Lütfen bekleyin..

Muharrem İnce'den sert açıklama!..

30 Ağustos 2014, 14:33

CHP'nin 5-6 eylülde yapılacak olan olağanüstü kurultayı öncesi il gezilerini sürdüren CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce Kırklareli'nde konuştu.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

CHP genel başkan adayı Muharrem İnce, Kırklareli’nde yaptığı konuşmasında, ülkenin her yerinin Taksim, direniş ve başkaldırı olduğunu söyledi.

İnce şöyle konuştu, “bu ülkede bir bahar varsa Taksim bir Türk baharıdır. Taksim bir direniştir, isyandır, bir destandır. Ülkede olup bitenleri ülkenin yandaş medyalarından, televizyonlarından değil, Türkiye’nin gerçeklerini ellerinizden öğreneceksiniz. Çapa tutan ,kalem tutan, bilgisayar kullanan ellerinizden öğreneceksiniz. Sevgiyi ilmek ilmek işleyen ellerinizden, dostla tokalaşan, hainle hesaplaşan ellerinizden öğreneceksiniz. Zonguldak’ta ki göçük altındaki madencinin ellerini düşüneceksiniz. Reyhanlı’da ki Döne ananın ellerini düşüneceksiniz. Siz aklınıza tetiğe basan hainin ellerini de getireceksiniz. Senin olanı satan, cumhuriyet kurumlarını peşkeş çekenlerden hesap soracaksınız. Sahte belge düzenleyerek insanları zindanlara tıkanlardan, bankaların içini boşaltanlara karşı, zulme karşı, Ağrı dağı gibi, Erciyes dağı gibi, Istranca dağı gibi olacaksınız. Barışa karşı Ergene gibi, Çukurova gibi bereketli olacaksınız. Her türlü kokuşmuşluğa, pisliğe karşı Kızılırmak, Yeşilırmak, Meriç gibi olacaksınız. Yılanlara, çıyanlara ve fesat koyanlara ellerinizle direneceksiniz. Heslere direnen köylüler gibi, Taksimde direnen gençler gibi, Silivride ömür tüketenler gibi, 29 ekimde, 19 mayıs da meydanları doldurmaya devam edeceksiniz.

BİZ AZINLIK DEĞİLİZ

Biz bu ülkede azınlık değiliz, ODTÜ‘de direnen gençler biziz, Kırklareli’de meydanı dolduran biziz. Biz milyonlarız, biz haklıyız, biz güçlüyüz, çok çalışacağız. Çalmayacağız, korkmayacağız, yılmayacağız. Ellerimiz ekmeği eşit bölüştürecek.Başımız eğilmeyecek. Unutmayınız ki eğilen baş suya batar. Bizim destanımızda eğilmek yok, geleneğimizde bunlar yok. Biz Aydın’ın inciri, Giresunun fındığı, trakyanın buğdayı, Adana’nın portakalıyla büyüyenleriz. Biz Karadeniz’de horon tutan, Trakya’da karşılama oynayan, Ege’de zeybek oynayan, Erzurum’da bar tutan, Diyarbakır’da Adiloş bebe diyenleriz. Biz bu ülkede Kürdü, Türkü, Lazı, Çerkezi,Pomağı, Boşnağı, Arabı hepimiz bir milletin parçasıyız. Hepimiz Türk milletinin bir parçasıyız. Biz bu ülkede ” ya bizdensin, ya ayyaşsın, ya bizdensin, ya teröristsin, doğduğu şehirleri mübarek ilan edenlere, kitaplara bomba muamelesi yapanlara, heykellere ucube deyip yıkanlara “karşı ellerimizle, yüreğimizle direneceğiz. Türkiye kuşatılsa da, kurumlar el değiştirse de, fethedilse de hiç merak etmeyin. Türkiye’de anlayamadıkları bir şey var, Türkiye’de Cumhuriyet Halk Partisi var.

BİZ OYUNU BOZACAĞIZ

Biz bu oyunu bozacağız. Yeni dünyalar kuracağız, baharları yaşatacağız bu memlekete. Türkiye’yi Kakava şenlikleri gibi mutlu kılacağız hep birlikte. Size söz bu ampül patlayacak, Türkiye bu beladan kurtulacaktır. Kardeşlerim dal yeşil, gök mavi, toprak sarı değil bu ülkede. Ölüm kolay, yaşam zor bu ülkede. Zulüm var, zindan var, cop var, gaz var bu ülkede. Unutmayınız ki HZ. Yusuf’u zindana attıkları için binlerce sene sonra da Yusuf bu dünyada kalıcı oldu. Haftalar günleri, aylar haftaları yer. Ama yıllar hep zalimleri yemiştir bunu asla unutmayın. Türkiye bir karanlığa doğru yol alırken, Türkiye demokrasi treninden diktatörlüğe doğru ilerlerken, ormanlarımız, yeşil alanlarımız tahrip, talan edilirken, muhalifler gazla, copla terbiye edilirken, çocuklarımızın umudu karartılırken, 80 yıllık birikimlerimiz babalar gibi satılırken, bağlılık, yağcılık ve sünnete uygun bıyık diyerek, başbakana bağlılık, tarikata yağcılık, sünnete uygun bıyık. Türkiye’nin özeti budur. Hep birlikte şunu söyleyeceğiz, memleket olacak gök mavi, dal yeşil, tarla sarı olacak. Kuşların, çiçeklerin diyarı olacak. Ne başta dert, ne gönülde hasret olacak, kardeş kavgası nihayet bulacak, ne zengin, fakir ne sen ben farkı olacak. Kış günü herkesin evi, barkı olacak. Yaşamak gönülden olacak, eğer olursa bir şikayet o da ölümden olacak.

ÜLKENİN ÇİVİSİNİ YENİDEN ÇAKACAĞIZ

Biz bu topraklarda bu ülkenin çivisini yeniden çakacağız. Onun için hep birlikte bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız. Hep birlikte şunu söyleyeceğiz. Atatürk 19 mayısı neden gençlik bayramı yaptı biliyormusunuz ? Erzurum kongresinde herkes mandayı, himayeyi savunurken 18 yaşında tıbbiye öğrencisi Hikmet diye bir çocuk çıktı ortaya ve paşam dedi bir dakika, paşa henüz görüşünü açıklamamış, dönüyor Mustafa Kemal Paşa’ya ” eğer diyor sen paşa sen de mandayı istersen, sana da karşı çıkarım ” diyor. 18 yaşındaki tıbbiye öğrencisi Hikmet gibi olacaksınız hepiniz. Ve diyeceğiz ki bir çivi bir nalı kurtarır, bir nal bir atı kurtarır, bir at bir yiğidi kurtarır, bir yiğit bir memleketi kurtarır. Diyeceğiz ki eski partini bırak da gel, okunmuş mektuplarını yak da gel,Türkiye ne halde bak da gel, ampülü patlat da gel, altıoku yakana tak da gel diyeceğiz.”

Sözcü

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
İYİ Parti’nin seçime katılıp katılamayacağına ilişkin tartışmalar, dün CHP’..
İYİ Parti sözcüsü Aytun Çınar, "Yargıtay'ın verdiği listede İYİ Pa..
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın Best FM'de Ufuk Karcı'..
"İYİ Parti’nin seçimlere girmek için hiçbir şartı eksik değildi. Eğer ..
MHP lideri Bahçeli'den erken seçim açıklaması
İYİ Parti'nin seçime katılıp, katılamayacağıyla ilgili sorulara yanıt v..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=