Lütfen bekleyin..

MHP'li Koray Aydın'dan iktidara eleştiri!

14 Temmuz 2013, 15:30

"Gösterici gençlere şefkat, bölücü eşkıyaya tokat göstermesi gereken Hükümet, tam tersini yapmakta devletin güven ve itibarını zedelemektedir."

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

MHP Trabzon milletvekili Koray Aydın gündemi değerlendirdi.

Yaptığı açıklamada SBS'deki skandaldan, palalı saldırgana kadar bir çok konuya değinen MHP'li Aydın AKP'ye sert ifadelerle yüklendi.

"Ülkenin parti devletine dönüştüğünü" savunan Koray Aydın'ın açıklamaları şöyle:

SBS’DE SKANDAL VAR AMA İDARİ VE SİYASİ TEK BİR SORUMLU YOK

Yaşanan son SBS skandalı, “bu kadar da olmaz” değerlendirmesini aşmış, halkımızın sisteme olan güven duygusunu tüketmiştir.

Skandallar, rezaletler, haksızlık ve yolsuzlukların dizboyu olduğu sınav düzenini düzeltmek, en başta Hükümetin görevidir.

 AKP Hükümeti döneminde hesap vermesi ve istifa etmesi gerekenler himaye görmüş, gençliğin istikbali ile oynayanlar cezasız kalmıştır.

Yaşanan onca sınav skandalında, hiçbir bürokratın veya siyasetçinin hesap vermemesi, AKP’nin standart yönetim anlayışı haline gelmiştir.

GÜVENLİK VE ASAYİŞ, SOPALI VE PALALI GÜÇLERE Mİ VERİLMİŞTİR?

AKP döneminde sınav sistemiyle birlikte güvenin sarsıldığı bir diğer alan da güvenlik ve asayiş alanıdır.

İzmir’de polisin eline sopa verip, asayişi sağlamada kötü örnek olanlar, durumdan vazife çıkaran palalı/satırlı güçlere davetiye çıkarmıştır.

Güneydoğu dağlarını ve şehirlerini silahlı eşkiyaya terk eden AKP, büyükşehirlerin güvenlik ve asayişini de palalı güçlere mi vermiştir? Yoksa AKP güvenlik ve asayişi de mi özelleştirmiştir?

TWEET ATANI TUTUKLANYAR, PALA SALLAYANLARI SALIVERMİŞLERDİR

Tweet atan gençlere darbeci muamelesi yapıp tutuklayanlar, sokaklarda pala ve satır sallayan şehir eşkıyalarını salıvermişlerdir.

 AKP hükümeti, bir türlü anlamadığı Gezi sürecini fırsata çevirmek için her türlü istismara başvurmuş, ama yalanları bir bir ortaya çıkmıştır.

Camide içki içilmesi rezaletini ve başörtülülere saldırıyı “görüntüleri” var diye günlerce istismar eden AKP’nin tezi çökmüştür.

“Şuyuu vukuundan beter” meseleleri, toplumda infial yaratmamak adına kapatması gereken iktidar, “mal bulmuş mağribi” gibi, istismarda sınır tanımamıştır.

Sonuçta Camide içki ve örtülüye örgütlü saldırı olayı yalan, ama olaylarda can veren polis ve gençlerimiz acı gerçek olarak ortadadır.

Hükümet ve yandaş basın ölen gençlere suç bulmaya çalışacağına, devletin şefkat elini acılı ailelere uzatmalı, yaraları sarmalıdır.

AKP DÖNEMİNDE DEVLETE VE KURUMLARA OLAN GÜVEN SARSILMIŞTIR

Gösterici gençlere şefkat, bölücü eşkıyaya tokat göstermesi gereken Hükümet, tam tersini yapmakta devletin güven ve itibarını zedelemektedir.

Darbe teşebbüsü gerekçesiyle, bir savaşta olmadığı kadar rütbeli askerin tutuklanması, gözbebeğimiz orduda bir güven kaybına yol açmıştır.

Emniyetin çeşitli birimlerinde yaşanan görevden alma ve atamalar üzerinden yürütülen tartışmalar, bu güzide kuruma zarar vermektedir.

 AKP, MİT’i, asli görevlerinden alıkoyup, teröristle müzakere ve anlaşmayla görevlendirerek bu kuruma olan güveni de derinden sarsmıştır.

DEVLETİN VE KURUMLARIN İTİBAR KAYBETMESİ, AKP’YE İTİBAR SAĞLAMAYACAKTIR

Devletin güvenlik, asayiş ve istihbarat kurumlarını, kendi birimi haline getirmek isteyen AKP’nin, ülkeyi parti devletine götürdüğü açıktır.

Bütün bu olan bitenler sonrasında Türkiye nereye gidiyor? Sorusunun cevabı bellidir: Bu gidişin sonu, seçilmiş diktatörlüktür.

Sözde çözüm sürecine hoşgörülü, kendisine muhalefet eden her fert ve kuruma despotça davranan bir iktidarla karşı karşıyayız. İktidarını korumak ve oylarını artırmak için devletin güven ve itibarını zedeleyen AKP, kendisi de itibar kaybetmekten kurtulamayacaktır.

Her ne sebeple olursa olsun, devletin itibarının sarsılması, AKP’ye itibar sağlamayacak, Türk milleti ilk seçimde AKP’yi alaşağı edecektir.

Etiketler : koray aydın, mhp, sbs, AKP, mit
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Angarali
1707 gün önce
Ne diyon la, kafayi mi siyirdin? AKP MHP BDP gardasligi mi olurmus, mal.
sülüman
1708 gün önce
yaşasın mhp
sülüman
1708 gün önce
Yaşasın AKP MHP BDP kardeşliği
mühürcü sülo
1708 gün önce
Yaşasın AKP - MHP - BDP kardeşliği
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=