Lütfen bekleyin..

MHP'ye yüklenen Erdoğan'a, Bahçeli'den cevap

27 Ağustos 2014, 20:24

Bahçeli'den Cumhurbaşkanı Seçilen Erdoğan'a Cevap

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 12. Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti’nin 1. Olağanüstü Kongresi’nde MHP ile ilgili sözlerine ilişkin, “AK Parti’nin 1. Olağanüstü Kongresi’ndeki konuşmasında partimize sataşan, partimizi kötüleyen, milliyetçi-ülkücü hareketi suçlayan üslup ve tercihi hakikaten de çok çirkin, çok yakışıksız ve çok hasmanedir” dedi.

 MHP genel başkanı bahçeli, 12. Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan'ın Ak Parti'nin 1. Olağanüstü Kongresi'nde MHP ile ilgili sözlerine karşı yapmış yaptığı yazılı açıklamada, "Bugün; demokrasimize şerh düşülmüş, özgür seçime ket vurulmuş, siyasetimize kaldıramayacağı yük bindirilmiştir. Bugün; hukukun ilke ve esasları çiğnenmiş, demokratik teamül ve kazanımlar ağır bir yara almıştır. Ak Parti'nin 1.Olağanüstü Kongresi dayatmayı, baskıyı, şantajı, dağınıklığı, ilkesizliği ve hedefsizliği billurlaştırmış, belirginleştirmiştir. Recep Tayyip Erdoğan resmen Cumhurbaşkanı olmasına rağmen, Ak Parti'nin Olağanüstü Kongresi'ne hem katılıp hem de konuşma yaparak Anayasa'nın ruhuna ve temel kaidelerine daha şiddetli bir savaş açmıştır. Erdoğan, artık rutine bağlanmış Anayasa suçunu bir kez daha işlemiştir. Dahası Cumhurbaşkanı makamının tarafsızlığını darbelemiş, TBMM'de yarın yapacağı yemini peşinen bozmuş ve anlamsızlaştırmıştır" ifadelerini kullandı.

"Recep Tayyip Erdoğan'ın Anayasa'nın 103. Maddesi'ne göre namus ve şeref üzerine edeceği tarihi yeminin inandırıcılığı ve bağlayıcılığı erkenden buharlaşmış ve budanmıştır" diyen Bahçeli, şunları kaydetti:

"Erdoğan yanlıştadır, gaflettedir, hata üstüne hata yapmakta, çürük tahta üzerinde hamaset nutku atmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti'nin derin ve zengin devlet birikimine, yerleşmiş geleneklerine, oturmuş kurallarına, dünden miras alınan tarihi ve kültürel değerlerine vefasızlık ve kayıtsızlık içindedir. Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı olmakla yetinmemiş, Ak Parti'yi baştan ayağa kendi çıkar, emel ve niyetlerine göre planlamak ve tasarlamak için geceyi gündüze katmıştır. Ayan beyan ortadır ki, Ak Parti'nin başına vitrin süsü bir genel başkan atanmış, Erdoğan velayet ve vesayeti bu partinin hücrelerine kadar nüfus ve sirayet etmiştir. Bundan böyle Ak Parti'ye genel başkan olacak şahıs kukla Başbakan, iradesini çaldırmış, karar alma kabiliyetini devretmiş, zihnini ve basiretini kiralamış bir şahsiyet olarak anılacaktır. Erdoğan, ayrıca Cumhurbaşkanı makamıyla bağdaşmayan, bu yüksek görevle uyuşmayan söz, tavır, tasavvur ve tutumu sürdürdüğü müddetçe meşruiyeti her zaman sorgulanacaktır. Ak Parti'nin 1.Olağanüstü Kongresi'ndeki konuşmasında partimize sataşan, partimizi kötüleyen, milliyetçi-ülkücü hareketi suçlayan üslup ve tercihi hakikaten de çok çirkin, çok yakışıksız ve çok hasmanedir. Bu zihniyetin, MHP'nin şehit cenazelerini istismar ettiğini ve terörün varlığına kendisini endekslediğini iddia etmesi, milli ve ilkeli muhalefet tarzımızı aşağılamaya kalkışması müfteriliğinin tezahürüdür. Milliyetçi Hareket Partisi'ni terörden geçinen, şehit cenazelerinden medet uman çarpık bir anlayışta göstermek kuyruklu yalan olmasının ötesinde ahlaksızlıktır."

Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olması nedeniyle siyasi tartışma ve polemiklerin içinde yer alamayacağını savunan Bahçeli, "Eğer aksi davranışını sürdürürse partimiz kendisine misliyle cevap verecek, hiçbir kötü sözünü karşılıksız bırakmayacaktır. Bunun yanı sıra, PKK'yla kimin pazarlık yaptığı, İmralı canisine kimin teslim olduğu, Mehmetçiklerimizi, polislerimizi arka arkaya şehit eden kanlı elleri kimin tuttuğu esasen ortadadır. Erdoğan'ın PKK'yı diriltme ve ayağa kaldırma süreci Türk milletini yasa ve acıya boğmaktadır. Şu sıralar her gün gelen şehit haberleri Erdoğan'ın teröristleri cesaretlendirmesinin ve umut aşılamasının eseridir" dedi.

Çözüm süreciyle ilgili ise Bahçeli, şunları kaydetti:

"Recep Tayyip Erdoğan'ın sözde çözüm ve barış süreci Türkiye'nin kanlı ve ağrılı bölünmesi için kurulmuş ve iktidarı rehin almış alçak bir tuzaktır. Bu itibarla kandan geçinenler, terörden rant devşirenler, ölümden, kayıptan, kopmadan, parçalanmadan, bölünmeden gelecek umanlar bellidir ve bu da Erdoğan'la birlikte Ak Parti'dir. Polislerimiz ve askerlerimiz terörist saldırılar neticesinde bayrağa sarılı tabutlara girerken; Erdoğan'ın yüzü kızarmadan Ankara'da konuşması, güllük gülistanlık Türkiye resmi çizmesi en başta Türk milletini küçümseme ve alaya alma teşebbüsüdür. Türkiye; milli onurunu gömmüş, milli iffetini ayaklar altına almış bozguncu kadroların eline mahkum bırakılmayacaktır. Recep Tayyip Erdoğan ne yaparsa yapsın, Türkiye'yi iflasa sürükleyemeyecek, Türk milletini yok edemeyecektir. Bunun güvencesi elbette ve her daim Milliyetçi Hareket Partisi olacaktır. Ak Parti'nin başına iliştirilmiş, itilmiş, ısmarlanmış olan Ahmet Davutoğlu ise sadece zaman kaybı, sadece Erdoğan tarafından restorasyona tabi tutulmuş birisidir ve Davutoğlu'nun kongre konuşması da sahibine yaranmaya çalışan, hiçbir ufku, tutarlılığı, ana fikri olmayan; telaşlı, korkak, ezbere dayalı, bildik tekrarların dile getirildiği hezeyanname olarak tarihe geçecektir. Erdoğan'ın veda, Davutoğlu'nun vefa olarak isimlendirdiği Ak Parti Kongresi, Türk milleti için hayal kırıklığı, oyalama, demokrasinin sekteye uğratılması olarak hafızalara kazınacaktır. Bundan böyle Ak Parti hızla eriyecek, hızla emilecek ve gün gelecek siyasetten silinip gidecektir. Allah'ın izniyle bu çok uzun sürmeyecek, milli karar ve milli diriliş; çözümcüleri, açılımcıları, hainleri, rüşvetçileri önüne katıp adaletin huzuruna kadar kovalayacaktır."

Etiketler : bahçeli, mhp, erdoğan
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Evasa
1333 gün önce
Erdoğan Dünya Lideri mi ? Kendi bile o lafı artık ağzına almıyor, sizlere ne oluyor. Ne ağırlığı varki dünyada dünya lideri olacak. Önüne gelenin dinlediği lider dünya lideri olabilir mi ? Güçsüze carlayan , güçlü görünce kedi gibi pusan dünya lideri olabilir mi? G.doğuyu PKK'a satan kişi olan Erdoğan bu milletin lideri ola bilir mi??
Vatan Turan
1333 gün önce
Siz yemin törenine katılın ve yalan yere yemin ederek gösteri yapan küfürbaza destek olun. MHP bu yemin törenine katılmamalı.
ahmet ahay
1333 gün önce
Mitinglerde söylediklerinden sonra yemin törenine katılmanız büyük bir çelişki olmayacakmi? Yedi bin okul müdürünü ülkücü diye görevden alanların törenine katılmanız çok yanlış.
buğra
1333 gün önce
çözüm. çözülme süreci cani.katil aponun serbest bırakılması ile son bulacak..
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
İYİ Parti sözcüsü Aytun Çınar, "Yargıtay'ın verdiği listede İYİ Pa..
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın Best FM'de Ufuk Karcı'..
"İYİ Parti’nin seçimlere girmek için hiçbir şartı eksik değildi. Eğer ..
MHP lideri Bahçeli'den erken seçim açıklaması
İYİ Parti'nin seçime katılıp, katılamayacağıyla ilgili sorulara yanıt v..
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "An itibarıyla seçim çalışmalar..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=