım..."
Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından etkisiz hale getirilen terörist..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=